Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 4 Lipiec 2019 | AUTOR: Artur Kąciak

Zapowiedź: Norrbil FIM Speedway Grand Prix of Sweden

W sobotę 6 lipca zostanie rozegrana czwarta runda tegorocznego cyklu Grand Prix. Najlepsi żużlowcy na świecie o kolejne punkty rywalizować będą w Hallstavik. Bartosz Zmarzlik w tegorocznych rozgrywkach szwedzkiej Elitserien radzi sobie znakomicie, dlatego uważany jest przez wiele osób z jednego z głównych kandydatów do zwycięstwa.

Bartek uczestniczył tylko w jednym turnieju GP rozegranym na miejscowym torze. W sobotę 7 lipca 2018 roku zanotował swój debiut w roli stałego uczestnika cyklu Grand Prix. Dla Polaka był, to bardzo udany turniej. Zmarzlik swoje występ w tych zawodach rozpoczął w ładnym stylu. Polak pierwszy raz na torze pojawił się w drugim wyścigu. Po znakomitym wyjściu spod taśmy z czwartego pola dowiózł do mety pewne zwycięstwo.

Kolejny bieg z udziałem Bartka był niezwykle interesujący. Po starcie Polak jechał w wyścigu ósmym na drugim miejscu tuż za swoim rodakiem Maciejem Janowskim. Na wejściu w drugi łuk pierwszego okrążenia zdołał wyprzedzić wychowanka wrocławskiego klubu. Na prostej startowej Janowski jednak odzyskał pierwsze miejsce, którego już nie stracił. Srebrny medalista cyklu Grand Prix 2018 stoczył jeszcze niezwykle ciekawy pojedynek o dwa „oczka” z Fredrikiem Lindgrenem. Obaj zawodnicy kilkakrotnie tasowali się na torze, ale ostatecznie „górą” w tej rywalizacji okazał się nasz reprezentant. Na końcu stawki przyjechał Martin Vaculik.

W jedenastym wyścigu Bartosz Zmarzlik odniósł swoje drugie zwycięstwo. Po niezłym wyjściu spod taśmy Chris Holder pojechał zbyt szeroko, dzięki temu Patryk Dudek przedarł się na drugie miejsce i przez cały bieg nękał atakami wychowanka Stali Gorzów. Mimo usilnych starań zawodnik z Zielonej Góry przegrał ten pojedynek.

Po trzech kolejkach startów Bartek miał na swoim koncie osiem punktów. Niestety w dwóch ostatnich biegach turnieju zasadniczego przywiózł tylko dwa „oczka”. Wystarczyło, to oczywiście na wywalczenie awansu do półfinału, w którym zmierzył się z: Maciejem Janowskim, Emilem Sajfutdinowem oraz Artiomem Łagutą. Rosjanie w pierwszym podejściu do tego biegu stoczyli między sobą ostry pojedynek. Na początku trzeciego okrążenia na tor upadł Sajfutdinow. Arbiter z powtórki postanowił wykluczyć jego rodaka, który przyczynił się w dużym stopniu do zaistniałej sytuacji na torze. W powtórce ze startu „uciekł” Janowski. Zmarzlik niemal przez cztery okrążenia walczył o finał z Rosjaninem. Na ostatnim okrążeniu przeprowadził skuteczny atak dający mu upragniony awans do najważniejszej gonitwy wieczoru. Dla wielu osób był, to jeden z najładniejszych wyścigów w całym zeszłorocznym cyklu Grand Prix.

W Finale po znakomitym starcie zwyciężył Maciej Janowski. Jadący na drugiej pozycji Tai Woffinden, został wyprzedzony przez Fredrika Lindgrena i Bartka Zmarzlika. Obaj żużlowcy nie byli już w stanie zbliżyć się do jadącego na pierwszej pozycji Wrocławianina.

Podsumowując, Zmarzlik jest w ostatnim czasie w niesamowitym „gazie”. Potwierdzają, to ostatnie wyniki na torze. W niedzielę 30 czerwca żużlowiec zaprezentował się ze znakomitej strony w spotkaniu ligowym we Wrocławiu. Mimo wysokiej porażki 58:32 truly.work Stali Bartek wywalczył w tym pojedynku aż siedemnaście punktów dla ekipy z Gorzowa. We wtorek 2 lipca ponownie „fruwał” w meczu szwedzkiej Elitserien zdobywając dla ekipy Vetlandy Speedway w pięciu startach czternaście „oczek”. W sobotę nasz reprezentant jest w stanie powalczyć o naprawdę dobry wynik w Hallstavik.

Występy Bartosza Zmarzlika w turniejach Grand Prix na torze w Hallstavik:

2018 rok:

7 lipca: Grand Prix Szwecji w Hallstavik

Bartosz Zmarzlik – 3 miejsce: (3,2,3,1,1,2,1) 13

Biegi z udziałem Bartka Zmarzlika:
2. Zmarzlik, Doyle, Jonsson, Łaguta
8. Janowski, Zmarzlik, Lindgren, Vaculik
11. Zmarzlik, Dudek, Holder, Pawlicki
14. Sajfutdinow, Hancock, Zmarzlik, Zagar
17. Woffinden, Cook, Zmarzlik, Pedersen
22. Janowski, Zmarzlik, Sajfutdinow, Łaguta (w)
23. Janowski, Lindgren, Zmarzlik, Woffinden

Stadion HZ Bygg Arena dane:
•Adres: Kusbyvägen 45, 763 35 Hallstavik, Szwecja
•Pojemoność: 10000
•Rekord toru: Przemysław Pawlicki: 56.1 s.
•Długość toru: 289 metrów

Klasyfikacja generalna cyklu Grand Prix 2019 po trzech rozegranych turniejach:

1. Patryk Dudek (Polska) – 40 
2. Leon Madsen (Dania) – 40 
3. Bartosz Zmarzlik (Polska) – 36 
4. Fredrik Lindgren (Szwecja) – 32 
5. Emil Sajfutdinow (Rosja) – 30 
6. Martin Vaculik (Słowacja) – 28 
7. Janusz Kołodziej (Polska) – 26 
8. Niels Kristian Iversen (Dania) – 24 
9. Jason Doyle (Australia) – 23 
10. Artiom Łaguta (Rosja) – 22 
11. Robert Lambert (Wielka Brytania) – 21 
12. Matej Zagar (Słowenia) – 17
13. Antonio Lindbaeck (Szwecja) – 17 
14. Max Fricke (Australia) – 16 
15. Tai Woffinden (Wielka Brytania) – 15 
16. Maciej Janowski (Polska) – 11

Foto: Mateusz Wójcik

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Benzina
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL