Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 1 Maj 2022 | AUTOR: Artur Kąciak

Zapowiedź: Polska – Reszta Świata

Przed nami pierwszy mecz kadry prowadzonej przez trenera Rafała Dobruckiego w 2022 roku. W poniedziałek 2 maja na torze w Bydgoszczy odbędzie się niezwykle ciekawie zapowiadające się spotkanie Polska – Reszta Świata. Bartosz Zmarzlik wystąpi w tym pojedynku z numerem dziewiątym na plastronie.

Żużlowa Reprezentacja Polski w 2021 roku rozegrała dwa mecze towarzyskie. Nie było niespodzianki w sobotę 9 października w Rybniku. Polska pokonała 58:32 drużynę Reszty Świata. Bartek przywiózł w tym pojedynku w pięciu startach trzynaście punktów.

Zmarzlik pierwszy raz na torze pojawił się w inauguracyjnym biegu. Najlepiej spod taśmy startowej ruszył Paweł Przedpełski, który odniósł pewne zwycięstwo. Bartek na dystansie stoczył ciekawy pojedynek o dwa punkty z Maxem Fricke. Lepszym w tej rywalizacji okazał się jednak Australijczyk. Na końcu stawki przyjechał do mety Daniel Bewley.

W gonitwie szóstej najlepszym refleksem wykazał się Matej Zagar, który na pierwszym łuku objął prowadzenie. Słoweniec na drugim wirażu został wyprzedzony po piękniej akcji przez Zmarzlika. Zagara próbował jeszcze minąć Przedpełski, ale ostatecznie Polak przywiózł jeden punkt. Ostatnią pozycję w tym biegu zajął Patrick Hansen.

Wyścig dziewiąty zakończył się drugim zwycięstwem w tym spotkaniu Bartka. Żużlowiec z Gorzowa wygrał ten bieg z olbrzymią przewagą nad pozostałymi zawodnikami. Rohan Tungate przywiózł dwa „oczka”. Natomiast Paweł Przedpełski przegrał na dystansie pojedynek o jeden punkt z Michaelem Jepsenem Jensenem.

Potyczka dwunasta to potyczka bez większej historii para: Bartosz Zmarzlik, Patryk Dudek na drugim wirażu pierwszego „kółka” uciekła rywalom i odniosła pewne podwójne zwycięstwo. Jeden punkt przywiózł Daniel Bewley. Natomiast z powodu defektu do mety nie dojechał Matej Zagar.

Bieg piętnasty był rozgrywany na raty. Za pierwszym razem sędzia zdecydował się na przerwanie tej gonitwy z powodu nierównego startu. Ostrzeżenie od arbitra otrzymał Max Fricke. W powtórce Bartosz Zmarzlik wykorzystał lukę na pierwszym łuku i pomknął do mety po czwartą „trójkę”. Wyścig zakończył się remisem 3:3. Dwa punkty wywalczył Tungate, jeden Fricke, a ostatni na metę wjechał Dudek.

Podopieczni trenera Rafała Dobruckiego ostatnie spotkanie towarzyskie rozegrali 20 października 2021. Wielka Brytania pokonała wówczas Polskę 36:35 na torze w Glasgow. Bartosz Zmarzlik wywalczył w tym meczu dla naszego kraju w czterech startach osiem punktów. Żużlowiec na swoim koncie zgromadził również jeden bonus.

Bartek pierwszy raz o punkty w tej potyczce rywalizował w biegu trzecim. Zmarzlik startował w parze z Lampartem. Wyścig zakończył się wygraną Roberta Lamberta. Brytyjczyk najlepiej ruszył spod taśmy i odniósł zwycięstwo z olbrzymią przewagą. Dwa punkty przywiózł Bartosz Zmarzlik. Jordan Palin przegrał natomiast pojedynek o jedno „oczko” z Wiktorem Lampartem.

Najlepszym refleksem w gonitwie piątej wykazali się żużlowcy gospodarzy. Daniel Bewley przyjechał na pierwszej pozycji. Zmarzlik na dystansie przeprowadził piękną akcję, dzięki której wyprzedził Adama Ellisa. Na końcu stawki dojechał Lampart.

Bieg siódmy zakończył się remisem. Po starcie na prowadzeniu jechał Wiktor Lampart, ale na dystansie wyprzedził go Chris Harris. Bartek zdobył jedno „oczko”, a na ostatnim miejscu dojechał Tom Brennan.

Potyczka dziesiąta była rozgrywana na raty. W pierwszym podejściu na tor upadł Chris Harris. Brytyjczyk został wykluczony z powtórki przez arbitra zawodów. W powtórce najlepiej wystartował Adam Ellis, ale na wyjściu z drugiego łuku na pierwsze miejsce przedarł się Bartosz Zmarzlik. Potem z Brytyjczykiem poradził sobie również Tobiasz Musielak. Po dziesięciu rozegranych gonitwach Polska przegrywała 30:29.

Mecz został zakończy, po dwunastu rozegranych biegach, z powodu silnie padającego deszczu.

Biało-czerwoni wystąpią w Bydgoszczy w najsilniejszym składzie. Nic więc dziwnego, że fani, którzy przyjdą na stadion Polonii, 2 maja zobaczą na własne oczy najlepszych polskich żużlowców. W awizowanym składzie naszej kadry doszło do jednej zmiany. Z powodu kontuzji nie wystąpi w tym pojedynku Dominik Kubera jego miejsce zajmnie świetnie radzący sobie w tym roku w rozgrywkach PGE Ekstraligi Janusz Kołodziej.

Początek tego pojedynku zaplanowano na godzinę 18.00.

Awizowane składy:

Polska:
9. Bartosz Zmarzlik
10. Paweł Przedpełski
11. Dominik Kubera
12. Patryk Dudek
13. Maciej Janowski
14. Wiktor Przyjemski

Reszta Świata:
1. Fredrik Lindgren
2. David Bellego
3. Jason Doyle
4. Kenneth Bjerre
5. Nicki Pedersen
6. Francis Gusts

Foto: Tomasz Przybylski

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Benzina
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL