Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 10 Kwiecień 2019 | AUTOR: Artur Kąciak

Zapowiedź: truly.work Stal Gorzów – Speed Car Motor Lublin

Truly.work Stal Gorzów zmierzy się w piątek 12 kwietnia ze Speed Car Motorem Lublin, w spotkaniu drugiej kolejki rozgrywek PGE Ekstraligi. Podopieczni trenera Stanisława Chomskiego powalczą w tym meczu o pierwsze punkty do ligowej tabeli. W miniony piątek żużlowcy z Gorzowa ulegli w Częstochowie miejscowemu forBET Włókniarzowi 47:43. 

Dla wielu osób ten wynik jest sporą niespodzianką. Przed spotkaniem mało kto dawał drużynie Stali szanse na zdobycie takiej ilości punktów w Częstochowie. Dobre występy Bartosza Zmarzlika (13+1) oraz Andersa Thomsena (13+2) spowodowały to, że losy tego pojedynku rozstrzygnęły się dopiero w ostatnim piętnastym biegu.

Speed Car Motor Lublin po wielu latach nie obecności powrócił w końcu do najwyższej klasy rozgrywkowej w naszym kraju. Pierwszym rywalem popularnych „Koziołków”była drużyna MrGarden GKM Grudziądz. Niestety już w czwartym wyścigu tego spotkania groźnie wyglądający upadek miał Andreas Jonsson. Na całe szczęście skończyło się tylko na strachu i ogólnych potłuczeniach zawodnika. Żużlowiec jednak został odwieziony do szpitala i jego koledzy z zespołu musieli sobie radzić bez niego.

Po trzynastu rozegranych wyścigach Lublin prowadził z Grudziądzem tylko 40:38. Dwie ostatnie gonitwy zakończyły się wygranymi gospodarzy i ostatecznie Speed Car Motor Lublin pokonał MrGarden GKM Grudziądz 49:41.

Piątkowy pojedynek na Stadionie im. Edwarda Jancarza zapowiada się niezwykle ciekawie. Bartek Zmarzlik wystąpi w tym spotkaniu z numerem dziewiątym. W pierwszych trzech swoich startach za partnera będzie miał Petera Kildemanda. Kibice Stali liczą również na lepszy występ niż w Częstochowie Krzysztofa Kasprzaka. Wychowanek Unii Leszno z pewnością będzie chciał się zrehabilitować z kiepską jazdę w pierwszej kolejce PGE Ekstraligi. Dużo niewiadomą pozostaje dyspozycja i forma Kildemanda. Duńczyk w sparingach i Memoriale Edwarda Jancarza zaprezentował się dość dobrze. Niestety występ na torze Włókniarza nie był już tak udany.

Wszyscy będą się przyglądać również Andersowi Thomsenowi. Jeśli żużlowiec potwierdzi w piątek swoją jazdą doskonałą formę z pierwszej kolejki, to Stal będzie miała z tego zawodnika duży pożytek.

Bartek Zmarzlik od lat jest nazywany „królem” gorzowskiego toru. W 2018 roku „wykręcił” na „Jancarzu” średnią biegową 2,721. O jego postawę miejscowi fani mogą być zatem spokojni. Wiele zależeć będzie od pozostałych żużlowców. Kasprzak i Woźniak na pewno potrafią jeździć na żużlu, a piątkowy mecz będzie doskonałą okazją do zmazania „plamy” po nieudanej inauguracji w Częstochowie.

Podsumowując, spotkanie truly.work Stali Gorzów ze Speed Car Motorem Lublin zapowiada się bardzo ciekawie. Zwłaszcza gospodarze będą chcieli rozpocząć tegoroczne występy ligowe na swoim torze od wygranej. Goście, jeśli od początku meczu spasują się dobrze z miejscową nawierzchnią, to mogą sprawić Stali dużo problemów. Mimo wszystko każdy inny wynik niż zwycięstwo podopiecznych trenera Stanisława Chomskiego trzeba będzie uznać za dużą niespodziankę.

Średnie biegowe uzyskane przez Bartka Zmarzlika w lidze na torze w Gorzowie od początku sportowej kariery:
2011 rok: 2,033
2012 rok: 2,000
2013 rok: 2,000
2014 rok: 2,362
2015 rok: 2,629
2016 rok: 2,691
2017 rok: 2,556
2018 rok: 2,721

Awizowane składy:

Speed Car Motor Lublin:
1. Mikkel Michelsen
2. Kacper Gosik
3. Dawid Lampart
4. Paweł Miesiąc
5. Andreas Jonsson
6. Wiktor Lampart
7. Wiktor Trofimow

Truly.work Stal Gorzów:
9. Bartosz Zmarzlik
10. Peter Kildemand
11. Szymon Woźniak
12. Anders Thomsen
13. Krzysztof Kasprzak
14. Mateusz Bartkowiak
15. Rafał Karczmarz

Początek spotkania: 18:00

  • Stadion im. Edwarda Jancarza w Gorzowie Wielkopolskim
  • Adres: ul. Śląska, 66-400 Gorzów Wielkopolski
  • Długość toru: 329 metry
  • Rekord toru: Niels Kristian Iversen: 58,00 s (13 maja 2012)

Foto: Marcin Szarejko / foto-sport.pl

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Benzina
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL