MLÁDEŽNICKÉ MISTROVSTVÍ POLSKA JEDNOTLIVCŮ

• 2014
  • 2013
PÁR SLOV O MNĚ

PLOCHÁ DRÁHA, ŽIVOT A VÁŠEŇ

Narozen 12. 4. 1995 – pochází z Kinic, i když se narodil ve Štětíně. „F16”, jak mu říkají fanoušci, ze začátku jezdil na krátké ploché dráze ve Wawrowě. Licenci získal jako 15letý, v lize debutoval v roce 2011. Od začátku kariéry je považován za velký sportovní talent. Jeho dosavadní úspěchy ukazují, že se už zapsal do historie polského a světového speedwaye. Vybojoval mistrovství světa juniorů, byl také mistrem Evropy do 19 let. Je mnohonásobným medailistou mistrovství světa družstev juniorů a mistrovství Evropy družstev juniorů. Bartosz Zmarzlik v cyklu Speedway Grand Prix vybojoval ve své dosavadní kariéře medaile z každého druhu kovu. V roli stálého účastníka těchto prestižních závodů se poprvé představil v roce 2016 a ještě jako junior vybojoval bronzovou medaili. Plochodrážní jezdec je multimedailistou ze všech možných mistrovství Polska družstev a jednotlivců na juniorské i seniorské úrovni. Zmarzlik také vstoupil do historie, když několikrát po sobě vyhrál turnaj Zlatá přilba. Závodník několikrát triumfoval rovněž v PGE Individuálním mezinárodním mistrovství extraligy. Po léta se Zmarzlik řadí také mezi nejefektivnější plochodrážní jezdce působící v PGE Ekstralize. Několikrát se na konci ročníku stal jeho nejlepším závodníkem. Bartek také zvítězil v 85. anketě o 10 nejlepších sportovců Polska 2019 pořádané deníkem Przegląd Sportowy. Plochodrážní jezdec už několikrát obsadil vysoké pozice v této nejprestižnější sportovní anketě v Polsku. Prezident PR Andrzej Duda v roce 2019 vyznamenal Bartosze Zmarzlika Rytířským křížem Řádu znovuzrozeného Polska. Bartek je jedním z nejmladších nositelů poctěných tímto vysokým vyznamenáním.