Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 1 Kwiecień 2024 | AUTOR: Artur Kąciak

Zapowiedź: Reall Finał Turnieju o Złoty Kask – Memoriał Jerzego Szczakiela

W poniedziałek 1 kwietnia, o godzinie 14.00 na stadionie w Opolu, odbędzie się Reall Finał Turnieju o Złoty Kask – Memoriał Jerzego Szczakiela. W turnieju tym wystąpi również Bartosz Zmarzlik. 

Bartek do tej pory siedmiokrotnie startował w tej imprezie. Lider Motoru Lublin w sezonie 2020 pierwszy raz w swojej dotychczasowej karierze zwyciężył w tym turnieju.

Zmarzlik pierwszy raz w tych zawodach rywalizował w 2015 roku. Turniej ten został rozegrany 14 kwietnia na torze w Lublinie. Zawody dla młodego zawodnika rozpoczęły się bardzo pechowo. W pierwszym wyścigu Bartek miał problemy z motocyklem. Junior ustawił się przed taśmą startową, ale po upływie czasu dwóch minut i został wykluczony. W pozostałych czterech wyścigach Zmarzlik zdobył sześć punktów. Ostatecznie swój udział w tej imprezie zakończył na dziesiątym miejscu.

W sezonie 2016 żużlowcy w Finale Złotego Kasku rywalizowali na torze w Tarnowie. Niestety z powodu bardzo silnie padającego deszczu turniej został zakończony po trzech seriach startów. Bartosz Zmarzlik radził sobie wówczas bardzo dobrze na miejscowym „owalu”. W trzech wyścigach zgromadził osiem punktów. Jedynym pogromcom zawodnika z Gorzowa w siódmej gonitwie był Maksym Drabik. W zawodach z kompletem dziewięciu „oczek” zwyciężył Patryk Dudek. Bartek zajął w Tarnowie drugie miejsce.

Bartosz Zmarzlik w Finale Złotego Kasku rozegranym w 2018 roku na torze w Pile zajął wysokie drugie miejsce. Turniej zakończył się wygraną wychowanka miejscowej Polonii Jarosława Hampela. Zmarzlik z wywalczonymi jedenastoma punktami został sklasyfikowany na drugiej pozycji. Wychowanek drużyny z Gorzowa trzy razy do mety dojeżdżał na pierwszym miejscu, a dwa wyścigi ukończył na trzeciej pozycji.

W sezonie 2020 Bartek zwyciężył w Bydgoszczy w DPV Logistic ZOOleszcz Finale Turnieju o Złoty Kask. Żużlowiec zgromadził na swoim koncie komplet piętnastu punktów. Dla Bartka było to pierwsze zwycięstwo w tej prestiżowej imprezie.

W poniedziałek 21 czerwca 2021 roku na torze w Zielonej Górze został rozegrany Kojak#78 Finał Turnieju o Złoty Kask – Memoriał Jerzego Szczakiela. Bartosz Zmarzlik zajął w tych zawodach pierwsze miejsce. Żużlowiec w pięciu startach wywalczył trzynaście punktów.

Zawodnicy w sezonie 2022 rywalizowali w tej imprezie na torze w Opolu. Wychowanek Stali Gorzów zwyciężył wówczas trzeci raz z rzędu ten prestiżowy turniej.

W 2023 roku Bartek był drugi. Turniej ponownie odbył się w Opolu. Zmarzlik w pięciu biegach zdobył wówczas trzynaście „oczek”.

Lista startowa:

1. Szymon Woźniak
2. Jarosław Hampel
3. Maksym Drabik
4. Oskar Fajfer
5. Kacper Woryna
6. Wiktor Przyjemski
7. Maciej Janowski
8. Piotr Pawlicki
9. Mateusz Cierniak
10. Bartosz Zmarzlik
11. Bartłomiej Kowalski
12. Dominik Kubera
13. Przemysław Pawlicki
14. Bartosz Smektała
15. Grzegorz Zengota
16. Patryk Dudek

Zawodnicy rezerwowi:

17. Krzysztof Buczkowski
18. Tobiasz Musielak

Foto: Tomasz Przybylski

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Verva
Orlen Oil
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
4f
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Milwaukee
Gold Las
Globex
Optyline
Optyline
RMF
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
GESS.PL