Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 3 Maj 2023 | AUTOR: Artur Kąciak

Zapowiedź: Polska – Australia

Przed nami pierwszy mecz kadry prowadzonej przez trenera Rafała Dobruckiego w 2023 roku. W środę 3 maja na torze w Rybniku odbędzie się niezwykle ciekawie zapowiadające się spotkanie Polska – Australia. Bartosz Zmarzlik wystąpi w tym pojedynku z numerem dwunastym na plastronie.

Żużlowa Reprezentacja Polski w 2022 roku rozegrała jeden mecz towarzyski. Nie było niespodzianki w poniedziałek 2 maja w Bydgoszczy. Polska pokonała wówczas 51:38 drużynę Reszty Świata. Bartek przywiózł w tym pojedynku w pięciu startach trzynaście punktów.

Bartosz Zmarzlik o pierwsze punkty w tym spotkaniu rywalizował już w pierwszym wyścigu. Bartek startował w parze z Pawłem Przedpełskim. Polacy zmierzyli się z Fredrikiem Lindgrenem oraz Davidem Bellego. Zmarzlik świetnie ruszył z pierwszego pola startowego i odniósł zwycięstwo z dużą przewagą nad pozostałymi zawodnikami. Na drugiej pozycji do mety przyjechał Fredrik Lindgren. Jedno „oczko” wywalczył Przedpełski, a na końcu stawki przyjechał Bellego.

W gonitwie szóstej Bartosz Zmarzlik „zaspał” na starcie, ale już na wyjściu z pierwszego wirażu pięknym atakiem po szerokiej przedarł się na pierwsze miejsce i przywiózł drugą „trójkę” w tym meczu. Nicki Pedersen na dystansie poradził sobie z Przedpełskim. Natomiast w walce o punkty nie liczył się Gusts.

Bardzo ciekawy przebieg miał bieg ósmy. Najlepiej spod taśmy startowej ruszył Jason Doyle. W pogoń za tym zawodnikiem ruszył Bartek. Obaj żużlowcy kilkakrotnie tasowali się na dystansie. Ostatecznie na pierwszej pozycji na linię mety wjechał Zmarzlik. Na trzecim miejscu dojechał Przedpełski. Bez zdobyczy punktowej ten wyścig zakończył Kenneth Bjerre.

Potyczka trzynasta zakończyła się wygraną Patryka Dudka. Bartosz Zmarzlik „zaspał” na starcie. Na dystansie przez cztery okrążenia ścigał Nickiego Pedersena. Mimo bardzo ambitnej jazdy na linię mety wjechał jednak na trzeciej pozycji.

Wyścig piętnasty zakończył się zwycięstwem Bartosza Zmarzlika. Polak po dobrym starcie z pierwszego pola odniósł pewne zwycięstwo w tej potyczce. Na drugim miejscu dojechał do mety Lindgren. Jedno „oczko” przywiózł Doyle, a na końcu stawki przyjechał Dudek.

Biało-czerwoni wystąpią w Rybniku w najsilniejszym składzie. W awizowanym zestawieniu drużyny Reszty Świata doszło do jednej zmiany. Z powodu kontuzji nie wystąpi w tym pojedynku Chris Holder jego miejsce zajmie Jaimon Lidsey.

Początek tego pojedynku zaplanowano na godzinę 19.00.

Awizowane składy:

Polska:
9. Dominik Kubera
10. Jarosław Hampel
11. Janusz Kołodziej
12. Bartosz Zmarzlik
13. Patryk Dudek
14. Maciej Janowski

Australia:
1. Jack Holder
2. Jaimon Lidsey
3. Jason Doyle
4. Rohan Tungate
5. Max Fricke
6. Brady Kurtz

Foto: Tomasz Przybylski

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Benzina
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL