Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 23 Maj 2019 | AUTOR: Artur Kąciak

Zapowiedź: truly.work Stal Gorzów – MrGarden GKM Grudziądz

W piątek 24 maja truly.work Stal Gorzów zmierzy się na Stadionie im. Edwarda Jancarza z MrGarden GKM-em Grudziądz, w spotkaniu szóstej kolejki rozgrywek PGE Ekstraligi. Mecz ten zapowiada się niezwykle interesująco.

MrGarden GKM Grudziądz zajmuje aktualnie czwarte miejsce w ligowej tabeli. Zespół prowadzony przed Roberta Kempińskiego ma na swoim koncie cztery punkty. Drużyna z Grudziądza w pierwszej kolejce uległa na wyjeździe 49:41 Speed Car Motorowi Lublin. W drugiej rundzie wygrała na swoim torze z forBET Włókniarzem Częstochowa 47:43. Natomiast w piątek 26 kwietnia po bardzo zaciętym meczu MrGarden GKM przegrał w Zielonej Górze 46:44. W czwartej kolejce PGE Ekstraligi drużyna z Grudziądza pokonała u siebie 50:40 Betard Spartę Wrocław. Zespół ma do rozegrania jeszcze jedno zaległe spotkanie na swoim „owalu”. Na niedzielę 16 czerwca został przełożony mecz z Get Well Toruń.

Truly.work Stal Gorzów jest obecnie sklasyfikowana na piątym miejscu w tabeli PGE Ekstraligi. Ekstraligi. Podopieczni trenera Stanisława Chomskiego w pierwszej kolejce ligowej przegrali mecz wyjazdowy 43:47 z forBET Włókniarzem Częstochowa. W kolejnym spotkaniu odnieśli zwycięstwo 49:41 na swoim torze nad Speed Car Motorem Lublin. Największy wkład w końcowy sukces miał Bartosz Zmarzlik, który w sześciu startach wywalczył dla swojego klubu szesnaście punktów. Żużlowiec na swoim koncie zanotował również jeden bonus.

W ostatnią niedzielę kwietnia Stal zmierzyła się na wyjeździe z „piekielnie” mocną ekipą Fogo Unii Leszno. Po dwunastu rozegranych biegach bym remis 36:36, ale trzy ostatnie wyścigi podwójnie wygrali gospodarze i mecz zakończył się wygraną gospodarzy 51:39.

W niedzielę 5 maja na Stadionie im Edwarda Jancarza truly.work Stal Gorzów gościła Stelmet Falubaz Zielona Góra. Derby Ziemi Lubuskiej do połowy zawodów układały się po myśli gospodarzy. Po dziesięciu rozegranych biegach podopieczni Stanisława Chomskiego prowadzili 31:29. Od jedenastego wyścigu jednak to goście przejęli inicjatywę w tym meczu. Ostatecznie Falubaz odniósł zwycięstwo 49:41 na „Jancarzu”. Bartosz Zmarzlik wywalczył w tym pojedynku dwanaście punktów w sześciu startach i jeden bonus.

Ostatnim ligowym rywalem truly.work Stali Gorzów była Betard Sparta Wrocław. W miniony piątek zespół prowadzony przez trenera Chomskiego zwyciężył podopiecznych Dariusza Śledzia 48:42. Ponownie największy wkład w końcowy sukces gospodarzy miał Bartosz Zmarzlik. Kapitan gorzowskiego zespołu w pięciu startach wywalczył czternaście punktów.

Podsumowując, piątkowy mecz na Stadionie im. Edwarda Jancarza zapowiada się bardzo ciekawie. Oba zespoły przystąpią do rywalizacji w tym pojedynku w swoich najsilniejszych składach. Bartek Zmarzlik we wtorek występował w spotkaniu szwedzkiej Elitserien. Zawodnik przywiózł dla swojej drużyny komplet piętnastu „oczek”. Dla żużlowca jest, to już trzeci tak wyśmienity start w Szwecji w tym sezonie. W trzech dotychczasowych spotkaniach Zmarzlik zwyciężył wszystkie swoje biegi w Elitserien. Jeśli wszyscy zawodnicy gorzowskiego klubu pojadą na równym poziomie, to w piątek istnieje spora szansa na zdobycie dwóch kolejnych punktów do ligowej tabeli w 2019 roku.

Awizowane składy:

MrGarden GKM Grudziądz:
1. Kenneth Bjerre
2. Antonio Lindbaeck
3. Przemysław Pawlicki
4. Krzysztof Buczkowski
5. Artiom Łaguta
6. Patryk Rolnicki
7. Marcin Turowski

Truly.work Stal Gorzów:
9. Szymon Woźniak
10. Peter Kildemand
11. Krzysztof Kasprzak
12. Anders Thomsen
13. Bartosz Zmarzlik
14. Mateusz Bartkowiak
15. Rafał Karczmarz

Początek spotkania: 18.00 (transmisja Eleven Sports)

  • Stadion im. Edwarda Jancarza w Gorzowie Wielkopolskim
  • Adres: ul. Śląska, 66-400 Gorzów Wielkopolski
  • Długość toru: 329 metry
  • Rekord toru: Niels Kristian Iversen: 58,00 s (13 maja 2012)

Foto: Marcin Szarejko / foto-sport.pl

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Benzina
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL