Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 30 Marzec 2024 | AUTOR: Artur Kąciak

Zapowiedź: XVIII Memoriał Edwarda Jancarza

Bartosz Zmarzlik w sobotę 30 marca wystąpi w XVIII Memoriale im. Edwarda Jancarza. Tegoroczna edycja tej imprezy zapowiada się niezwykle interesująco. 

Zmarzlik uczestniczył do tej pory w czterech turniejach poświęconych Edwardowi Jancarzowi na torze w Gorzowie.

W kwietniu 2016 roku, po siedmiu latach przerwy, reaktywowano Memoriał im. Edwarda Jancarza. Bartosz Zmarzlik w bardzo silnie obsadzonym wówczas turnieju zajął drugie miejsce. Zawodnik z wywalczonymi dwunastoma punktami po rundzie zasadniczej został sklasyfikowany na drugiej pozycji. W wyścigu półfinałowym dojechał do mety na pierwszym miejscu. Patryk Dudek w finale najlepiej wystartował. Zielonogórzanin przez cztery okrążenia skutecznie bronił się przed atakami Bartka.

Kolejna edycja tej imprezy odbyła się w niedzielę 9 kwietnia 2017 roku. Zmarzlik w turnieju zasadniczym zdobył jedenaście „oczek”. Bartek w biegu półfinałowym toczył zacięty bój z Nickim Pedersenem. Duńczyk na trzecim okrążeniu upadł na tor. Sędzia z powtórki zdecydował się wykluczyć wychowanka miejscowego klubu. Ostatecznie Bartosz Zmarzlik swój udział w tym turnieju zakończył na szóstej pozycji.

Wychowanek Stali w sezonie 2018 okazał się najlepszy w XV Memoriale im. Edwarda Jancarza. Bartek rozpoczął niezbyt dobrze występ w tych zawodach. Po dwóch kolejkach startów przy jego nazwisku widniały tylko dwa punkty. W dalszej części turnieju radził sobie jednak zdecydowanie lepiej. W trzech kolejnych startach zgromadził osiem „oczek”. W wyścigu półfinałowym odniósł zwycięstwo i zakwalifikował się do finału. Najlepiej w najważniejszej gonitwie wieczoru spod taśmy ruszył Patryk Dudek. Zmarzlik jednak napędził się po zewnętrznej i na końcu pierwszego okrążenia przedarł się na pierwsze miejsce, które zdołał już dowieść do samej mety.

Ostatni raz Zmarzlik rywalizował w turnieju poświęconemu legendarnemu koledze z toru w 2019 roku. Bartek w ładnym stylu z dorobkiem czternastu punktów wygrał turniej zasadniczy. Jedynym pogromcom wychowanka Stali w tej części zawodów był w biegu piątym Kacper Woryna. W pierwszym z wyścigów półfinałowych Zmarzlik znakomicie wystartował i pomknął pewnie do mety po kolejną wygraną. W wielkim finale najlepszym refleksem na starcie popisał się Przemysław Pawlicki, który po doskonałym wyjściu spod taśmy zwyciężył. Na drugim miejscu przyjechał Bartosz Zmarzlik.

Podsumowując, tegoroczna edycja tego turnieju zapowiada się bardzo ciekawie. Na torze w Gorzowie pojawi się wielu znakomitych żużlowców. Kibice z pewnością zobaczą ciekawe widowisko na domowym obiekcie Stali.

Dotychczasowe występy Bartosza Zmarzlika w Memoriale im. Edwarda Jancarza:

  • 2016 rok: 2 miejsce: Bartosz Zmarzlik (3,w,3,3,3,3) 12+3+2
  • 2017 rok: 6 miejsce: Bartosz Zmarzlik (3,1,3,1,3) 11+0 (wykluczony)
  • 2018 rok: 1 miejsce: Bartosz Zmarzlik (1,1,2,3,3) 10+3+3
  • 2019 rok: 2 miejsce: Bartosz Zmarzlik(3,2,3,3,3) 14+3+2

Lista startowa XVIII Memoriału im. Edwarda Jancarza:

1. Oskar Paluch
2. Bartosz Zmarzlik
3. Chris Holder
4. Maciej Janowski
5. Wiktor Przyjemski
6. Jack Holder
7. Jakub Miśkowiak
8. Kai Huckenbeck
9. Przemysław Pawlicki
10. Daniel Bewley
11. Martin Vaculik
12. Kacper Woryna
13. Piotr Pawlicki
15. Oskar Fajfer
15. Patryk Dudek
16. Szymon Woźniak

Foto: Tomasz Przybylski

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Verva
Orlen Oil
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
4f
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Milwaukee
Gold Las
Globex
Optyline
Optyline
RMF
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
GESS.PL