Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 6 Maj 2023 | AUTOR: Artur Kąciak

Zapowiedź: Reall Finał Turnieju o Złoty Kask – Memoriał Jerzego Szczakiela

W sobotę 6 maja, o godzinie 16.15 na stadionie w Opolu, odbędzie się Reall Finał Turnieju o Złoty Kask – Memoriału Jerzego Szczakiela. W zawodach tych wystąpi również Bartosz Zmarzlik.

Bartek do tej pory sześciokrotnie startował w tej imprezie. Lider Platinum Motoru Lublin w sezonie 2020 pierwszy raz w swojej dotychczasowej karierze zwyciężył w tym turnieju.

Zmarzlik pierwszy raz w tych zawodach rywalizował w 2015 roku. Turniej ten został rozegrany 14 kwietnia na torze w Lublinie. Zawody dla młodego zawodnika rozpoczęły się bardzo pechowo. W pierwszym wyścigu Bartek miał problemy z motocyklem. Junior Stali ustawił się przed taśmą startową, ale po upływie czasu dwóch minut i został wykluczony. W pozostałych czterech wyścigach Zmarzlik zdobył sześć punktów. Ostatecznie swój udział w tej imprezie zakończył na dziesiątym miejscu.

W sezonie 2016 żużlowcy w Finale Złotego Kasku rywalizowali na torze w Tarnowie. Niestety z powodu bardzo silnie padającego deszczu turniej został zakończony po trzech seriach startów. Bartosz Zmarzlik radził sobie wówczas bardzo dobrze na miejscowym „owalu”. W trzech wyścigach zgromadził osiem punktów. Jedynym pogromcom zawodnika z Gorzowa w siódmej gonitwie był Maksym Drabik. W zawodach z kompletem dziewięciu „oczek” zwyciężył Patryk Dudek. Bartek zajął w Tarnowie drugie miejsce.

Bartosz Zmarzlik w Finale Złotego Kasku rozegranym w 2018 roku na torze w Pile zajął wysokie drugie miejsce. Turniej zakończył się wygraną wychowanka miejscowej Polonii Jarosława Hampela. Zmarzlik z wywalczonymi jedenastoma punktami został sklasyfikowany na drugiej pozycji. Wychowanek drużyny z Gorzowa trzy razy do mety dojeżdżał na pierwszym miejscu, a dwa wyścigi ukończył na trzeciej pozycji.

W sezonie 2020 Bartek zwyciężył w Bydgoszczy w DPV Logistic ZOOleszcz Finale Turnieju o Złoty Kask. Żużlowiec zgromadził na swoim koncie komplet piętnastu punktów. Dla Bartka było to pierwsze zwycięstwo w tej prestiżowej imprezie.

W poniedziałek 21 czerwca 2021 roku na torze w Zielonej Górze został rozegrany Kojak#78 Finał Turnieju o Złoty Kask – Memoriał Jerzego Szczakiela. Bartosz Zmarzlik zajął w tych zawodach pierwsze miejsce. Żużlowiec w pięciu startach wywalczył trzynaście punktów.

Zawodnicy w sezonie 2022 rywalizowali w tej imprezie na torze w Opolu. Wychowanek Stali Gorzów zwyciężył wówczas trzeci raz z rzędu ten prestiżowy turniej.

Finał Turnieju o Złoty Kask to impreza z długą tradycją. Zawody rozgrywane są – w różnej formule – nieprzerwanie od 1961 roku. Na liście zwycięzców widnieją największe nazwiska polskiego speedwaya, między innymi Zenona Plecha, Edwarda Jancarza, Antoniego Woryny, Pawła Waloszka, Romana Jankowskiego czy Tomasza Golloba, do którego należy rekord w ilości zdobytych trofeów, po które sięgał aż siedmiokrotnie. Pierwsze zawody memoriałowe imienia zmarłego trzy lata temu Jerzego Szczakiela odbyły się w 2021 roku na torze w Zielonej Górze, teraz rodzinne miasto pierwszego polskiego mistrza świata ponownie będzie gościć czołowych zawodników z naszego kraju.

Lista startowa Reall Finału Turnieju o Złoty Kask – Memoriału Jerzego Szczakiela:

1. Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno)
2. Jarosław Hampel (Platinum Motor Lublin)
3. Maksym Drabik (Tauron Włókniarz Częstochowa)
4. Dominik Kubera (Platinum Motor Lublin)
5. Kacper Woryna (Tauron Włókniarz Częstochowa)
6. Patryk Dudek (For Nature Solutions Apator Toruń)
7. Szymon Woźniak (Ebut.pl Stal Gorzów)
8. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno)
9. Paweł Przedpełski (For Nature Solutions Apator Toruń)
10. Piotr Pawlicki (Batard Sparta Wrocław)
11. Wiktor Przyjemski (Abramczyk Polonia Bydgoszcz)
12. Bartosz Zmarzlik (Platinum Motor Lublin)
13. Krzysztof Kasprzak (Cellfast Wilki Krosno)
14. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław)
15. Mateusz Cierniak (Platinum Motor Lublin)
16. Jakub Miśkowiak (Tauron Włókniarz Częstochowa)
R1 Przemysław Pawlicki (Enea Falubaz Zielona Góra)
R2 Bartłomiej Kowalski (Betard Sparta Wrocław)

Foto: Tomasz Przybylski

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Benzina
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL