Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 27 Wrzesień 2020 | AUTOR: Artur Kąciak

Zapowiedź: Polska – Rosja

We wtorek 29 września Polska zmierzy się w spotkaniu towarzyskim z Rosją. Pojedynek zostanie rozegrany na torze w Bydgoszczy. Dla naszej reprezentacji będzie to pierwszy mecz kontrolny w tym roku. Bartosz Zmarzlik pojedzie w tym spotkaniu z numerem dziewiątym na plastronie.

Żużlowa Reprezentacja Polski w 2019 roku rozegrała dwa mecze towarzyskie. W obu potyczkach wystąpił Bartek.

W poniedziałek 22 kwietnia Polska pokonała na torze w Rzeszowie drużynę Reszty Świata 51:38. Zmarzlik w pięciu startach wywalczył dla naszego kraju dziesięć punktów.

Bartek pierwszy raz na torze pojawił się w biegu trzecim. Gleb Czugunow i Nicki Pedersen znakomicie ruszyli spod taśmy. Duńczyk przegrał jednak minimalnie start ze Zmarzlikiem, ale miał lepszy dojazd do pierwszego łuku. Mimo ambitnej jazdy Polak nie zdołał na dystansie wyprzedzić żadnego z rywali i dowiózł do mety jeden punkt.

W piątej gonitwie Bartosz Zmarzlik ponownie miał problem z szybkim dojazdem do pierwszego łuku. Mimo niezłego startu na trasie był dość wolny. Próbował gonić jadącego na trzeciej pozycji Martina Vaculika. Niestety na linii mety Słowak okazał się szybszy.

Kolejny raz Zmarzlik wyjechał na tor w siódmym wyścigu. Od tego momentu Polak przywoził do końca meczu same trójki. Po doskonałym starcie dojechał do mety na pierwszym miejscu z dużą przewagą.

Od dziesiątego biegu żużlowcy startowali na zielone światło. Mimo usilnych starań organizatorów nie udało im się naprawić maszyny startowej, która nierówno puszczała taśmę w górę. W dziesiątym biegu Bartek, jadąc w parze z Januszem Kołodziejem, pokonali 5:1 Antonio Lindbaecka i Emila Sajfutdinowa.

Ostatni raz Bartosz Zmarzlik w Rzeszowie zaprezentował się w czternastym wyścigu. Ponownie Polak świetnie wystartował i bez większych problemów odniósł zwycięstwo.

Pod koniec sezonu 12 października Polska ponowie zmierzyła się w spotkaniu towarzyskim z drużyną Reszty Świata. Pojedynek odbył się na torze w Rybniku. Bartosz Zmarzlik wywalczył w tym starciu dla naszego kraju jedenaście „oczek” w pięciu startach. Należy jednak podkreślić, że zdobycz punktowa Bartka byłaby większa, ale w ósmym wyścigu jadąc na prowadzeniu, miał defekt motocykla. Mecz ten był jednostronnym widowiskiem. Ekipie gości udało się odnieść w ciągu całego spotkania tylko dwa biegowe zwycięstwa w stosunku 4:2. Większość pozostałych wyścigów kończyła się wygraną podopiecznych trenera Marka Cieślaka.

Podsumowując, Zmarzlik wystąpił w dziesięciu wyścigach w spotkaniach reprezentacji w 2019 roku. Żużlowiec wykręcił w nich średnią biegową 2,100. Bartek sześć razy do mety dojeżdżał na pierwszym miejscu. Zawodnik uzyskałby wyższą średnią, ale w jednym biegu jadąc na prowadzeniu, w spotkaniu w Rybniku miał defekt motocykla. Bartosz Zmarzlik był tradycyjnie w zeszłorocznym sezonie mocnym punktem kadry prowadzonej przez trenera Marka Cieślaka.

Wrześniowe spotkanie będzie piątym w historii rozgrywania meczów towarzyskich pojedynkiem pomiędzy Polakami, a Rosjanami. Jak dotąd, Biało-czerwoni odnieśli dwa zwycięstwa, a dwukrotnie padł remis. Jak będzie tym razem?

Tegoroczny mecz będzie niezwykle ważny dla obu ekip pod kątem przygotowań do zbliżających się zmagań w Monster Energy FIM Speedway of Nations. Rosjanie to dwukrotni parowi mistrzowie świata, a wszystko wskazuje na to, że podczas tegorocznego finału ponownie będą głównymi kandydatami do zwycięstwa.

Podopieczni Marka Cieślaka, przygotowania do październikowych zmagań rozpoczęli już w sierpniu podczas dwudniowego zgrupowania w Toruniu. Mecz w Bydgoszczy będzie sprawdzianem obecnej formy Biało-czerwonych przed najważniejszymi momentami tego sezonu.

– Tegoroczny sezon Żużlowej Reprezentacji Polski jest bardzo specyficzny, ponieważ pierwszy mecz miał się w Toruniu, a przeciwnikiem mieli być Australijczycy. Tak naprawdę było to pierwsza impreza żużlowa, która została odwołana z powodu pandemii koronawirusa. Wraz z Polskim Związkiem Motorowym musieliśmy zmienić nasze plany, dlatego na początku lipca odbyło się zgrupowanie Reprezentacji w Toruniu, a mecz Polska – Rosja będzie ostatnim etapem przygotowań, to imprezy docelowej, jaką jest finał Speedway of Nations. To element kluczowy, który ma za zadanie zgrać ze sobą naszych zawodników przed tymi zawodami. To będzie świetne widowisko oraz trudne zadanie przed Polakami. Nasz rywal to dwukrotni oraz aktualni mistrzowie świata. Wielkie nazwiska, a wielu z reprezentantów Rosji świetnie czuje się na tym torze – powiedział Prezes Zarządu One Sport, Karol Lejman.

Kibice 29 września będą mieli również okazję podziękować za wszystkie wspaniałe występy dla kadry Polski, najlepszemu zawodnikowi w historii, Tomaszowi Gollobowi. Bydgoszczanin zostanie oficjalnie wprowadzony do Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski w swoim rodzinnym mieście, a co za tym idzie – będzie to jedyna i niepowtarzalna okazja, by podziękować mistrzowi za wszystko, co zrobił dla polskiego żużla. Ceremonia rozpocznie się na stadionie Polonii w dniu zawodów, o godzinie 17:30

– Mamy jeszcze jedną niespodziankę dla kibiców. Gdy zaczynaliśmy organizować mecze Żużlowej Reprezentacji Polski, pierwszy z nich odbył się w 2011 roku w Toruniu. To właśnie reprezentacja z Tomaszem Gollobem na czele pokazała nam, że żużel może być sportem narodowym. 29 września, Tomasz Gollob zostanie wprowadzony do Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski. Ja sam, jako kibic sportu wiem, że żużel to Tomasz Gollob, a Tomasz Gollob to Bydgoszcz. Jesteśmy dumni, że to tutaj nasz mistrz zostanie wprowadzony do galerii sław. Najlepiej to zrobić właśnie tutaj. W domu. Jako One Sport, bez Twojej pomocy nie bylibyśmy w tym miejscu, w którym jesteśmy. Bardzo Ci za to dziękujemy – dodał Karol Lejman.

Po tym sezonie pracę z naszą reprezentacją kończy trener Marek Cieślak. Szkoleniowiec nie ukrywa tego, że chciałby na koniec swojej wieloletniej pracy odnieść jakiś duży sukces. Bez wątpienia zwycięstwo Polaków finale Speedway of Nations byłoby doskonałym uwiecznieniem tegorocznego sezonu.

– Do tej pory zdobyliśmy dwa medale Speedway of Nations. Czas na złoto. W Bydgoszczy sprawdzimy się na tle obecnych mistrzów, dlatego ten mecz ma dla nas tak duże znaczenie. Zgrupowanie w Toruniu było bardzo udane. Myślę, że będziemy odpowiednio przygotowani do najważniejszych imprez tego sezonu. Cieszę się, że żużel w Bydgoszczy idzie w dobrym kierunku. To właśnie tutaj, 52 lata temu „odjechałem” swój pierwszy wyścig w polskiej lidze. Gdy po długiej przerwie przyjechałem na stadion i zobaczyłem, jak wszystko się zmieniło, nie wiedziałem, gdzie mam wjechać na parking. Zmiana jest niesamowita – powiedział trener Żużlowej Reprezentacji Polski, Marek Cieślak.

Pojedynek w Bydgoszczy zapowiada się niezwykle ciekawie. Obie drużyny awizowały na ten mecz bardzo mocne składy.

Awizowane składy na mecz w Bydgoszczy:

Rosja:
1. Artiom Łaguta
2. Wadim Tarasienko
3. Grigorij Łaguta
4. Wiktor Kułakow
5. Emil Sajfutdinow
6. Andriej Kudriaszow

Polska:
9. Bartosz Zmarzlik
10. Szymon Woźniak
11. Patryk Dudek
12. Bartosz Smektała
13. Janusz Kołodziej
14. Dominik Kubera

Ceny biletów przedstawiają się następująco:

 • Trybuna Główna – 100 zł
 • Nowa Trybuna – 40 zł
 • Sektor A – 30 zł
 • Sektor B – 25 zł

Bilet rodzinny (A+B) – 1+1 oznacza jedna osoba dorosła + 1 dziecko do 18 roku życia (rocznikowo)

 • 45 PLN (1+1)
 • 65 PLN (1+2)
 • 70 PLN (2+1)
 • 95 PLN (2+2)

Bilety na to wydarzenie dostępne są na portalu eBilet.pl pod tym linkiem:

Mecze Żużlowej Reprezentacji Polski w 2019 roku:

Rzeszów, 22 kwietnia (poniedziałek): Polska – Reszta Świata 51:38

Polska – 51:
9. Piotr Pawlicki (2*,2,2,1,1) 8+1
10. Janusz Kołodziej (3,1*,1*,2*,2*) 9+4
11. Maciej Janowski (1,3,0,3,2) 9
12. Patryk Dudek (3,1,1,D,3) 8
13. Bartosz Zmarzlik (1,0,3,3,3) 10
14. Wiktor Lampart (0,3,1,2*,1) 7+1

Reszta Świata – 38:
1. Emil Sajfutdinow (0,2,0,d,w) 2
2. Niels Kristian Iversen (1,0,2,2*,1) 6+1
3. Martin Vaculik (2,1*,3,d,3) 9+1
4. Antonio Lindbaeck (0,2,0,1,2) 5
5. Nicki Pedersen (2*,3,3,3,w) 11+1
6. Gleb Czugunow (3,0,2*,w,w) 5+1

Biegi z udziałem Bartka Zmarzlika:
3. Czugunow, Pedersen, Zmarzlik, Lampart
5. Lampart, Lindbaeck, Vaculik, Zmarzlik
7. Zmarzlik, Iversen, Lampart, Sajfutdinow
10. Zmarzlik, Kołodziej, Lindbaeck, Sajfutdinow (d)
14. Zmarzlik, Kołodziej, Iversen, Czugunow (w)

Rybnik, 12 października (sobota): Polska – Reszta Świata 58:32

Polska – 58:
9. Bartosz Zmarzlik (2,3,d,3,3) 11
10. Kacper Woryna (0,1,3,3,2) 9
11. Paweł Przedpełski (2*,3,1,1,1) 8+1
12. Bartosz Smektała (3,2*,3,2*,2) 12+2
13. Janusz Kołodziej (1,1,2*,1,0) 5+1
14. Dominik Kubera (3,3,3,3,1*) 13+1

Reszta Świata – 32:
1. Anders Thomsen (3,1,0,0,0) 4
2. Troy Batchelor (1,0,1,1,1) 4
3. Antonio Lindbaeck (1,2,2,2,3) 10
4. Chris Holder (0,0,1,2,0) 3
5. Mikkel Michelsen (2,2,0,0,2) 6
6. Daniel Bewley (0,0,2,w,3) 5

Biegi z udziałem Bartka Zmarzlika:
1. Thomsen, Zmarzlik, Batchelor, Woryna
6. Zmarzlik, Michelsen, Woryna, Bewley
8. Woryna, Lindbaeck, Holder, Zmarzlik (d)
12. Zmarzlik, Smektała, Batchelor, Michelsen
14. Zmarzlik, Michelsen, Przedpełski, Holder 

Statystyki uzyskane przez Zmarzlika w spotkaniach reprezentacji w 2019 roku:

 • Liczba wyścigów: 10
 • Suma punktów: 21
 • Bonusy: 0
 • Średnia biegowa: 2,100
 • Pierwsze miejsca: 6
 • Drugie miejsca: 1
 • Trzecie miejsca: 1
 • Czwarte miejsca: 1
 • Defekty: 1
 • Taśmy: 0
 • Upadki i wykluczenia: 0

Foto: ZMARZLIK.COM

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Benzina
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL