Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 3 Maj 2019 | AUTOR: Artur Kąciak

Zapowiedź: truly.work Stal Gorzów – Stelmet Falubaz Zielona Góra

W najbliższą niedzielę (5 maja) truly.work Stal Gorzów zmierzy się na Stadionie im. Edwarda Jancarza ze Stelmet Falubazem Zielona Góra, w spotkaniu czwartej rundy rozgrywek PGE Ekstraligi. Derby Ziemi Lubuskiej od lat budzą wśród fanów obu drużyn wiele emocji. Przeważnie pojedynki pomiędzy tymi obiema drużynami ogląda komplet widzów na trybunach.

Stelmet Falubaz zajmuje aktualnie trzecie miejsce w ligowej tabeli. Zespół prowadzony przed Adama Skórnickiego ma na swoim koncie cztery punkty. Drużyna z Zielonej Góry pokonała w pierwszej kolejce na swoim torze Get Well Toruń 53:37. W drugiej rundzie doznała porażki na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu 41:49. Natomiast w miniony piątek po bardzo zaciętym meczu Falubaz pokonał u siebie MrGarden GKM Grudziądz 46:44.

Truly.work Stal Gorzów jest obecnie sklasyfikowana na czwartym miejscu w tabeli PGE Ekstraligi. Podopieczni trenera Stanisława Chomskiego w pierwszej kolejce ligowej przegrali mecz wyjazdowy 43:47 z forBET Włókniarzem Częstochowa. W kolejnym meczu odnieśli zwycięstwo 49:41 na swoim torze nad Speed Car Motorem Lublin. Największy wkład w końcowy sukces miał Bartosz Zmarzlik, który w sześciu startach wywalczył dla swojego klubu szesnaście punktów.Żużlowiec na swoim koncie zanotował również jeden bonus.

Dla Bartka był, to wyjątkowy dzień, ponieważ w dniu spotkania obchodził swoje dwudzieste czwarte urodziny. W ostatnią niedzielę kwietnia Stal zmierzyła się na wyjeździe z „piekielnie” mocną ekipą Fogo Unii Leszno. Po dwunastu rozegranych biegach bym remis 36:36, ale trzy ostatnie wyścigi podwójnie wygrali gospodarze i mecz zakończył się wygraną gospodarzy 51:39.

Podsumowując, niedzielne spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie. Bartek w trzech pierwszych startach będzie jeździł w parze z Mateuszem Bartkowiakiem. Kibice z pewnością ostrzą sobie „zęby” na pojedynki z udziałem Bartosza Zmarzlika, Nickiego Pedersena, Patryka Dudka oraz Martina Vaculika. Truly.work Stal Gorzów, jeśli chce myśleć o zwycięstwie w tym meczu, nie może mieć „dziur” w swoim składzie.

Potrzebne będą zwłaszcza punkty Krzysztofa Kasprzaka i Petera Kildemanda. Obaj żużlowcy w tym sezonie delikatnie mówiąc, rozczarowują swoją postawą na torze. Miejscowi kibice liczą również na kolejny świetny występ Rafała Karczmarza, który obok Bartka Zmarzlika był najbardziej wyróżniającym się zawodnikiem w pojedynku z Lublinem.

Awizowane składy:

Stelmet Falubaz Zielona Góra:
1. Michael Jepsen Jensen
2. Nicki Pedersen
3. Patryk Dudek
4. Piotr Protasiewicz
5. Martin Vaculik
6. Norbert Krakowiak
7. Damian Pawliczak

Truly.work Stal Gorzów:
9. Szymon Woźniak
10. Peter Kildemand
11. Krzysztof Kasprzak
12. Anders Thomsen
13. Bartosz Zmarzlik
14. Mateusz Bartkowiak
15. Rafał Karczmarz

Początek spotkania: 19:00 (transmisja NSport HD)

  • Stadion im. Edwarda Jancarza w Gorzowie Wielkopolskim
  • Adres: ul. Śląska, 66-400 Gorzów Wielkopolski
  • Długość toru: 329 metry
  • Rekord toru: Niels Kristian Iversen: 58,00 s (13 maja 2012)

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Benzina
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL