Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 10 Wrzesień 2021 | AUTOR: Artur Kąciak

Zapowiedź Play-off: Motor Lublin – Moje Bermudy Stal Gorzów

W niedzielę 12 września podopiecznych trenera Stanisława Chomskiego czeka ciężkie zadanie. Motor Lublin zmierzy się wówczas w rewanżowym spotkaniu półfinałowym w rozgrywkach PGE Ekstraligi z Moje Bermudy Stalą Gorzów. Przypominamy, że pierwszy mecz rozegrany na Stadionie im. Edwarda Jancarza wygrały 49:41 popularne „Koziołki”.

Bartosz Zmarzlik w swojej dotychczasowej karierze nie miał zbyt wielu okazji do startów w spotkaniach ligowych na torze w Lublinie. Kapitan drużyny z Gorzowa wystąpił tylko w trzech meczach na miejscowym obiekcie. Motor w 2018 roku wywalczył awans do PGE Ekstraligi.

Popularne „Koziołki” powróciły do najwyższej klasy rozgrywkowej w naszym kraju po 23 latach. Speed Car Motor podejmował u siebie 11 sierpnia 2019 roku ekipę z Gorzowa. Pojedynek ten zakończył się triumfem gospodarzy 50:40. Dla Zmarzlika był to pierwszy mecz ligowy w karierze na miejscowym „owalu”. Żużlowiec zaprezentował się w nim z bardzo dobrej strony. Zawodnik w sześciu biegach zdobył wówczas czternaście „oczek”.

Zespół z Lublina pokonał w niedzielę 21 czerwca 2020 roku u siebie Moje Bermudy Stal 53:37, w spotkaniu drugiej kolejki PGE Ekstraligi. Bartek wywalczył w tym spotkaniu czternaście punktów dla ekipy gości w siedmiu startach.

Ostatni pojedynek pomiędzy tymi zespołami odbył się w Lublinie w niedzielę 20 czerwca 2021 roku. Motor pokonał u siebie 46:43 Moje Bermudy Stal Gorzów. Bartosz Zmarzlik w sześciu wyścigach zgromadził w tej potyczce na swoim koncie szesnaście „oczek”.

Patrząc na wynik pierwszego meczu fazy play-off pomiędzy tymi drużynami, faworytem w rewanżu wydaje się ekipa gospodarzy. Stal, aby myśleć o odrobieniu ośmiu punktów straty z pierwszej potyczki, nie może mieć praktycznie  żadnych „dziur” w swoim składzie. 

Kibice z Gorzowa na pewno mogą być spokojni o dyspozycję Bartosza Zmarzlika. Natomiast nie wiadomo, jak na torze w Lublinie poradzą sobie Martin Vaculik i Szymon Woźniak. Rozegrany parę dni temu pojedynek na Stadionie im. Edwarda Jancarza nie ułożył się po myśli tych dwóch żużlowców. Należy jednak pamiętać o tym, że obaj nie dawno wrócili na tor po odniesionych kontuzjach. W pierwszym pojedynku półfinałowym praktycznie trener Stanisław Chomski mógł liczyć tylko na Zmarzlika i Thomsena.

Bardzo mocnym atutem Motoru Lublin jest natomiast formacja młodzieżowa. Wiktor Lampart i Mateusz Cierniak tworzą jedną z najskuteczniejszych par juniorów w tegorocznych rozgrywkach PGE Ekstraligi. W pierwszym starciu zarówno Wiktor Jasiński jak i Kamil Nowacki zaprezentowali się zdecydowanie słabiej niż ich koledzy z Lublina. 

Mocnym punktem „Koziołków” jest również zawodnik U24. Dominik Kubera radzi sobie zdecydowanie lepiej w spotkaniach ligowych niż jego rywal na tej pozycji w Gorzowie Marcus Birkemose.

Podsumowując, gości w niedzielę czeka bardzo trudne zadanie. Nie dość, że Stal musi wygrać ten mecz jeśli chce awansować do finału, to na dodatek musi jeszcze zwyciężyć w nim różnicą ponad ośmiu punktów. W przypadku ewentualnej wygranej drużyny z Gorzowa 49:41 awans do wielkiego finału wywalczy zespół z Lublina. Motor po rundzie zasadniczej zajął drugie miejsce w tabeli PGE Ekstraligi, a Stal trzecie dlatego w tej sytuacji uprzywilejowani będą miejscowi żużlowcy.  

Awizowane składy:

Moje Bermudy Stal Gorzów:
1. Szymon Woźniak
2. Anders Thomsen
3. Martin Vaculik
4. Marcus Birkemose
5. Bartosz Zmarzlik
6. Wiktor Jasiński
7. Kamil Nowacki

Motor Lublin:
9. Grigorij Łaguta
10. Mark Karion
11. Jarosław Hampel
12. Krzysztof Buczkowski
13. Mikkel Michelsen
14. Wiktor Lampart
15. Mateusz Cierniak

 • Początek spotkania: 19.15
 • Transmisja telewizyjna: nSport+
 • Sędzia zawodów: Krzysztof Meyze
 • Komisarz toru: Arkadiusz Kalwasiński

Wyniki spotkań pomiędzy obiema zespołami na torze w Lublinie z ostatnich dziesięciu lat:

 • 11.08.2019: Speed Car Motor Lublin – truly.work Stal Gorzów 50:40
 • 21.06.2020: Motor Lublin – Moje Bermudy Stal Gorzów 53:37
 • 20.06.2021: Motor Lublin – Moje Bermudy Stal Gorzów 46:43

Wyniki uzyskane przez Bartka Zmarzlika w dotychczasowej karierze w spotkaniach PGE Ekstraligi na torze w Lublinie:

 • 11.08.2019: Speed Car Motor Lublin – truly.work Stal Gorzów 50:40 – (3,2,2,3,2,2) 14
 • 21.06.2020: Motor Lublin – Moje Bermudy Stal Gorzów 53:37 – (3,0,1,2,2,3,3) 14
 • 20.06.2021: Motor Lublin – Moje Bermudy Stal Gorzów 46:43 – (3,3,3,2,3,2) 16

Liderzy zespołów:

 • Bartosz Zmarzlik (Moje Bermudy Stal Gorzów) – 2,654 (średnia biegowa), 14,07 (średnia meczowa)
 • Mikkel Michelsen (Motor Lublin) – 2,080 (średnia biegowa), 9,80 (średnia meczowa)

Foto: Tomasz Przybylski

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Benzina
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL