Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 10 Czerwiec 2023 | AUTOR: Artur Kąciak

Zapowiedź: Teterow FIM Speedway Grand Prix of Germany

Przed nami czwarta runda cyklu Speedway Grand Prix 2023. W sobotę 10 czerwca na torze w Teterow najlepsi żużlowcy na świecie walczyć będą o kolejne punkty do klasyfikacji łącznej mistrzostw.

Bartosz Zmarzlik do tej pory pięciokrotnie uczestniczył w turniejach SGP rozgrywanych na miejscowym torze. W sobotę 10 września 2016 roku zanotował swój debiut na miejscowym „owalu”. Dla naszego reprezentanta były to udane zawody. Polak nie wygrywając żadnego ze swoich biegów w rundzie zasadniczej, awansował do półfinału, w którym do mety dojechał za plecami Grega Hancocka. W finale Bartek uległ tylko Jasonowi Doyle’owi, w pokonanym polu zostawiając Grega Hancocka i Nielsa Kristiana Iversena.

Kolejny turniej Speedway Grand Prix został rozegrany w Teterow 9 września 2017 roku. Nie były to udane zawody dla Bartosza Zmarzlika. Po trzech kolejkach startów Polak nie miał na swoim koncie żadnego punktu. Dopiero w dwóch ostatnich wyścigach przywoził do mety po jednym „oczku”. Ostatecznie z wywalczonymi dwoma punktami został sklasyfikowany na piętnastym miejscu. Dla naszego reprezentanta był to najgorszy występ w dotychczasowej karierze na miejscowym torze.

W 2018 roku żużlowcy rywalizowali na Bergring Arenie 22 września. Zmarzlik bez większych problemów zapewnił sobie awans do biegu półfinałowego. W rundzie zasadniczej uzbierał na swoim koncie dwanaście punktów. W walce o awans do wielkiego finału zmierzył się z: Gregiem Hancockiem, Nielsem Kristianem Iversenem oraz Maciejem Janowskim. W wyścigu tym zwyciężył najbardziej doświadczony z tej czwórki zawodnik, czyli Hancock. Zmarzlik przyjechał na linię mety na drugiej pozycji. W najważniejszym biegu wieczoru Polak mimo dobrego startu uległ Woffindenowi i Doyle’owi.

W  sezonie 2019 Grand Prix Niemiec odbyło się 31 sierpnia. Dla Bartosza Zmarzlika był to bardzo udany wieczór. Polak w rundzie zasadniczej turnieju wywalczył dwanaście punktów i bez większych problemów zapewnił sobie awans do półfinału. W wyścigu dwudziestym pierwszym Bartek do mety przyjechał za plecami Macieja Janowskiego. Dzięki temu obaj nasi żużlowcy wywalczyli sobie miejsce w najważniejszej gonitwie wieczoru. W wielkim finale Janowski ponowie okazał się najszybszy. Zmarzlik dojechał na drugiej pozycji.

W sobotę 4 czerwca 2022 na torze w Teterow został rozegrany czwarty turniej zeszłorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Bartosz Zmarzlik zajął w tych zawodach drugie miejsce.

Sobotnie zawody zapowiadają się niezwykle interesująco. Po trzech rozegranych rundach cyklu SGP 2023 liderem jest Bartek z wywalczonymi pięćdziesięcioma punktami. Trzy „oczka” do Zmarzlika traci obecnie Fredrik Lindgren. Natomiast trzeci Jack Holder ma osiem punktów straty do lidera. Z pewnością na torze w Teterow zobaczymy wiele ciekawych pojedynków z udziałem najlepszych żużlowców na świecie. Z „dziką kartą” w tych zawodach pojedzie Kai Huckenbeck. Początek imprezy zaplanowano na godzinę 19.00.

Klasyfikacja generalna cyklu Speedway Grand Prix 2023 po trzech rozegranych turniejach:

1. Bartosz Zmarzlik (Polska) – 50 punktów
2. Fredrik Lindgren (Szwecja) – 47
3. Jack Holder (Australia) – 42
4. Martin Vaculik (Słowacja) – 41
5. Jason Doyle (Australia) – 36
6. Robert Lambert (Wielka Brytania) – 32
7. Daniel Bewley (Wielka Brytania) – 32
8. Leon Madsen (Dania) – 30
9. Tai Woffinden (Wielka Brytania) – 24
10. Max Fricke (Australia) – 24
11. Mikkel Michelsen (Dania) – 22
12. Patryk Dudek (Polska) – 17
13. Maciej Janowski (Polska) – 17
14. Anders Thomsen (Dania) – 12
15. Kim Nilsson (Szwecja) – 6

Lista stałych uczestników cyklu Speedway Grand Prix 2023:

1. Bartosz Zmarzlik (Polska)
2. Leon Madsen (Dania)
3. Maciej Janowski (Polska)
4. Fredrik Lindgren (Szwecja)
5. Robert Lambert (Wielka Brytania)
6. Dan Bewley (Wielka Brytania)
7. Patryk Dudek (Polska)
8. Tai Woffinden (Wielka Brytania)
9. Martin Vaculik (Słowacja)
10. Jason Doyle (Australia)
11. Mikkel Michelsen (Dania)
12. Jack Holder (Australia)
13. Max Fricke (Australia)
14. Anders Thomsen (Dania)
15. Kim Nilsson (Szwecja)

Foto: Tomasz Przybylski

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Benzina
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL