Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 13 Czerwiec 2021 | AUTOR: Artur Kąciak

Zapowiedź: Motor Lublin – Moje Bermudy Stal Gorzów

Motor Lublin zmierzy się w niedzielę 13 czerwca na swoim torze z Moje Bermudy Stalą Gorzów, w spotkaniu dziewiątej kolejki rozgrywek PGE Ekstraligi. Mecz ten zapowiada się niezwykle ciekawie. Początek tego pojedynku zaplanowano na godzinę 16.30.

Moje Bermudy Stal Gorzów zajmuje aktualnie drugie miejsce w tabeli PGE Ekstraligi. W ośmiu rozegranych spotkaniach podopieczni trenera Stanisława Chomskiego wywalczyli trzynaście punktów. Należy podkreślić, że drużyna Bartosza Zmarzlika zwyciężyła w pierwszej kolejce na trudnym terenie w Lesznie z miejscową Fogo Unią 48:42. W drugiej rundzie na Stadionie im. Edwarda Jancarza ekipa z Gorzowa poradziła sobie 52:38 z Motorem Lublin. Natomiast w niedzielę 25 kwietnia Stali w końcu po wielu latach niepowodzeń udało się sięgnąć po wygraną na torze w Grudziądzu. Zespół Bartka dokonał tej sztuki pokonując ZOOleszcz DPV Logistic GKM różnicą aż czternastu punktów.

Drużyna z Gorzowa na wyjeździe zwyciężyła również 50:40 w Zielonej Górze. Bartosz Zmarzlik zdobył w tym meczu w sześciu startach dla ekipy gości siedemnaście punktów. Stal doznała pierwszej porażki w sezonie 2021 w niedzielę 16 maja. Betard Sparta Wrocław pokonała u siebie 52:38 zespół Bartka. Mimo przegranej Zmarzlik nie rozczarował swoim występem. Żużlowiec na Stadionie Olimpijskim w sześciu startach wywalczył czternaście „oczek”.

W zaległym spotkaniu czwartej kolejki PGE Ekstraligi, Moje Bermudy Stal Gorzów przegrała u siebie 46:44 z Eltrox Włókniarzem Częstochowa. Bartosz Zmarzlik zdobył w tym meczu dziewięć punktów. Żużlowiec na swoim koncie zgromadził również jeden bonus. W piątek 28 maja po bardzo ciekawym pojedynku drużyna Bartka pokonała na swoim torze 50:40 eWinner Apator Toruń. Kapitan gospodarzy w pięciu biegach przywiózł dla drużyny gospodarzy trzynaście „oczek”

W ostatniej kolejce ligowej podopieczni trenera Stanisława Chomskiego zwyciężyli u siebie 47:43 Fogo Unię Leszno. Bartosz Zmarzlik wywalczył w tej potyczce dwanaście „oczek”.

Motor Lublin w ośmiu spotkaniach zgromadził na swoim koncie do ligowej tabeli jedenaście punktów. Popularne „Koziołki” będą chciały na swoim torze, zrewanżować się Stali za porażkę różnicą czternastu punktów na Stadionie im. Edwarda Jancarza.

Bartosz Zmarzlik w swojej dotychczasowej karierze nie miał zbyt wielu okazji do startów w spotkaniach ligowych na torze w Lublinie. Kapitan drużyny z Gorzowa wystąpił tylko w dwóch meczach na miejscowym „owalu”. Motor w 2018 roku wywalczył awans do PGE Ekstraligi. Popularne „Koziołki” powróciły do najwyższej klasy rozgrywkowej w naszym kraju po 23 latach. „Koziołki” pokonały w niedzielę 21 czerwca 2020 roku u siebie Moje Bermudy Stal 53:37, w spotkaniu drugiej kolejki PGE Ekstraligi. Bartek wywalczył w tym spotkaniu czternaście punktów dla ekipy gości w siedmiu startach.

Podsumowując, niedzielny mecz zapowiada się bardzo interesująco. Trudno jest wskazać faworyta w tej potyczce. Bardzo możliwe, że losy tego pojedynku rozstrzygną się w biegach nominowanych. Jednego możemy być pewni emocji na torze z pewnością nie zabraknie.

Awizowane składy:

Motor Lublin:
9. Grigorij Łaguta
10. Krzysztof Buczkowski
11. Jarosław Hampel
12. Mark Karion
13. Mikkel Michelsen
14. Wiktor Lampart
15. Mateusz Cierniak

Moje Bermudy Stal Gorzów:
1. Szymon Woźniak
2. Anders Thomsen
3. Martin Vaculik
4. Rafał Karczmarz
5. Bartosz Zmarzlik
6. Wiktor Jasiński
7. Kamil Nowacki

  • Początek spotkania: 16:30
  • Transmisja telewizyjna: nSport+
  • Sędzia zawodów: Krzysztof Meyze
  • Komisarz toru: Arkadiusz Kalwasiński

Wyniki spotkań pomiędzy obiema zespołami na torze w Lublinie z ostatnich dziesięciu lat:

  • 11.08.2019: Speed Car Motor Lublin – truly.work Stal Gorzów 50:40 
  • 21.06.2020: Motor Lublin – Moje Bermudy Stal Gorzów 53:37

Wyniki uzyskane przez Bartka Zmarzlika w dotychczasowej karierze w spotkaniach PGE Ekstraligi na torze w Lublinie:

  • 11.08.2019: Speed Car Motor Lublin – truly.work Stal Gorzów 50:40 – (3,2,2,3,2,2) 14
  • 21.06.2020: Motor Lublin – Moje Bermudy Stal Gorzów 53:37 – (3,0,1,2,2,3,3) 14

Liderzy zespołów:

  • Bartosz Zmarzlik (Moje Bermudy Stal Gorzów) – 2,619 (średnia biegowa), 13,38 (średnia meczowa)
  • Mikkel Michelsen (Motor Lublin) – 2,098 (średnia biegowa), 10,25 (średnia meczowa)

Foto: Tomasz Przybylski

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Benzina
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL