Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 7 Sierpień 2020 | AUTOR: Artur Kąciak

Zapowiedź: Moje Bermudy Stal Gorzów – Motor Lublin

W niedzielę 9 sierpnia podopieczni trenera Stanisława Chomskiego rozpoczną sierpniowy maraton spotkań na Stadionie im. Edwarda Jancarza. Pierwszym z rywali Moje Bermudy Stali Gorzów w sierpniu na jej własnym torze będzie Motor Lublin. Mecz ten zostanie rozegrany w ramach dziewiątej rundy rozgrywek PGE Ekstraligi.

Oba zespoły rywalizowały ze sobą na torze w Lublinie 21 czerwca. Gospodarze okazali się wówczas lepsi od Stali, wygrywając spotkanie 53:37. Bartek Zmarzlik wywalczył w tym pojedynku w siedmiu startach czternaście punktów dla ekipy gości. Zespół prowadzony przez Jacka Ziółkowskiego zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli. Motor Lublin w ośmiu spotkaniach wywalczył dziesięć punktów.

Moje Bermudy Stal Gorzów jest obecnie sklasyfikowana na ostatnim miejscu w tabeli PGE Ekstraligi. Stal w pierwszej kolejce na Stadionie im. Edwarda Jancarza przegrała 49:41 z Fogo Unią Leszno. Gospodarze wystąpili w tym meczu bez kontuzjowanego Nielsa Kristiana Iversena. W drugiej rundzie podopieczni trenera Stanisława Chomskiego doznali drugiej porażki 53:37 na torze w Lublinie. W barwach gości ponownie zabrakło doświadczonego Duńczyka. W niedzielę 28 czerwca po bardzo zaciętym pojedynku PGG ROW Rybnik pokonał u siebie 46:44 zespół z Gorzowa.

Wydawało się, że w czwartej kolejce ligowej nastąpi przełamanie Stali. Moje Bermudy Stal Gorzów prowadziła na Stadionie im. Edwarda Jancarza z Eltrox Włókniarzem Częstochowa 32:28 po dziesięciu rozegranych wyścigach. Niestety z powodu pożaru rozdzielni mecz został przerwany. PGE Ekstraliga zdecydowała, że powtórzone spotkanie Stali z Eltrox Włókniarzem Częstochowa odbędzie się w poniedziałek 10 sierpnia. Włodarze drużyny z Gorzowa i kibice liczyli na to, że w Grudziądzu uda się w końcu wywalczyć pierwsze „oczka” do ligowej tabeli. MrGarden GKM pokonał jednak u siebie 29:25 Moje Bermudy Stal Gorzów.

Nie było również niespodzianki w piątek 31 lipca w Lesznie. Fogo Unia zwyciężyła na swoim torze Moje Bermudy Stal Gorzów 55:35, w spotkaniu ósmej kolejki rozgrywek PGE Ekstraligi. Podopieczni Piotra Barona wywalczyli również punkt bonusowy do ligowej tabeli za dwumecz ze Stalą. Bartosz Zmarzlik wywalczył w tym pojedynku dziesięć punktów i jeden bonus. Gorzowianie po sześciu rozegranych meczach zajmują aktualnie ostatnie miejsce w tabeli ligowej z zerowym dorobkiem.

W niedzielę pojawi się zatem okazja na zdobycie tak długo wyczekiwanych pierwszych punktów przez Stal. Zadanie to jednak nie będzie proste do wykonania. Motor Lublin jest w tym roku drużyną nieobliczalną. Popularne „Koziołki” sprawiły już w tegorocznym sezonie jedną ogromną niespodziankę, wygrywając niespodziewanie w Częstochowie. W ekipie z Lublina jeździ wielu utytułowanych zawodników. Grigorij Łaguta, Mikkel Michelsen, Matej Zagar czy Jarosław Hampel są to uznani znakomici żużlowcy, którzy potrafią świetnie jechać praktycznie na każdym torze. Do tego dochodzi mocny duet juniorów: Wiktor Lampart i Wiktor Trofimow. W awizowanym składzie gości na niedzielny mecz zabrakło Pawła Miesiąca. Kolejną szansę startu zamiast tego zawodnika otrzyma Jakub Jamróg. Natomiast w ekipie z Gorzowa z dość nietypowym numerem pojedzie Bartosz Zmarzlik. Lider Moje Bermudy Stali Gorzów ma wystąpić w tym pojedynku z dziesiątką. Nie wiadomo jeszcze, kogo ewentualnie w składzie zastąpi Jack Holder. Australijczyk startuje w tegorocznym sezonie w ekipie Stali jako „gość”. Zarówno Krzysztof Kasprzak, jak i Szymon Woźniak nie zachwycają swoją dyspozycją w lidze.

Bartek w swojej dotychczasowej karierze wystąpił w tylko jednym spotkaniu ligowym przeciwko drużynie z Lublina na torze w Gorzowie. W piątek 12 kwietnia 2019 roku truly.work Stal Gorzów pokonała wówczas Speed Car Motor Lublin 49:41. Zmarzlik w sześciu startach zdobył szesnaście punktów i jeden bonus.

Początek tego meczu zaplanowano na godzinę 16.30. Trudno jest wskazać zdecydowanego faworyta w tej konfrontacji. Patrząc na tabelę ligową, pomiędzy obiema drużynami jest w niej przepaść. Należy jednak pamiętać o tym, że niedzielny pojedynek dla podopiecznych Stanisława Chomskiego będzie tak naprawdę dopiero drugim spotkaniem na własnym torze w tym sezonie. Oczywiście należy pamiętać też o starciu z ekipą z Częstochowy, ale ten mecz zostanie powtórzony już w najbliższy poniedziałek. Jednego możemy być pewni, emocji na Stadionie im. Edwarda Jancarza z pewnością nie zabraknie.

Liderzy zespołów:

 • Bartosz Zmarzlik (Moje Bermudy Stal Gorzów) – 2,182 (średnia biegowa) – 11,50 (średnia meczowa) 
 • Grigorj Łaguta (Motor Lublin) – 2,256 (średnia biegowa) – 10,25 (średnia meczowa)

Awizowane składy:

Moje Bermudy Stal Gorzów:
9. Szymon Woźniak
10. Bartosz Zmarzlik
11. Niels Kristian Iversen
12. Krzysztof Kasprzak
13. Anders Thomsen
14. Wiktor Jasiński
15. Rafał Karczmarz

Motor Lublin:
1. Jakub Jamróg
2. Grigorij Łaguta
3. Matej Zagar
4. Jarosław Hampel
5. Mikkel Michelsen
6. Wiktor Lampart
7. Wiktor Trofimow

 • Sędzia: Michał Sasień
 • Komisarz toru: Arkadiusz Kalwasiński
 • Początek spotkania: 16:30
 • Transmisja telewizyjna: nSport+ (studio od 16:00)

Wyniki spotkań pomiędzy obiema zespołami na torze w Gorzowie z ostatnich dziesięciu lat:

 • 12.04.2019: truly.work Stal Gorzów – Speed Car Motor Lublin 49:41

Wyniki uzyskane przez Bartka Zmarzlika w dotychczasowej karierze w spotkaniach PGE Ekstraligi na torze w Gorzowie w meczach z Motorem Lublin:

 • 12.04.2019: truly.work Stal Gorzów – Speed Car Motor Lublin 49:41 – (3,2,3,3,2*,3) 16+1

Stadion im Edwarda Jancarza w Gorzowie:

 • ul. Śląska, 66-400 Gorzów Wielkopolski
 • Parametry toru: 329 m
 • Szerokość prostych: 10 m
 • Szerokość łuków: 15,5 m
 • Nawierzchnia: granitowa

Foto: Arkadiusz Siwek

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Benzina
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL