Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 23 Marzec 2020 | AUTOR: Artur Kąciak

Złoty Kask – historia występów

Bartosz Zmarzlik do tej pory trzykrotnie startował w finale Złotego Kasku. Lider truly.work Stali Gorzów nie ma jeszcze w swoim dorobku tego trofeum. Dzisiaj prezentujemy na naszych łamach, jak aktualny złoty medalista cyklu Grand Prix radził sobie w tej imprezie.

Złoty Kask jest to coroczny turniej organizowany od 1961 roku przez Polski Związek Motorowy (GKSŻ). Jego zasady zmieniały się na przestrzeni lat – od cyklu zawodów z klasyfikacją generalną, przez turniej z eliminacjami. W turnieju finałowym zapewniony mają start żużlowcy, którzy w danym roku reprezentują nasz kraj w cyklu Grand Prix. W tegorocznym sezonie miejsce w finale zapewnione ma trójka żużlowców: Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski i Patryk Dudek uczestnicy GP 2020.

Bartosz Zmarzlik pierwszy raz w finale Złotego Kasku pojechał w 2015 roku. Turniej ten został rozegrany 14 kwietnia na torze w Lublinie. Zawody dla juniora Stali Gorzów rozpoczęły się bardzo pechowo. W pierwszym wyścigu Bartek miał problemy z motocyklem. Junior Stali ustawił się przed taśmą startową, ale po upływie czasu dwóch minut i został wykluczony. W pozostałych czterech wyścigach Zmarzlik zdobył sześć punktów. Ostatecznie swój udział w tej imprezie zakończył na dziesiątym miejscu.

W sezonie 2016 żużlowcy w finale Złotego Kasku rywalizowali na torze w Tarnowie. Niestety z powodu bardzo silnie padającego deszczu turniej został zakończony po trzech seriach startów. Bartosz Zmarzlik radził sobie wówczas bardzo dobrze na miejscowym „owalu”. W trzech wyścigach zgromadził osiem punktów. Jedynym pogromcom zawodnika z Gorzowa w siódmej gonitwie był Maksym Drabik. Zawody z kompletem dziewięciu „oczek” zwyciężył Patryk Dudek. Bartek zajął w Tarnowie drugie miejsce.

Ostatni raz w swojej dotychczasowej karierze Bartek w finale Złotego Kasku wystąpił w 2018 roku na torze w Pile. Turniej zakończył się wygraną wychowanka miejscowej Polonii Jarosława Hampela. Zmarzlik z wywalczonymi jedenastoma punktami został sklasyfikowany na drugiej pozycji. Lider drużyny z Gorzowa trzy razy do mety dojeżdżał na pierwszym miejscu, a dwa wyścigi ukończył na trzeciej pozycji.

Występy Bartosza Zmarzlika w finałach Złotego Kasku:

Lublin, 2015 rok:
10 miejsce: Bartosz Zmarzlik (w,1,2,2,1) 6

Tarnów, 2016 rok:
2 miejsce: Bartosz Zmarzlik (3,2,3) 8

Piła, 2018 rok:
2 miejsce: Bartosz Zmarzlik (3,3,1,3,1) 11

Foto: Jarosław Pabijan

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Benzina
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL