Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 20 Lipiec 2020 | AUTOR: Artur Kąciak

Zapowiedź: TAURON Speedway Euro Championship 2020 w Rybniku

W środę 22 lipca na torze w Rybniku zostanie rozegrana kolejna runda tegorocznego cyklu TAURON Speedway Euro Championship 2020. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 19.00.

W środowym turnieju z dziką kartą pojedzie Bartosz Zmarzlik. Dla naszego reprezentanta będzie to drugi występ w tym prestiżowym cyklu. W sobotę 4 lipca została rozegrana pierwsza runda TAURON SEC. Zawody odbyły się na toruńskiej Motoarenie. Bartek pojechał w tej imprezie również z dziką kartą. Żużlowiec w części zasadniczej turnieju uzbierał na swoim koncie dziesięć punktów. Dzięki temu wywalczył sobie miejsce w wyścigu półfinałowym. Niestety przyjechał w nim na trzeciej pozycji i odpadł z dalszej rywalizacji. Ostatecznie w klasyfikacji końcowej tego turnieju zajął piąte miejsce.

– Moim zdaniem w TAURON SEC jest bardzo wysoki poziom. W mistrzostwach Europy startują sami dobrzy zawodnicy. W trakcie tego turnieju tor był dość specyficzny jak na Toruń. Ponieważ było dużo jazdy po krawężniku, ale w takich warunkach trzeba było się odnaleźć. Moim zdaniem były to bardzo fajne zawody i na pewno wyniosę z nich odpowiednie pozytywne wnioski – mówił Zmarzlik po zawodach na Motoarenie.

Bartek nie ukrywa tego, że jest bardzo zadowolony z przyznanej mu drugiej dzikiej karty. W tegorocznym sezonie z powodu epidemii koronawirusa żużlowcy nie mieli zbyt wielu okazji do startów w różnego rodzaju zawodach. Występ w silnie obsadzonym turnieju indywidualnym będzie dla Bartosza Zmarzlika kolejną okazją do sprawdzenia swojej obecnej formy oraz sprzętu na tle bardzo wymagających rywali.

– Jestem bardzo zadowolony z tego, że organizatorzy przyznali mi ponownie dziką kartę. Tak, jak mówiłem po tych toruńskich zawodach, cykl Mistrzostw Europy jest bardzo silny i wszyscy zawodnicy, którzy tu jeżdżą są mocno zdeterminowani, by go wygrać. W moim debiucie nie było najgorzej, ale do finału nie awansowałem. Przygotowuję się do tych zawodów, jak do każdych innych najlepiej tylko jak potrafię i chcę powalczyć o jak najlepszy wynik. Z tego miasta mam bardzo dobre wspomnienia, bo w zeszłym roku startowałem tutaj w meczu Polska – Reszta Świata, a w tym sezonie w lidze wywalczyłem komplet punktów. Wiem, że będzie ciężko powtórzyć ten wynik, ale zrobię wszystko, co w mojej mocy, żeby uradować polskich kibiców, którzy zasiądą na trybunach – powiedział reprezentant Polski.

Turniej w Rybniku zapowiada się niezwykle ciekawie. Na liście startowej znajduje się oprócz Zmarzlika wielu znakomitych zawodników. Leon Madsen, Nicki Pedersen, Grigorij Łaguta, Mikkel Michelsen są to żużlowcy zaliczający się do ścisłej czołówki światowej. Krzysztof Kasprzak z pewnością będzie chciał się również zrehabilitować w tym turnieju za swój kiepski występ w Bydgoszczy. Przypominamy, że Popularny „KK” w tamtych zawodach zajął szesnaste miejsce z wywalczonym zaledwie jednym punktem.

W klasyfikacji łącznej mistrzostw po dwóch rozegranych turniejach panuje straszny ścisk. Madsen ma tylko dwa punkty przewagi nad Lambertem oraz Pedersenem. Natomiast czwarty Michelsen traci do lidera tylko trzy „oczka”. Miejscowi kibice liczą na to, że na własnym torze krajowy lider PGG ROW-u Rybnik Kacper Woryna zaprezentuje się z dobrej strony. Polak obecnie z wywalczonymi dwunastoma punktami zajmuje dziesiątą pozycję w cyklu TAURON SEC. Żużlowiec w środę będzie miał dużą szansę na podreperowanie swojego dorobku i na znaczny awans w klasyfikacji generalnej mistrzostw.

Bartosz Zmarzlik jest uważany za jednego z głównych faworytów do zwycięstwa w tym turnieju. O zwycięstwo będzie jednak bardzo trudno. Leon Madsen wygrał w Toruniu i Bydgoszczy i z pewnością w środę będzie chciał ponownie stanąć na najwyższym stopniu podium. Zmarzlik ostatni raz startował w Rybniku w niedzielę 28 czerwca. PGG ROW Rybnik pokonał wówczas u siebie 46:44 Moje Bermudy Stal Gorzów. Bartek z bonusem wywalczył w tym pojedynku komplet punktów. Jednego możemy być pewni, emocji w tym turnieju nie zabraknie.

Lista startowa TAURON SEC w Rybniku:

1. Bartosz Smektała (Polska)
2. Grigorij Łaguta (Rosja)
3. Krzysztof Kasprzak (Polska)
4. Kai Huckenbeck (Niemcy)
5. Vaclav Milik (Czechy)
6. David Bellego (Francja)
7. Robert Lambert (Wielka Brytania)
8. Kacper Woryna (Polska)
9. Leon Madsen (Dania)
10. Andriej Kudriaszow (Rosja)
11. Michael Jepsen Jensen (Dania)
12. Nicki Pedersen (Dania)
13. Timo Lahti (Finlandia)
14. Mikkel Michelsen (Dania)
15. Peter Ljung (Szwecja)
16. Bartosz Zmarzlik (Polska) (Dzika Karta)

Zawodnicy rezerwowi:
17. Mateusz Cierniak (Polska)
18. Przemysław Liszka (Polska)

Klasyfikacja generalna TAURON SEC po dwóch rozegranych turniejach:

1. Leon Madsen (Dania)  – 26
2. Nicki Pedersen (Dania) – 24
3. Robert Lambert (Wielka Brytania) – 24
4. Mikkel Michelsen (Dania) – 23
5. Grigorij Łaguta (Rosja) – 20
6. Bartosz Smektała (Polska) – 18
7. Timo Lahti (Finlandia) – 16
8. Emil Sajfutdinow (Rosja) – 14
9. Andrij Kudriaszow (Rosja) – 13
10. Kacper Woryna (Polska) – 12
11. Vaclav Milik (Czechy) – 12
12. David Bellego (Francja) – 12
13. Bartosz Zmarzlik (Polska) – 10
14. Krzysztof Kasprzak (Polska) – 8
15. Michael Jepsen Jensen (Dania) – 7
16. Kai Huckenbeck (Niemcy) -6
17. Peter Ljung (Szwecja) – 6

Stadion:

  • Adres: ul. Gliwicka 72, 44-200 Rybnik
  • Długość toru: 357 metrów
  • Pojemność: 10304
  • Oświetlenie: 1200 lx

Foto: ZMARZLIK.COM

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Benzina
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL