Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 7 Kwiecień 2024 | AUTOR: Artur Kąciak

Zapowiedź: WDK Tunnels PL Mistrzostwa Polski Par Klubowych

Tegoroczny finał WDK Tunnels PL Mistrzostwach Polski Par Klubowych odbędzie się w Poznaniu. Zawody zaplanowano na niedzielę 7 kwietnia.  Impreza ta zapowiada się bardzo ciekawie. 

Bartek pierwszy raz o medale w Mistrzostwach Polski Par Klubowych rywalizował w 2013 roku na stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie. Duet Stali Gorzów Krzysztof Kasprzak, Bartosz Zmarzlik zajął w tej imprezie drugie miejsce. Walkę o złoto miejscowi zawodnicy przegrali z żużlowcami Unii Tarnów tylko różnicą jednego „oczka”. Zmarzlik w sześciu startach wywalczył wówczas dziesięć punktów i jeden bonus.

W kolejnym sezonie ponowie gospodarzem finału MPPK było miasto Gorzów. W niedzielę 19 października 2014 roku jeźdźcy Stali sięgnęli po upragniony tytuł mistrzowski. Duet Kasprzak, Zmarzlik okazał się najlepszy u siebie. Gorzowianie łącznie zgromadzili dwadzieścia osiem punktów i o dwa „oczka” wyprzedzili sklasyfikowanych na drugim miejscu jeźdźców Unibaxu Toruń. Bartek w sześciu startach zdobył czternaście punktów. Należy jednak też podkreślić, że ze swojego pierwszego biegu został wykluczony.

W sezonie 2015 najlepszy krajowy duet został wyłoniony na stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie. Dla Bartosza Zmarzlika był to wyjątkowy dzień. Tego dnia rozegrano bowiem dwa turnieje na miejscowym „owalu”, w których uczestniczył junior Stali Gorzów. Zmarzlik sięgnął najpierw po tytuł najlepszego młodzieżowca w naszym kraju, a kilka godzin później wraz z Krzysztofem Kasprzakiem świętował zdobycie kolejnego w swojej karierze srebra w MPPK. Zawody zakończono z powodu padającego deszczu po czternastu rozegranych wyścigach. Zwyciężyli w nich żużlowcy Unii Leszno. Gorzowianie zgromadzili tyle samo punktów co popularne „Byki”, ale w bezpośredniej rywalizacji lepsi okazali się miejscowi jeźdźcy i dlatego zdobyli złoto. Bartek w czterech startach przywiózł dla swojego zespołu dziesięć „oczek”.

Kolejny raz o medale żużlowcy Stali rywalizowali w 2017 roku na torze w Ostrowie Wielkopolskim. Duet Kasprzak, Zmarzlik sięgnął po kolejne złoto. Gorzowianie zdeklasowali wówczas rywali. Sklasyfikowana na drugim miejscu para Falubazu Zielona Góra straciła do zwycięzców aż sześć „oczek”. Bartek pojechał doskonały turniej. W pierwszym swoim starcie przyjechał do mety za plecami Szymona Woźniaka, a w pozostałych pięciu wyścigach był bezkonkurencyjny na torze.

Bartosz Zmarzlik w sezonie 2018 nie uczestniczył w finale MPPK rozegranym w Ostrowie Wielkopolskim. Natomiast w 2019 roku żużlowcy truly.work Stali Gorzów zdobyli kolejny srebrny „krążek”. W turnieju rozegranym w Bydgoszczy zwyciężyła para z Leszna. Najważniejszą potyczką tych zawodów była gonitwa osiemnasta. Zmierzyły się w niej dwa najlepsze duety Fogo Unii Leszno oraz truly.work Stali. Po lepszym starcie Piotr Pawlicki i Jarosław Hampel 5:1 zwyciężyli Zmarzlika i Woźniaka. W wyścigu dwudziestym pierwszym podopieczni Piotr Barona po podwójnej wygranej z Betard Spartą Wrocław zapewnili sobie złote medale. Bartek pojechał kolejne dobre zawody. Czternaście zdobytych punktów w tej imprezie należy uznać za świetny wynik.

W 2020 roku na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku rozegrano po raz czterdziesty siódmy finał Mistrzostw Polski Par Klubowych. Bartek w tych zawodach występował w parze z Szymonem Woźniakiem. Gorzowianie wówczas zajęli czwarte miejsce, zdobywając osiemnaście punktów. Turniej wygrali żużlowcy Fogo Unii Leszno.

Miasto Poznań było gospodarzem finału MPPK w 2022 roku. Zawodnicy Moje Bermudy Stali Gorzów zajęli w tych zawodach czwarte miejsce. Bartek w sześciu startach wywalczył w tej imprezie szesnaście „oczek”.

W minionym sezonie na torze w Rzeszowie został rozegrany finał Texom Mistrzostw Polski Par Klubowych. Zawodnicy z Lublina zwyciężyli w tych zawodach. Bartosz Zmarzlik w tej imprezie zdobył trzynaście punktów. Żużlowiec na swoim koncie zgromadził również jeden bonus.

Losy mistrzowskiego tytułu rozstrzygnęły się w biegu dodatkowym. W gonitwie o złoty medal zmierzył się Zmarzlik ze Smektałą. Lepiej wystartował zawodnik z Leszna, ale Bartosz Zmarzlik szybko go wyprzedził i wygrał z dużą przewagą zapewniając mistrzowski tytuł żużlowcom Motoru Lublin.

W zawodach wystartuje 7 drużyn. Tytułu mistrzowskiego będzie bronić zespół z Lublina. Oprócz aktualnych mistrzów kraju udział w rywalizacji wezmą: Sparta Wrocław, Apator Toruń, Włókniarz Częstochowa, Unia Leszno, Falubaz Zielona Góra oraz gospodarz PSŻ Poznań.

Zgodnie z przepisami składy poszczególnych zespołów muszą być złożone z żużlowców, którzy w poprzednim sezonie ligowym uzyskali najwyższe średnie biegowe.

Lista startowa:

Fogo Unia Leszno:
1. Bartosz Smektała
2. Grzegorz Zengota
15. Andrzej Lebiediew

Ates Energy Group PSŻ Poznań:
3. Aleksandr Łoktajew
4. Szymon Szlauderbach
16. Mateusz Dul

Orlen Oil Motor Lublin:
5. Bartosz Zmarzlik
6. Dominik Kubera
17. Jack Holder

KS Apator Toruń:
7. Emil Sajfutdinow
8. Robert Lambert
18. Patryk Dudek

NovyHotel Falubaz Zielona Góra:
9. Jarosław Hampel
10. Przemysław Pawlicki
19. Rasmus Jensen

Tauron Włókniarz Częstochowa:
11. Leon Madsen
12. Maksym Drabik
20. Kacper Woryna

Betard Sparta Wrocław:
13. Artiom Łaguta
14. Daniel Bewley
21. Maciej Janowski

Foto: Tomasz Przybylski

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Verva
Orlen Oil
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
4f
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Milwaukee
Gold Las
Globex
Optyline
Optyline
RMF
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
GESS.PL