Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 13 Sierpień 2020 | AUTOR: Artur Kąciak

Zapowiedź: PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi w Toruniu

W sobotę 15 sierpnia na torze w Toruniu odbędą się tegoroczne PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi. Na liście uczestników tej imprezy znalazł się również Bartosz Zmarzlik. Dla lidera Moje Bermudy Stali Gorzów ten turniej będzie doskonałą okazją do sprawdzenia swojej aktualnej dyspozycji na tle bardzo wymagających rywali przed rozpoczynającym się 28 sierpnia na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, tegorocznym cyklem Grand Prix.

Bartek w PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi startował z różnym szczęściem. W sezonie 2019 udało mu się w końcu sięgnąć po wygraną na torze w Gdańsku.

Pierwsza edycja PGE IMME została rozegrana w piątek 22 sierpnia 2014 roku na torze w Tarnowie. Bartosz Zmarzlik nie wystąpił w tych zawodach.

Zmarzlik pierwszy raz rywalizował w tym prestiżowym turnieju w 2015 roku. W niedzielę 2 sierpnia czołowi jeźdźcy PGE Ekstraligi spotkali się w Lesznie. Na Stadionie im. Alfreda Smoczyka Bartek zajął szóste miejsce. W turnieju zasadniczym żużlowiec na swoim koncie uzbierał dziesięć punktów. W wyścigu półfinałowym Zmarzlik o awans do wielkiego finału walczył z Emilem Sajfutdinowem i Grigorijem Łagutą. Po walce na pierwszym łuku na prowadzenie wyszedł Sajfutdinow. Na drugiej pozycji jechał jego rodak. Żużlowiec z Torunia przez cały bieg nękał atakami zawodnika Fogo Unii Leszno, aby wyprzedzić go na ostatnim wirażu. Bartek dojechał na trzecim miejscu i zakończył swój udział w tej imprezie.

Od sezonu 2016 gospodarzem PGE IMME przez cztery sezony było miasto Gdańsk. Pierwszy turniej odbył się na miejscowym obiekcie w niedzielę 28 sierpnia 2016 roku. Lider Stali Gorzów z ośmioma wywalczonymi „oczkami” zapewnił sobie awans do półfinału. Niestety Piotr Protasiewicz i Niels Kristian Iversen okazali się w wyścigu dwudziestym pierwszym lepsi od Bartosza Zmarzlika. Osiem zdobytych „oczek” wystarczyło do zajęcia ósmej pozycji w tych zawodach zawodnikowi z Gorzowa.

Kolejna edycja tej imprezy odbyła się w poniedziałek 14 sierpnia 2017 roku. Dla Bartka było to udane zawody. Żużlowiec bez większych problemów z dorobkiem dwunastu punktów zakwalifikował się do półfinału. W wyścigu dwudziestym pierwszym jeździec z Gorzowa potwierdził swoją klasę. Świetnie wystartował, jechał szybko, więc drugi Janowski nie miał szans na doścignięcie go. Nawet w momencie, gdy Zmarzlik popełnił błąd. Miał taką przewagę, że na metę wjechał na jednym kole. W finale jadącego po starcie na pierwszym miejscu Leona Madsena atakował zawodnik Stali. Niestety później musiał odpierać ataki Kacpra Woryny. Krajowy lider ROW-u Rybnik na ostatnim wirażu zdołał minąć Bartosza Zmarzlika. Mimo wszystko trzecie miejsce w tak mocno obsadzonym turnieju należy uznać za spory sukces jeźdźca z Gorzowa.

W 2018 roku swój start w Gdańsku Bartek zakończył na piątej pozycji. Jedenaście zdobytych punktów w części zasadniczej dało mu awans do półfinału. Niestety w gonitwie dwudziestej pierwszej dojechał do mety na trzeciej pozycji i odpadł z dalszej rywalizacji w tej imprezie.

W minionym sezonie Bartosz Zmarzlik zwyciężył w PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi na torze w Gdańsku. W wielkim finale Bartek pokonał Piotra Pawlickiego, Martina Vaculika oraz Jasona Doyle’a. Bartek najlepiej ruszył spod taśmy w najważniejszej gonitwie wieczoru. W pościg za nim rzucił się zawodnik Fogo Unii Leszno. Kapitan drużyny z Gorzowa nie popełnił jednak błędu i zwyciężył.

– Na pewno jest to dla mnie coś nowego. Jeszcze takiego tytułu nie mam w swoim dorobku. Cieszy mnie ta wygrana w Gdańsku, zwłaszcza że zawody były mega mocno obsadzone. Nie było w tym turnieju słabych wyścigów. Udało mi się wygrać ten najważniejszy bieg finałowy. Troszkę tez popróbowałem sprzętu, przy okazji wygrałem, więc jestem naprawdę szczęśliwy. Po raz kolejny potwierdza się to, że mając spokój, dobre ustawienia i plan działania w trakcie zawodów wszystko wychodzi. Jestem wtedy w stanie wygrywać silnie obsadzone biegi –  powiedział Bartosz Zmarzlik, po wygranej w PGE IMME 2019 roku.

Sobotni turniej zapowiada się bardzo ciekawie. W stawce uczestników tej imprezy znalazło się wielu znakomitych zawodników. Bartek jest uważany za jednego z głównych faworytów do zwycięstwa. Z „dziką kartą” w tej imprezie pojedzie wychowanek miejscowego klubu Paweł Przedpełski. Lista żużlowców, którzy pojawią się 15 sierpnia na Motoarenie jest naprawdę niezwykle ciekawa. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 19.15.

Występy Bartosza Zmarzlika w PGE IMME:

  • Leszno, 2015 rok – 7 miejsce: (3,2,1,2,2) 10+1
  • Gdańsk, 2016 rok – 8 miejsce: (2,3,1,1,1) 8+1
  • Gdańsk, 2017 rok – 3 miejsce: (3,3,2,2,2) 12+3+1
  • Gdańsk, 2018 rok – 7 miejsce: (3,2,2,2,2) 11+1
  • Gdańsk, 2019 rok – 1 miejsce: (3,2,2,2,3) 12+3

Lista startowa PGE IMME 2020:
1. Mikkel Michelsen (Motor Lublin)
2. Patryk Dudek (RM Solar Falubaz Zielona Góra)
3. Fredrik Lindgren (Eltrox Włókniarz Częstochowa)
4. Gleb Chugunov (Betard Sparta Wrocław)
5. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław)
6. Grigorij Laguta (Motor Lublin)
7. Emil Sayfutdinov (Fogo Unia Leszno)
8. Artem Laguta (MrGarden GKM Grudziądz)
9. Leon Madsen (Eltrox Włókniarz Częstochowa)
10. Martin Vaculik (RM Solar Falubaz Zielona Góra)
11. Bartosz Zmarzlik (Moje Bermudy Stal Gorzów)
12. Matej Zagar (Motor Lublin)
13. Tai Woffinden (Betard Sparta Wrocław)
14. Jason Doyle (Eltrox Włókniarz Częstochowa)
15. Paweł Przedpełski (Eltrox Włókniarz Częstochowa) – dzika karta
16. Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno)

Zawodnicy rezerwowi:
17. Mateusz Świdnicki (Eltrox Włókniarz Częstochowa)
18. Norbert Krakowiak (RM Solar Falubaz Zielona Góra)

Zawodnicy oczekujący:
Dominik Kubera (Fogo Unia Leszno)
Robert Lambert (PGG ROW Rybnik)
Piotr Protasiewicz (RM Solar Falubaz Zielona Góra)

Dane Motoareny im. Mariana Rosego w Toruniu:

  • Adres: ul. Pera Jonssona 7, 87-100 Toruń, Polska
  • Pojemność: 15.500
  • Długość toru: 325 metrów

Foto: ZMARZLIK.COM

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Benzina
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL