Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 4 Wrzesień 2021 | AUTOR: Artur Kąciak

Zapowiedź Play-off: Moje Bermudy Stal Gorzów – Motor Lublin

Moje Bermudy Stal Gorzów zmierzy się w niedzielę 5 września z Motorem Lublin, w pierwszym spotkaniu półfinałowym w rozgrywkach PGE Ekstraligi. Pojedynek ten zapowiada się niezwykle ciekawie.

Popularne „Koziołki” rywalizację w części zasadniczej sezonu zakończyły na drugim miejscu w ligowej tabeli z dorobkiem dwudziestu czterech punktów. Zespół prowadzony przez trenera Stanisława Chomskiego został natomiast sklasyfikowany na trzeciej pozycji z dorobkiem dwudziestu trzech „oczek”. Należy jednak pamiętać również o tym, że Gorzów w kilku spotkaniach jechał w osłabionym składzie.

Pierwszy raz oba zespoły rywalizowały ze sobą w tegorocznym sezonie w niedzielę 11 kwietnia. Stal pokonała wówczas na Stadionie im. Edwarda Jancarza Motor 52:38. Gospodarzy do zwycięstwa w tym pojedynku poprowadził Bartosz Zmarzlik, który w pięciu startach wywalczył komplet piętnastu punktów.

Pojedynek rewanżowy na torze w Lublinie odbył się w niedzielę 20 czerwca. Gospodarze pokonali zespół z Gorzowa 46:43. Bartek ponownie okazał się najskuteczniejszym jeźdźcem w swojej drużynie. Żużlowiec w sześciu biegach zdobył szesnaście „oczek” w tej potyczce.

Oba zespoły na niedzielny mecz awizowały swoje najsilniejsze składy. W miejscowej ekipie ujrzymy pierwszy raz po dłuższej przerwie żużlowców wracających na tor po kontuzji. Martin Vaculik, Szymon Woźniak i Kamil Nowacki powinni znacząco wzmocnić „siłę rażenia” drużyny Stanisława Chomskiego.

Bartosz Zmarzlik w swojej dotychczasowej karierze nie miał zbyt wielu okazji do startów w spotkaniach ligowych przeciwko drużynie z Lublina. Motor w 2018 roku wywalczył awans do PGE Ekstraligi. Popularne „Koziołki” powróciły do najwyższej klasy rozgrywkowej w naszym kraju po 23 latach. Bartek to tej pory brał udział w trzech meczach przeciwko drużynie z Lublina na własnym torze. Żużlowiec wystąpił łącznie w siedemnastu biegach w tych trzech pojedynkach, a tylko w jednym z nich doznał porażki z zawodnikiem gości. Piętnaście wyścigów zwyciężył. Natomiast w jednym do mety przyjechał za plecami kolegi z drużyny.

Podsumowując, trudno wskazać faworyta w tym pojedynku. Jeśli w dobrej formie po powrocie na tor będą Martin Vaculik i Szymon Woźniak wówczas gospodarze będą mogli wypracować sobie dość solidną zaliczkę przed pojedynkiem rewanżowym.  Z pewnością dużo w tej konfrontacji będzie również zależało do zawodników młodzieżowych. 

Motor ma „piekielnie” silną parę juniorów. Wiktor Lampart i Mateusz Cierniak tworzyli w tegorocznym sezonie w rundzie zasadniczej PGE Ekstraligi jedną z najlepszych formacji młodzieżowych. Miejscowi kibice mogą być natomiast spokojni o dyspozycję Bartosza Zmarzlika. Kapitan Stali jest w doskonałej formie, o czym świadczą jego ostatnie wyniki zarówno w cyklu Speedway Grand Prix jak i spotkaniach ligowych.

Początek tego pojedynku zaplanowano na godzinę 16.30. Mecz rewanżowy odbędzie się w niedzielę 12 września.

Awizowane składy:

Motor Lublin:
1. Mikkel Michelsen
2. Mark Karion
3. Jarosław Hampel
4. Krzysztof Buczkowski
5. Grigorij Laguta
6. Wiktor Lampart
7. Mateusz Cierniak

Moje Bermudy Stal Gorzów:
9. Szymon Woźniak
10. Anders Thomsen
11. Martin Vaculik
12. Rafał Karczmarz
13. Bartosz Zmarzlik
14. Kamil Nowacki
15. Wiktor Jasiński

 • Początek spotkania: 16.30
 • Transmisja telewizyjna: Eleven Sports 2
 • Sędzia zawodów: Artur Kuśmierz
 • Komisarz toru: Maciej Głód

Wyniki spotkań pomiędzy obiema zespołami na torze w Gorzowie z ostatnich dziesięciu lat:

 • 12.04.2019: truly.work Stal Gorzów – Speed Car Motor Lublin 49:41
 • 09.08.2020: Moje Bermudy Stal Gorzów – Motor Lublin 47:43
 • 11.04.2021: Moje Bermudy Stal Gorzów – Motor Lublin 52:38

Wyniki uzyskane przez Bartka Zmarzlika w dotychczasowej karierze w spotkaniach PGE Ekstraligi na torze w Gorzowie w meczach z Motorem Lublin:

 • 12.04.2019: truly.work Stal Gorzów – Speed Car Motor Lublin 49:41 – (3,2,3,3,2*,3) 16+1
 • 09.08.2020: Moje Bermudy Stal Gorzów – Motor Lublin 47:43 – (3,3,3,3,3,3) 18
 • 11.04.2021: Moje Bermudy Stal Gorzów – Motor Lublin 52:38 – (3,3,3,3,3) 15

Liderzy zespołów:

 • Bartosz Zmarzlik (Moje Bermudy Stal Gorzów) – 2,627 (średnia biegowa), 13,79 (średnia meczowa)
 • Mikkel Michelsen (Motor Lublin) – 2,057 (średnia biegowa), 9,64 (średnia meczowa)

Foto: Tomasz Przybylski

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Benzina
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL