Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 17 Czerwiec 2021 | AUTOR: Artur Kąciak

Zapowiedź: PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi 2021

W piątek 18 czerwca na torze w Toruniu odbędą się tegoroczne PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi im. Zenona Plecha. Na liście uczestników tej imprezy znalazł się również Bartosz Zmarzlik. Dla lidera Moje Bermudy Stali Gorzów ten turniej będzie doskonałą okazją do sprawdzenia swojej aktualnej dyspozycji na tle bardzo wymagających rywali przed rozpoczynającym się 16 lipca w Pradze, tegorocznym cyklem Speedway Grand Prix.

Bartek w PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi startował z różnym szczęściem. W sezonie 2019 udało mu się w końcu sięgnąć po wygraną na torze w Gdańsku. W 2020 roku ten wynik powtórzył. Zawodnik zwyciężył wówczas na Motoarenie. Bartek z wywalczonymi czternastoma punktami wygrał również rundę zasadniczą i uzyskał bezpośredni awans do wielkiego finału.

Pierwsza edycja PGE IMME została rozegrana w piątek 22 sierpnia 2014 roku na torze w Tarnowie. Bartosz Zmarzlik nie wystąpił w tych zawodach.

Zmarzlik pierwszy raz rywalizował w tym prestiżowym turnieju w 2015 roku. W niedzielę 2 sierpnia czołowi jeźdźcy PGE Ekstraligi spotkali się w Lesznie. Na Stadionie im. Alfreda Smoczyka Bartek zajął szóste miejsce. W turnieju zasadniczym żużlowiec na swoim koncie uzbierał dziesięć punktów. W wyścigu półfinałowym Zmarzlik o awans do wielkiego finału walczył z Emilem Sajfutdinowem i Grigorijem Łagutą. Po walce na pierwszym łuku na prowadzenie wyszedł Sajfutdinow. Na drugiej pozycji jechał jego rodak. Żużlowiec z Torunia przez cały bieg nękał atakami zawodnika Fogo Unii Leszno, którego wyprzedził go na ostatnim wirażu. Bartek dojechał na trzecim miejscu i zakończył swój udział w tej imprezie.

Od sezonu 2016 gospodarzem PGE IMME przez cztery sezony było miasto Gdańsk. Pierwszy turniej odbył się na miejscowym obiekcie w niedzielę 28 sierpnia 2016 roku. Lider Stali Gorzów z ośmioma wywalczonymi „oczkami” zapewnił sobie awans do półfinału. Niestety Piotr Protasiewicz i Niels Kristian Iversen okazali się w wyścigu dwudziestym pierwszym lepsi od Bartosza Zmarzlika. Osiem zdobytych „oczek” wystarczyło do zajęcia ósmej pozycji w tych zawodach zawodnikowi z Gorzowa.

Kolejna edycja tej imprezy odbyła się w poniedziałek 14 sierpnia 2017 roku. Dla Bartka było to udane zawody. Żużlowiec bez większych problemów z dorobkiem dwunastu punktów zakwalifikował się do półfinału. W wyścigu dwudziestym pierwszym jeździec z Gorzowa potwierdził swoją klasę. Świetnie wystartował, jechał szybko, więc drugi Janowski nie miał szans na doścignięcie go. Nawet w momencie, gdy Zmarzlik popełnił błąd. Miał taką przewagę, że na metę wjechał na jednym kole. W finale jadącego po starcie na pierwszym miejscu Leona Madsena atakował zawodnik Stali. Niestety później musiał odpierać ataki Kacpra Woryny. Wychowanek ROW-u Rybnik na ostatnim wirażu zdołał minąć Bartosza Zmarzlika. Mimo wszystko trzecie miejsce w tak mocno obsadzonym turnieju należy uznać za spory sukces jeźdźca z Gorzowa.

W 2018 roku swój start w Gdańsku Bartek zakończył na piątej pozycji. Jedenaście zdobytych punktów w części zasadniczej dało mu awans do półfinału. Niestety w gonitwie dwudziestej pierwszej dojechał do mety na trzeciej pozycji i odpadł z dalszej rywalizacji w tej imprezie.

W sezonie 2019 Bartosz Zmarzlik zwyciężył w PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi na torze w Gdańsku. W wielkim finale Bartek pokonał Piotra Pawlickiego, Martina Vaculika oraz Jasona Doyle’a. Zmarzlik najlepiej ruszył spod taśmy w najważniejszej gonitwie wieczoru. W pościg za nim rzucił się zawodnik Fogo Unii Leszno. Kapitan drużyny z Gorzowa nie popełnił jednak błędu i zwyciężył.

W 2020 roku Bartek z czternastoma punktami w bardzo ładnym stylu wygrał turniej zasadniczy na Motoarenie w Toruniu. Jedynej porażki w tej części zawodów doznał w biegu siódmym, w którym przyjechał do mety na drugiej pozycji za plecami Emila Sajfutdinowa. W wielkim finale na starcie spotkali się: Bartosz Zmarzlik, Jason Doyle, Leon Madsen oraz Patryk Dudek. Zawodnik z Gorzowa na pierwszym łuku przedarł się na pierwsze miejsce i odniósł pewne zwycięstwo.

Piątkowy turniej zapowiada się bardzo ciekawie. W stawce uczestników tej imprezy znalazło się wielu znakomitych zawodników. Bartek jest uważany za jednego z głównych faworytów do zwycięstwa. Z „dziką kartą” w tej imprezie pojedzie wychowanek miejscowego klubu Paweł Przedpełski. Lista żużlowców, którzy pojawią się 18 czerwca na Motoarenie jest naprawdę niezwykle ciekawa. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 19.30.

Występy Bartosza Zmarzlika w PGE IMME:

Leszno, 2015 rok – 7 miejsce: (3,2,1,2,2) 10+1
Gdańsk, 2016 rok – 8 miejsce: (2,3,1,1,1) 8+1
Gdańsk, 2017 rok – 3 miejsce: (3,3,2,2,2) 12+3+1
Gdańsk, 2018 rok – 7 miejsce: (3,2,2,2,2) 11+1
Gdańsk, 2019 rok – 1 miejsce: (3,2,2,2,3) 12+3
Toruń, 2020 rok – 1 miejsce: (3,2,3,3,3) 14+3

Lista startowa PGE IMME:

1. Paweł Przedpełski (eWinner Apator Toruń)
2. Jack Holder (eWinner Apator Toruń)
3. Mateusz Cierniak (Motor Lublin)
4. Patryk Dudek (Marwis.pl Falubaz Zielona Góra)
5. Martin Vaculik (Moje Bermudy Stal Gorzów)
6. Artiom Łaguta (Betard Sparta Wrocław)
7. Jason Doyle (Fogo Unia Leszno)
8. Bartosz Zmarzlik (Moje Bermudy Stal Gorzów)
9. Mikkel Michelsen (Motor Lublin)
10. Tai Woffinden (Betard Sparta Wrocław)
11. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław)
12. Nicki Pedersen (Zooleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz)
13. Jakub Miśkowiak (Eltrox Włókniarz Częstochowa)
14. Emil Sajfutdinow (Fogo Unia Leszno)
15. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno)
16. Leon Madsen (Eltrox Włókniarz Częstochowa)

Zawodnicy rezerwowi:
17. Krzysztof Lewandowski (eWinner Apator Toruń)
18. Wiktor Jasiński (Moje Bermudy Stal Gorzów)

Zawodnicy oczekujący:
1. Anders Thomsen (Moje Bermudy Stal Gorzów)
2. Robert Lambert (eWinner Apator Toruń)
3. Jarosław Hampel (Motor Lublin)

  • Dane Motoareny im. Mariana Rosego w Toruniu:
  • Adres: ul. Pera Jonssona 7, 87-100 Toruń, Polska
  • Pojemność: 15.500
  • Długość toru: 325 metrów

Foto: Tomasz Przybylski

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Benzina
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL