Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 7 Luty 2020 | AUTOR: Artur Kąciak

Bartosz Zmarzlik Sportowcem Roku w Plebiscycie Nagrody Sportowe Polskiego Radia

Bartosz Zmarzlik zwyciężył w kolejnym plebiscycie. Najlepszy żużlowiec na świecie tym razem tryumfował w Plebiscycie Nagrody Sportowe Polskiego Radia. Uroczysta gala i wręczenie nagród odbyło się w Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie. Bartek został wybrany Sportowcem Roku. W imieniu żużlowca statuetkę odebrali rodzice naszego mistrza. Zawodnik nie mógł osobiście uczestniczyć w tym wydarzeniu, ponieważ przebywa obecnie z kolegami z turly.work Stali Gorzów na obozie przygotowawczym do nachodzącego sezonu.

Słuchacze oddawali głosy na Wydarzenie Sportowe Roku, wybierając je spośród 10 sportowych wydarzeń nominowanych przez Redakcję Sportową Jedynki oraz Sportowca Roku – wybierano spośród 10 nominacji, które przedstawiła Redakcja Sportowa Trójki. Kapituła wybrała laureatów w pozostałych dwóch kategoriach – Nadzieja Polskiego Sportu oraz e-Sport.

Przypominamy, że jest to już kolejny sukces Zmarzlika. Kibice docenili trud i wysiłek, jaki musiał włożyć zawodnik w to, aby udało mu się wywalczyć pierwszy w karierze złoty medal w cyklu Grand Prix w 2019 roku.

Na początku stycznia zostały ogłoszone wyniki w 85. Plebiscycie na 10 Najlepszych Sportowców Polski 2019 roku organizowanym przez Przegląd Sportowy i telewizję Polsat. Bartek zajął w nim pierwsze miejsce. Natomiast w minioną sobotę 1 lutego w Lesznie odbyła się XXX Gala Tygodnika Żużlowego. Bartosz Zmarzlik został wybrany Najpopularniejszym Żużlowcem. Kibice docenili również widowiskową jazdę lidera truly.work Stali Gorzów, za którą też otrzymał nagrodę. Żużlowiec zdobył w Lesznie jeszcze jedną statuetkę dla Najsympatyczniejszego Zawodnika.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii w Plebiscycie Nagrody Sportowe Polskiego Radia:

  • Sportowiec roku: Bartosz Zmarzlik
  • Wydarzenie Sportowe 2019 roku: Dawid Kubacki mistrzem świata
  • Nadzieja Polskiego Sportu: Iga Świątek
  • Wydarzenie w kategorii e-sport: Intel Extreme Masters Katowice 2019
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Maszoński Logistic
Miasto Gorzów Wielkopolski
Promet Cargo
Galiński Siatki Filtracyjne
Jorg Grohmann
Wecon
Kris-Luft
Inter Cars
Grupa PP
PP Budownictwo
PP Rent
PP Car Detailing
PP Car Rental
BLACK energy classic
Garcarek
Globex
KDK Group
Gold Las
Optyline
Mario VVS
Klim Brokers
Berner
Mitas
GM
HL
Daytona
Budnex
Rehakompleks
Prosper