Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 28 Styczeń 2020 | AUTOR: Artur Kąciak

Zgrupowanie Reprezentacji Polski – pierwsze treningi i zajęcia za nami

Od soboty 25 stycznia trwa zgrupowanie reprezentacji Polski w Szklarskiej Porębie. Udział w nim biorą wszyscy żużlowcy powołani do szerokiej kadry seniorskiej z wyjątkiem Krzysztofa Buczkowskiego. Przypominamy, że zawodnik MrGarden GKM-u Grudziądz miał groźny upadek podczas treningu na motocrossie w grudniu. Na całe szczęście jeździec wraca już do pełni zdrowia i z dnia na dzień czuje się dużo lepiej. Motocross jest stałym elementem przygotowań żużlowców do startów. To jednak wymagająca i również bardzo niebezpieczna dyscyplina. Z zawodników młodzieżowych nie dojechał Wiktor Lampart, który leczy przeziębienie.

Siedzibą zawodników na obozie jest ORLA SKAŁA*** w Szklarskiej Porębie to nowoczesny i tradycyjny – duży współczesny pensjonat i 100-letnia willa, tworzą unikatową przestrzeń. W Pensjonacie kadrowicze znaleźli szykowne wnętrza, wyjątkowy design i wyśmienite menu ze zróżnicowaną dietą.

Każdy dzień wyjazdu bardzo pieczołowicie zaplanowano. Bartosz Zmarzlik wraz z kolegami nie może narzekać na brak zróżnicowanych zajęć. Biegi na nartach, zjazdy, treningi w sali gimnastycznej – to główne punkty, które są nieodłącznym elementem tego zgrupowania. Zawodnicy wyjechali do Szklarskiej Poręby z trenerami Markiem Cieślakiem i Rafałem Dobruckim. Oprócz tego wraz z nimi w góry wybrał się Arkadiusz Osienienko szkoleniowiec, który odpowiada za przygotowanie fizyczne naszych reprezentantów. Na obozie nie mogło również zabraknąć psychologa Jana Supińskiego. Wyjazd składa się nie tylko z samych zajęć sportowych. Żużlowcy uczestniczą też w różnego rodzaju zajęciach integracyjnych, a także wykładach.

Zgrupowanie w górach zakończy się w czwartek 30 stycznia. Natomiast w sobotę 1 lutego Bartek Zmarzlik i pozostali zawodnicy wybiorą się na XXX Bal Tygodnika Żużlowego do Leszna, gdzie wręczone zostaną oficjalne nominacje do kadry narodowej. Lidera truly.work Stali Gorzów czeka jeszcze jeden obóz przygotowawczy przed nadchodzącym sezonem. Podopieczni trenera Stanisława Chomskiego udadzą się za granicę. Szpindlerowy Młyn – miasto w północnych Czechach zostało w tym roku wybrane na miejsce zgrupowania jeźdźców z Gorzowa. Wyjazd potrwa od 5 do 10 lutego.

Foto: Mateusz Wójcik

FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Maszoński Logistic
Miasto Gorzów Wielkopolski
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Promet Cargo
Galiński Siatki Filtracyjne
Jorg Grohmann
Wecon
Kris-Luft
Inter Cars
Grupa PP
PP Budownictwo
PP Rent
PP Car Detailing
PP Car Rental
GBS - dołącz do znajomych
Garcarek
Globex
KDK Group
Gold Las
Optyline
Mario VVS
Klim Brokers
Mitas
GM
HL
Daytona
Budnex
Rehakompleks
Prosper