Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 14 Wrzesień 2020 | AUTOR: Artur Kąciak

Zapowiedź: Vetlanda Speedway – Lejonen Gislaved

Bartosz Zmarzlik ponownie będzie startować w rozgrywkach szwedzkiej ligi. We wtorek 15 września Polak wystąpi w spotkaniu Vetlandy Speedway z Lejonen Gislaved. Goście zajmują obecnie pierwsze miejsce w tabeli z wywalczonymi w siedmiu spotkaniach dwunastoma punktami. Natomiast drużyna Bartka jest sklasyfikowana na piątej pozycji z dorobkiem siedmiu „oczek”.

Zmarzlik był prawdziwym dominatorem w Szwecji w 2019 roku. Żużlowiec wystąpił we wszystkich osiemnastu spotkaniach Vetlandy Speedway. Zawodnik wykręcił w tych meczach niesamowitą średnią biegową 2,802. Wychowanek Stali Gorzów średnio w jednym spotkaniu zdobywał 14,11 pkt. Bartek w przeciągu całego sezonu siedmiokrotnie przywoził dla swojej drużyny komplet punktów. Zmarzlik tylko w jednym wyścigu, w którym startował, nie zdobył punktu z powodu wykluczenia. We wszystkich swoich pozostałych biegach dowoził do mety cenne „oczka” dla Vetlandy.

Zespół Polaka wywalczył awans do półfinałów rozgrywek Eliserien. Vetlanda Speedway okazała się jednak gorsza w dwumeczu półfinałowym od swoich rywali. Smederna Eskilstuna zwyciężyła w tej rywalizacji 91:88. Mimo porażki Bartosz Zmarzlik w 2019 roku odjechał najlepszy sezon w swojej dotychczasowej karierze w szwedzkiej lidze.

– Stoczyliśmy niesamowity bój w półfinale. Oba spotkania tego dwumeczu były niezwykle wyrównane. Smederna Eskilstuna okazała się lepsza w tej konfrontacji i zasłużenie wywalczyła awans do finału. Osobiście bardzo żałuję mojego wykluczenia w jednym z biegów w pierwszym pojedynku półfinałowym. Mimo wszystko sezon mogę zaliczyć do udanych. Na koniec rozgrywek uzyskałem najwyższą średnią w mojej dotychczasowej karierze w szwedzkiej Elitserien, więc nie mam co narzekać – powiedział‚ Bartosz Zmarzlik, po zakończeniu sezonu.

Wtorkowy mecz zapowiada się niezwykle ciekawie. Zespół Lejonen Gislaved bardzo wysoko pokonał 8 września na swoim torze 59:31 Vetlandę Speedway. Praktycznie jedynym zawodnikiem gości, do którego nie można mieć pretensji za występ w tym pojedynku był Filip Hjelmland. Szwed w sześciu startach przywiózł dla swojego zespołu jedenaście „oczek”. W pojedynku rewanżowym faworytem będzie jednak zespół Bartka. W zespole gospodarzy ujrzymy również na torze Szymona Woźniaka. Wychowanek Polonii Bydgoszcz w ostatnim czasie jest w dobrej formie. Dlatego wydaje się, że duet naszych rodaków powinien w znacznym stopniu pomóc Vetlandzie w odniesieniu upragnionego zwycięstwa w tej potyczce.

Patrząc na tegoroczne zestawienia w szwedzkiej lidze ewidentnie widać, że z powodu panującej nadal na całym świecie epidemii koronawirusa poszczególne drużyny musiały mocno przemeblować swoje składy. Bez wątpienia powrót Bartosza Zmarzlika do Vetlandy w bardzo dużym stopniu wzmocni siłę rażenia tej drużyny. Początek wtorkowego pojedynku zaplanowano na godzinę 19.00.

Awizowane składy:

Vetlanda Speedway:
1. Andreas Lyager
2. Victor Palovaara
3. Bartosz Zmarzlik
4. Peter Ljung
5. Filip Hjelmland
6. Szymon Woźniak
7. Alexander Woentin

Lejonen Gislaved:
1. Mathias Thoernblom
2. Casper Henriksson
3. Rene Bach
4. Linus Eklof
5. Adrian Gała
6. Maksymilian Bogdanowicz
7. William Bjorling

Stadion:

  • Vetlanda Motorstadium
  • Data spotkania: 15.09.2020
  • Początek meczu: 19.00

Foto: ZMARZLIK.COM

Koszulka Grand Prix 2022

139,00 PLN

Koszulka Polo Zmarzlik Team 2022

169,00 PLN

T-shirt Zmarzlik Team 2022

139,00 PLN

Koszulka Polo Black Edition // 2022

169,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Miasto Gorzów Wielkopolski
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Promet Cargo
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Globex
KDK Group
Gold Las
Optyline
Mario VVS
Szczepan Bike - Giant Gorzów
GM
Daytona
Rehakompleks
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL