Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 8 Październik 2021 | AUTOR: Artur Kąciak

Zapowiedź: Polska – Reszta Świata

Polska zmierzy się w sobotę 9 października w spotkaniu towarzyskim z drużyną Reszty Świata. Mecz ten zostanie rozegrany na torze w Rybniku. Dla naszej reprezentacji będzie to pierwszy pojedynek kontrolny w tym roku. Bartosz Zmarzlik pojedzie w tym spotkaniu z numerem dziewiątym na plastronie.

Żużlowa Reprezentacja Polski w 2020 roku rozegrała tylko jeden mecz towarzyski.

Rosja pokonała w zeszłorocznym sezonie we wtorek 29 września w Bydgoszczy Polskę 52:38. Bartosz Zmarzlik wywalczył w tej potyczce dla naszego kraju czternaście punktów w pięciu startach. Żużlowiec na swoim koncie zgromadził również jeden bonus.

Bartek pierwszy raz na tor wyjechał w gonitwie otwierającej ten pojedynek. Parterem Zmarzlika był w tym biegu Szymon Woźniak. Najlepiej spod taśmy ruszył Wadim Tarasienko. Lider naszej kadry na dystansie pięknym atakiem minął Rosjanina i dowiózł trzy punkty do mety. Na trzecim miejscu przyjechał Artiom Łaguta. Natomiast na końcu stawki dojechał Woźniak.

W gonitwie szóstej Bartosz Zmarzlik na pierwszym wirażu przedarł się na prowadzenie przed Emila Sajfutdinowa i pomknął do mety po drugą „trójkę” w tym spotkaniu. Jeden punkt do mety przywiózł Woźniak. Na ostatniej pozycji przyjechał Andriej Kudriaszow. Po sześciu rozegranych biegach Rosja prowadziła z Polską 22:14.

Polska w ósmym wyścigu odniosła podwójne zwycięstwo para: Woźniak, Zmarzlik 5:1 pokonała duet z Rosji: Grigorij Łaguta, Wiktor Kułakow. Bartek zaspał na starcie, ale na drugim łuku pierwszego okrążenia był już za plecami Woźniaka. 

Bartosz Zmarzlik w dwunastym biegu świetnie wystartował i odniósł pewne zwycięstwo. Po starcie na drugiej pozycji jechał Jarosław Hampel, ale naszego zawodnika wyprzedzili dwaj rywale z Rosji. Wyścig zakończył się podziałem punktów. Przed gonitwami nominowanymi Rosja prowadziła 41:31.

Bardzo ciekawy przebieg miała piętnasta potyczka. Najlepiej spod taśmy ruszyła para z Rosji: Emil Sajfutdinow i Wiktor Kułakow. Zmarzlik bardzo szybko uporał się z młodszym z rywali. Natomiast na dystansie pięknym atakiem minął również Sajfutdinowa. Na końcu stawki przyjechał Patryk Dudek.

Na torze w Rybniku oprócz Bartosza Zmarzlika pojawi się trzech pozostałych uczestników przyszłorocznych indywidualnych mistrzostw świata: Maciej Janowski, Paweł Przedpełski i Patryk Dudek oraz aktualny indywidualny i drużynowy mistrz świata juniorów – Jakub Miśkowiak i przygotowujący się do reprezentowania Polski w finale Speedway of Nations, ligowa rewelacja sezonu 2020 – Dominik Kubera.

Sobotni mecz będzie niezwykle ważny dla kadry prowadzonej przez Rafała Dobruckiego pod kątem przygotowań do zbliżających się zmagań w dwudniowym finale Monster Energy FIM Speedway of Nations. Przypominamy, że tegoroczny finał SoN odbędzie się w dniach 16 i 17 października na torze w Manchesterze.

Podsumowując, patrząc na składy obu ekip, zdecydowanym faworytem w tej potyczce jest reprezentacja Polski, która wystąpi w tym meczu w swoim najsilniejszym składzie. Każdy inny wynik niż zwycięstwo naszych rodaków będzie można uznać za sporą niespodziankę. Początek tego pojedynku zaplanowano na godzinę 15.00. Bezpośrednią transmisję z tego spotkania przeprowadzi na swojej antenie TVP Sport.

Awizowane składy:

Polska:
9. Bartosz Zmarzlik
10. Paweł Przedpełski
11. Dominik Kubera
12. Patryk Dudek
13. Maciej Janowski
14. Jakub Miśkowiak

Reszta Świata:
1. Max Fricke (Australia)
2. Daniel Bewley (Wielka Brytania)
3. Rohan Tungate (Australia)
4. Michael Jepsen Jensen (Dania)
5. Matej Zagar (Słowenia)
6. Patrick Hansen (Dania)

Foto: Tomasz Przybylski

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Benzina
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL