Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 3 Listopad 2019 | AUTOR: Artur Kąciak

Zmiany w Speedway Grand Prix

W 2020 roku wchodzą zmiany w cyklu Grand Prix. Od nowego sezonu zostanie wprowadzony nowy system punktacji. Na dodatek w GP utrzyma się tylko sześciu zawodników, a nie ośmiu jak było do tej pory.

Awans do Grand Prix wywalczy również zwycięzca zmagań w Tauron SEC. Zmiany nie dotkną turnieju Grand Prix Challenge, z którego trójka najlepszych żużlowców zapewni sobie udział w mistrzostwach. Organizatorzy cyklu będą mieli do dyspozycji aż pięć stałych „dzikich kart”. Do tej pory po sezonie firma BSI przyznawała cztery takie nominacje.

Największą zmianą jest nowy system punktacji. Zwycięzca SP do swojego konta dopisze 20 „oczek”, drugi zawodnik 18, trzeci 16, a jeździec za czwarte miejsce otrzyma ich 14. Punkty zdobyte przez żużlowców w ich pierwszych pięciu biegach będą wciąż użyte, by wyłonić ośmiu zawodników, którzy pojadą w półfinałach. Trzeci uczestnicy w półfinałach będą sklasyfikowani wyżej od tych, którzy dojadą czwarci w tych wyścigach.

Z dwóch zawodników na trzecim miejscu w półfinałach, ten, który był wyżej po rundzie zasadniczej zajmie piąte miejsce i otrzyma dwanaście punktów do klasyfikacji łącznej, podczas gdy drugi skończy na szóstym miejscu z 11 „oczkami”. Wszystko po to, by usprawnić system punktacji i rozwiązać sytuacje, gdy żużlowcy ukończą turniej na tym samym etapie.

Podobnie czwarty lepszy jeździec w półfinałach będzie sklasyfikowany na siódmym miejscu i otrzyma 10 punktów, a gorszy z nich będzie ósmy z dziewięcioma oczkami do klasyfikacji.

Tymczasem Ci, którzy nie wejdą do czołowej ósemki turnieju, będą rozmieszczani na podstawie punktów zdobytych w ciągu 20 biegów w obecnym systemie punktacji używanym w przypadku, gdy zawodnicy uzyskają tę samą ilość „oczek”. Ich miejsce w zawodach będzie zależało od punktów, które są przyznawane za uzyskane pozycje. Zawodnik sklasyfikowany na dziewiątym miejscu otrzyma osiem „oczek”, a 16 zaledwie jeden.

– Chcemy nagrodzić tych zawodników, którzy awansują do finałów. Żużlowcy w półfinałach będą dawać z siebie absolutnie wszystko, aby zdobyć potencjalnie dodatkowych osiem punktów. Ta zmiana zapewnia, że warto, jest walczyć o wszystko w tej fazie zawodów. Na dodatek zapewni nam wszystkim dodatkowe emocje – powiedział Phil Morris, dyrektor cyklu GP.

Nowy system punktacji w cyklu Grand Prix:

1 miejsce – 20 pkt
2 miejsce – 18 pkt
3 miejsce – 16 pkt
4 miejsce – 14 pkt
5 miejsce – 12 pkt
6 miejsce – 11 pkt
7 miejsce – 10 pkt
8 miejsce – 9 pkt
9 miejsce – 8 pkt
10 miejsce – 7 pkt
11 miejsce – 6 pkt
12 miejsce – 5 pkt
13 miejsce – 4 pkt
14 miejsce – 3 pkt
15 miejsce – 2 pkt
16 miejsce – 1 pkt

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Benzina
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL