Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 25 Lipiec 2020 | AUTOR: Artur Kąciak

Zapowiedź: Złoty Kask w Bydgoszczy

W poniedziałek 27 lipca Bartosz Zmarzlik wystartuje w kolejnym prestiżowym turnieju. W Bydgoszczy zostanie wówczas rozegrany tegoroczny DPV Logistic ZOOleszcz Finał Turnieju o Złoty Kask. Bartek nie ma w swoim dotychczasowym dorobku jeszcze tego trofeum.

Impreza zapowiada się niezwykle ciekawie. Na torze w Bydgoszczy ujrzymy bowiem czołowych zawodników z naszego kraju. Do grona głównych faworytów do zwycięstwa w tym turnieju należą: Bartosz Zmarzlik, Jarosław Hampel, Janusz Kołodziej, Dominik Kubera, Bartosz Smektała oraz Patryk Dudek.

O wysokie miejsce w klasyfikacji końcowej powalczyć może również Paweł Przedpełski. Wychowanek klubu z Torunia od początku tegorocznego sezonu jest w bardzo dobrej formie. Po udanym występie w czwartkowym turnieju TAURON SEC Krzysztof Kasprzak będzie chciał również swoją jazdą udowodnić wszystkim, że powoli wraca na właściwe „tory”. Przypominamy, że w sezonie 2019 to właśnie ten zawodnik zwyciężył w Finale Złotego Kasku.

„Czarnym koniem” zawodów w Bydgoszczy może okazać się Mateusz Cierniak. Młody żużlowiec jest uważany za ogromny talent, a już w tym roku udowodnił swoimi startami na zapleczu PGE Ekstraligi, że jest w stanie wygrywać wyścigi z dużo bardziej utytułowanymi przeciwnikami.

Bartek do tej pory trzykrotnie startował w finale Złotego Kasku. Lider Moje Bermudy Stali Gorzów nie ma jeszcze w swoim dorobku tego trofeum.

Bartosz Zmarzlik pierwszy raz w tych zawodach pojechał w 2015 roku. Turniej ten został rozegrany 14 kwietnia na torze w Lublinie. Zawody dla juniora Stali Gorzów rozpoczęły się bardzo pechowo. W pierwszym wyścigu Bartek miał problemy z motocyklem. Młodzieżowiec Stali ustawił się przed taśmą startową, ale po upływie czasu dwóch minut i został wykluczony. W pozostałych czterech wyścigach Zmarzlik zdobył sześć punktów. Ostatecznie swój udział w tej imprezie zakończył na dziesiątym miejscu.

W sezonie 2016 żużlowcy w finale Złotego Kasku rywalizowali na torze w Tarnowie. Niestety z powodu bardzo silnie padającego deszczu turniej został zakończony po trzech seriach startów. Bartosz Zmarzlik radził sobie wówczas bardzo dobrze na miejscowym „owalu”. W trzech wyścigach zgromadził osiem punktów. Jedynym pogromcom zawodnika z Gorzowa w siódmej gonitwie był Maksym Drabik. Zawody z kompletem dziewięciu „oczek” zwyciężył Patryk Dudek. Bartek zajął w Tarnowie drugie miejsce.

Ostatni raz w swojej dotychczasowej karierze Bartek w finale Złotego Kasku wystąpił w 2018 roku na torze w Pile. Turniej zakończył się wygraną wychowanka miejscowej Polonii Jarosława Hampela. Zmarzlik z wywalczonymi jedenastoma punktami został sklasyfikowany na drugiej pozycji. Lider drużyny z Gorzowa trzy razy do mety dojeżdżał na pierwszym miejscu, a dwa wyścigi ukończył na trzeciej pozycji.

Podsumowując, w poniedziałek na torze w Bydgoszczy czeka nas bardzo interesujący turniej. Kandydatów do zwycięstwa jest co najmniej kilku, a zwycięzca może być tylko jeden. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 18.45.

Występy Bartosza Zmarzlika w finałach Złotego Kasku:

  • Lublin, 2015 rok – 10 miejsce: (w,1,2,2,1) 6
  • Tarnów, 2016 rok – 2 miejsce: (3,2,3) 8
  • Piła, 2018 rok – 2 miejsce: (3,3,1,3,1) 11

Lista startowa:

1. Jarosław Hampel (Motor Lublin)
2. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno)
3. Paweł Przedpełski (Eltrox Włókniarz Częstochowa)
4. Kacper Woryna (PGG ROW Rybnik)
5. Mateusz Cierniak (Unia Tarnów)
6. Patryk Dudek (RM Solar Falubaz Zielona Góra)
7. Norbert Krakowiak (RM Solar Falubaz Zielona Góra)
8. Jakub Jamróg (Motor Lublin)
9. Dominik Kubera (Fogo Unia Leszno)
10. Krzysztof Buczkowski (MrGarden GKM Grudziądz)
11. Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno)
12. Bartosz Zmarzlik (Moje Bermudy Stal Gorzów)
13. Jakub Miśkowiak (Eltrox Włókniarz Częstochowa)
14. Szymon Woźniak (Moje Bermudy Stal Gorzów)
15. Kamil Brzozowski (Abramczyk Polonia Bydgoszcz)
16. Krzysztof Kasprzak (Moje Bermudy Stal Gorzów)
Rezerwowi: 
17. Wiktor Lampart (Motor Lublin)
18. Karol Żupiński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)

Cennik biletów:

  • 60 zł – trybuna główna
  • 40 zł – normalny trybuna nowa
  • 25 zł – ulgowy trybuna nowa
  • 25 zł – normalny na sektor A
  • 20 zł – normalny na sektor B
  • 15 zł – ulgowy na sektory A i B (emeryci, renciści, osoby w wieku 7-16 lat, urodzone w latach 2004-2013)
  • 5 zł – dziecięcy (dzieci w wieku 0-6)

Foto: ZMARZLIK.COM

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Benzina
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL