Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 12 Sierpień 2020 | AUTOR: Artur Kąciak

Zapowiedź: Moje Bermudy Stal Gorzów – PGG Row Rybnik

Moje Bermudy Stal Gorzów w piątek 14 sierpnia zmierzy się na swoim torze z PGG ROW-em Rybnik, w spotkaniu dziesiątej kolejki PGE Ekstraligi. Pojedynek ten zapowiada się niezwykle ciekawie.

Po poniedziałkowym zwycięstwie 49:41 na Stadionie im. Edwarda Jancarza nad Eltrox Włókniarzem Częstochowa podopieczni trenera Stanisława Chomskiego opuścili ostatnie miejsce w tabeli PGE Ekstraligi. W ośmiu rozegranych spotkaniach drużyna z Gorzowa wywalczyła cztery punkty. Natomiast popularne „Rekiny” są obecnie sklasyfikowane na ostatnim ósmym miejscu z dwoma „oczkami”. ROW jedyną wygraną odniósł na swoim torze w meczu trzeciej kolejki, pokonując 46:44 Moje Bermudy Stal Gorzów. Bartosz Zmarzlik wywalczył w tym pojedynku w pięciu startach czternaście punktów i jeden bonus. Na dodatek zespół prowadzony przez trenera Lecha Kędziorę ma za sobą rozegranych już dziewięć pojedynków ligowych.

Faworytem w piątkowym spotkaniu jest zespół z Gorzowa, który w ostatnim czasie złapał przysłowiowy „wiatr w żagle”. Dwie ostatnie wygrane na swoim torze z pewnością podbudowały po słabszym początku rozgrywek zawodników z Gorzowa. Cieszyć może miejscowych kibiców zwłaszcza zwyżka formy Szymona Woźniaka. Zawodnik w pojedynku przeciwko popularnym „Lwom” w sześciu biegach zdobył dziesięć punktów i bonus. 

Gospodarze w piątkowym pojedynku wystąpią ponownie bez leczącego kontuzję Nielsa Kristiana Iversena. W miejsce tego doświadczonego żużlowca będzie stosowane przez miejscowy zespół zastępstwo zawodnika. Natomiast patrząc na skład PGG ROW-u Rybnik praktycznie w tegorocznym sezonie tylko jeden zawodnik prezentuje się dobrze w rozgrywkach PGE Ekstraligi. Robert Lambert jest zdecydowanym liderem tej drużyny. Brytyjczykowi oczywiście zdarzają się również wpadki, ale na tle pozostałych kolegów z drużyny wypada najlepiej. Pozostali podopieczni Lecha Kędziory jeżdżą w kratkę, przeplatają lepsze biegi z gorszymi. Zdecydowanie więcej jednak jest tych nieudanych wyścigów w ich wykonaniu.

Podsumowując, wydaje się, że Moje Bermudy Stal Gorzów powinna nie tylko wygrać to spotkanie, ale również wywalczyć w tym dwumeczu punkt bonusowy do ligowej tabeli. Dwa punkty straty z pierwszego pojedynku można bardzo szybko odrobić. Należy jednak pamiętać o tym, że to jest tylko sport i tutaj każdy wynik jest możliwy. Patrząc jednak na obecną formę obu drużyn, trudno poza dobrą dyspozycją Roberta Lamberta znaleźć jakieś inne pozytywne strony w ekipie gości. 

Mecz na Stadionie im. Edwarda Jancarza rozpocznie się o godzinie 18.00. Bartek wystąpi w tym pojedynku z numerem dziesiątym. Przypominamy, że w dwóch ostatnich spotkaniach rozegranych w Gorzowie Zmarzlik spisał się bardzo dobrze. W niedzielę 9 sierpnia w starciu z Motorem Lublin wywalczył w sześciu startach komplet osiemnastu punktów. Natomiast następnego dnia w poniedziałek w rywalizacji z Eltrox Włókniarzem Częstochowa w sześciu biegach uzbierał na swoim koncie piętnaście „oczek”.

Liderzy zespołów:

 • Bartosz Zmarzlik (Moje Bermudy Stal Gorzów) – 2,333 (średnia biegowa) – 12,75 (średnia meczowa) 
 • Robert Lambert (PGG ROW Rybnik) – 1,907 (średnia biegowa) – 11,11 (średnia meczowa)

Awizowane składy:

PGG ROW Rybnik:
1. Kacper Woryna
2. Mateusz Szczepaniak
3. Vaclav Milik
4. Siergiej Łogaczow
5. Robert Lambert
6. Kamil Nowacki
7. Mateusz Tudzież

Moje Bermudy Stal Gorzów:
9. Szymon Woźniak
10. Bartosz Zmarzlik
11. Krzysztof Kasprzak
12. Niels Kristian Iversen
13. Anders Thomsen
14. Wiktor Jasiński
15. Rafał Karczmarz

 • Sędzia zawodów: Krzysztof Meyze
 • Komisarz toru: Zbigniew Kuśnierski
 • Początek spotkania: 18:00
 • Transmisja telewizyjna: Eleven Sports 1 (studio od 17:30)

Wyniki spotkań pomiędzy obiema zespołami na Stadionie im. Edwarda Jancarza z ostatnich dziesięciu lat:

 • 03.07.2016: Stal Gorzów – ROW Rybnik 53:36 
 • 30.04.2017: Cash Broker Stal Gorzów – ROW Rybnik 51:39

Wyniki uzyskane przez Bartka Zmarzlika w dotychczasowej karierze w spotkaniach z drużyną z Rybnika na torze w Gorzowie:

 • 03.07.2016: Stal Gorzów – ROW Rybnik 53:36 – (3,3,3,3) 12
 • 30.04.2017: Cash Broker Stal Gorzów – ROW Rybnik 51:39 – (3,3,3,2*,2) 13+1

Stadion:

 • Stadion im. Edwarda Jancarza w Gorzowie Wielkopolskim
 • Adres: ul. Śląska, 66-400 Gorzów Wielkopolski
 • Długość toru: 329 metry
 • Rekord toru: Niels Kristian Iversen: 58,00 s (13 maja 2012)

Foto: ZMARZLIK.COM

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Benzina
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL