Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 27 Wrzesień 2019 | AUTOR: Artur Kąciak

Zapowiedź: truly.work Stal Gorzów – Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów

Truly.work Stal Gorzów zmierzy się w niedzielę 29 września na Stadionie im. Edwarda Jancarza z Arged Malesa TŻ Ostrovią Ostrów, w pierwszym spotkaniu barażowym o pozostanie w PGE Ekstralidze. Początek meczu zaplanowano na godzinę 19.00.

Tegoroczny sezon w PGE Ekstralidze nie tak miał wyglądać dla podopiecznych trenera Stanisława Chomskiego. Słaba dyspozycja w lidze Petera Kildemanda. Nierówna forma Krzysztofa Kasprzaka i Rafała Karczmarza. Do tego doszły jeszcze kontuzje zawodników, to wszystko wypłynęło na to, że turly.work Stal Gorzów o ligowy byt w najwyższej klasie rozgrywkowej w naszym kraju musi walczyć w dwumeczu barażowym z zespołem z Ostrowa. Faworyt w tym spotkaniu jest tylko jeden. Każdy inny wynik niż wysokie zwycięstwo Stali trzeba będzie uznać za sporą niespodziankę.

W ekipie prowadzonej przez trenera Mariusza Staszewskiego najgroźniejszym ogniwem wydaje się Nicolai Kilndt. Duńczyk w tym roku na pierwszoligowym froncie radził sobie bardzo dobrze. Kibice zastanawiają się, jak sobie poradzi broniący jeszcze w zeszłym roku barw zespołu z Gorzowa Grzegorz Walasek, dla którego miejscowy „owal” nie ma żadnych tajemnic. Dla Bartosza Zmarzlika niedzielny mecz będzie doskonałą okazją do sprawdzenia obecnej dyspozycji na tle drużyny z Ostrowa przed zbliżającą się dużymi krokami ostatnią rundą tegorocznego cyklu Grand Prix. Przypominamy turniej w Toruniu, odbędzie się 5 października na Motoarenie.

Niedzielny mecz będzie ostatnią szansą na zobaczenie w szeregach truly.work Stali Gorzów Petera Kildemanda na „Jancarzu”. Duńczyk po tegorocznym sezonie rozstanie się z zespołem. Nawet świetny występ w dwumeczu barażowym nie da mu miejsca w składzie tej drużyny na kolejny rok. Na koniec rundy zasadniczej żużlowiec uzyskał w PGE Ekstralidze średnią biegową 0,979. Popularny „Pająk” średnio w jednym spotkaniu zdobywał tylko trzy punkty. W rankingu najskuteczniejszych jeźdźców za nim niżej zostało sklasyfikowanych tylko pięciu zawodników, a na dodatek są to sami młodzieżowcy. Nic zatem dziwnego w tym, że Duńczyk opuści klub po wygaśnięciu tegorocznego kontraktu.

Podsumowując, niedzielny mecz ma tylko jednego faworyta. Kapitan Bartosz Zmarzlik powinien poprowadzić Stal do wyraźnego zwycięstwa, aby rewanżowy pojedynek w Ostrowie był tylko zwykłą formalnością. Bartek pojedzie w tym spotkaniu z numerem trzynastym. W pierwszej części zawodów za partnera będzie miał Mateusza Bartkowiaka.

Awizowane składy:

Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów:
1. Nicolai Klindt
2. Aleksandr Łoktajew
3. Tomasz Gapiński
4. Sam Masters
5. Grzegorz Walasek
6. Kamil Nowacki
7. Marcin Kościelski

Truly.work Stal Gorzów:
9. Szymon Woźniak
10. Peter Kildemand
11. Krzysztof Kasprzak
12. Anders Thomsen
13. Bartosz Zmarzlik
14. Mateusz Bartkowiak
15. Rafał Karczmarz

Początek spotkania: 19.00 (transmisja nSport+)

  • Stadion im. Edwarda Jancarza w Gorzowie Wielkopolskim
  • Adres: ul. Śląska, 66-400 Gorzów Wielkopolski
  • Długość toru: 329 metry
  • Rekord toru: Niels Kristian Iversen: 58,00 s (13 maja 2012)

Foto: Mateusz Wójcik

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Benzina
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL