Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 6 Kwiecień 2022 | AUTOR: Artur Kąciak

Zgrupowanie Żużlowej Reprezentacji Polski w Bydgoszczy

Żużlowa Reprezentacja Polski rozpoczęła w poniedziałek 4 kwietnia zgrupowanie w Bydgoszczy. Trener Rafał Dobrucki będzie miał do dyspozycji jedenastu żużlowców z Bartoszem Zmarzlikiem na czele. Niestety z powodu rehabilitacji po kontuzji na obozie zabraknie Damiana Ratajczaka, zawodnika Fogo Unii Leszno.

Zawodników oprócz jazdy na torze, czeka na nich wiele aktywności, które pozwolą zbudować atmosferę w drużynie. Przed żużlowcami szereg obowiązków marketingowych oraz seminarium z Polską Agencją Antydopingową – POLADA. Nie zabraknie też czasu na integrację. Nowością ma być w tym roku turniej par z udziałem Żużlowej Reprezentacji Polski, który zaplanowano na wtorek 5 kwietnia. Co ważne, impreza odbędzie się z udziałem publiczności. Zawodnicy drogą losowania, zostaną połączeni w 5 duetów składających się z seniora i juniora. Stawkę uzupełni para juniorów. Rywalizację zaplanowano na 15 biegów.

W tym roku nasi zawodnicy staną przed kolejną szansą zdobycia złota w rozgrywkach Speedway of Nations. Przypominamy, że do tej pory nie udało się nam wygrać rywalizacji w tej imprezie. Gospodarzem czterodniowego turnieju, zaplanowanego na 27-30 lipca, będzie duńskie Esbjerg.

Patrzę całościowo na kalendarz. Do Speedway of Nations jeszcze daleka droga. Na razie będziemy się skupiać na innych rzeczach. Jesteśmy po zimie, która dużo zmienia w sprzęcie, w przygotowaniach. Chcemy wyciągnąć z niej wnioski. Zawodnicy są po pierwszych jazdach, trenują i mają już pewne przemyślenia. Takie spotkania służą wymianie doświadczeń – to raz. Dwa – o ile pogoda pozwoli będziemy testować system telemetrii, który ma dać twarde dane dotyczące treningów, zobaczyć czy zmiany idą w dobrą stronę. Zadań jest wiele. Na pewno nie będziemy się nudzić. Zgrupowanie chcieliśmy zakończyć wewnętrzną rywalizacją oraz pokazać się przed kibicami. To idealna okazja do testów i prób. Taki turniej da możliwość sprawdzenia się w warunkach bojowych – powiedział Rafał Dobrucki w rozmowie z polskizuzel.pl

Skład Żużlowej Reprezentacji Polski na zgrupowanie w Bydgoszczy:

Seniorzy:
Patryk Dudek
Dominik Kubera
Maciej Janowski
Paweł Przedpełski
Bartosz Zmarzlik

Juniorzy:
Mateusz Cierniak
Bartłomiej Kowalski
Wiktor Lampart
Jakub Miśkowiak
Wiktor Przyjemski
Mateusz Świdnicki

Sztab:
Rafał Dobrucki – Trener Żużlowej Reprezentacji Polski seniorów i juniorów
Dariusz Cieślak – Kierownik Żużlowej Reprezentacji Polski seniorów i juniorów

Foto: Tomasz Przybylski

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Benzina
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL