Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 10 Kwiecień 2021 | AUTOR: Artur Kąciak

Zapowiedź: Moje Bermudy Stal Gorzów – Motor Lublin

Moje Bermudy Stal Gorzów podejmować będzie w niedzielę 11 kwietnia u siebie Motor Lublin, w spotkaniu drugiej kolejki rozgrywek PGE Ekstraligi. Dla popularnych „Koziołków” będzie to pierwszy mecz w tegorocznym sezonie. Natomiast drużyna prowadzona przez trenera Stanisława Chomskiego ma za sobą już inauguracyjny pojedynek na torze w Lesznie.

Motor Lublin rywalizację w PGE Ekstralidze w 2020 roku zakończył na szóstej pozycji. Drużyna w części zasadniczej sezonu zgromadziła na swoim koncie dziewiętnaście punktów, ale nie wystarczyło to, aby zespół awansował do fazy play-off. Liderem Motoru w minionym sezonie był Grigorij Łaguta. Rosjanin na koniec rozgrywek został sklasyfikowany na liście najskuteczniejszych zawodników występujących w lidze na ósmej pozycji ze średnią biegową 2,157.

Po zakończeniu rywalizacji w PGE Ekstralidze w sezonie 2020 włodarze klubu postanowili zakończyć współpracę z Matejem Zagarem. Słoweniec trafił do klubu z Zielonej Góry. Zespól opuścił też Jakub Jamróg, który podpisał umowę ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk. Z drużyną pożegnał się również Paweł Miesiąc. Motor podziękował też za współpracę Grzegorzowi Zengocie. Wychowanek klubu z Zielonej w sezonie 2020 wrócił na tor po dwuletniej przerwie spowodowanej kontuzją nogi. Żużlowiec będzie jeździć w Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Drużynę opuścił też Wiktor Trofimow, który trafił do ROW-u Rybnik. Natomiast Oskar Bober przeniósł się z Lublina do Tarnowa, gdzie podpisał kontrakt warszawski. Oznacza to, że zawodnik nie ma gwarancji startów i wynagrodzenia, ale będzie mógł szukać dla siebie nowego zespołu, do którego ewentualnie zostanie wypożyczony.

Punkty dla Motoru Lublin będą nadal zdobywać: Mikkel Michelsen i Jarosław Hampel. Z klubem na 2021 rok ważne umową mają też Grigorij Łaguta i Wiktor Lampart. Włodarzom klubu w okresie transferowym udało się pozyskać trzech bardzo wartościowych żużlowców. Do miejscowego zespołu z Leszna trafił Dominik Kubera. Dla wychowanka popularnych „Byków” nadchodzący sezon będzie pierwszym w karierze w gronie seniorów. Do drużyny trafił również broniący w ostatnich latach barw MrGarden GKM-u Grudziądz Krzysztof Buczkowski. Zawodnik ma za sobą niezbyt udany sezon, ale w klubie wszyscy liczą na to, że „Buczek” w tegorocznych rozgrywkach PGE Ekstraligi odbuduje swoją formę. Ostatnim głośnym transferem w Lublinie jest podpisanie umowy z jednym z najbardziej utalentowanych jeźdźców młodzieżowych, czyli z Mateuszem Cierniakiem. Rolę rezerwowego żużlowca ma pełnić w Motorze Rosjanin Mark Karion. Kontrakt warszawski z klubem podpisał natomiast Dawid Lampart.

Bartosz Zmarzlik w swojej dotychczasowej karierze nie miał zbyt wielu okazji do startów w spotkaniach ligowych przeciwko drużynie z Lublina. Motor w 2018 roku wywalczył awans do PGE Ekstraligi. Popularne „Koziołki” powróciły do najwyższej klasy rozgrywkowej w naszym kraju po 23 latach. Ostatni raz Moje Bermudy Stal Gorzów rywalizowała na Stadionie im. Edwarda Jancarza z Motorem w niedzielę 9 sierpnia 2020 roku. Podopieczni trenera Stanisława Chomskiego pokonali wówczas u siebie zespół z Lublina 47:43. Bartek wywalczył w tym meczu w sześciu startach komplet osiemnastu punktów dla ekipy gospodarzy.

Stal bardzo dobrze rozpoczęła tegoroczny sezon w PGE Ekstralidze. W pierwszej kolejce ligowej zespół z Gorzowa zwyciężył w Lesznie 48:42 miejscową Fogo Unię. Zmarzlik przywiózł dla swojego klubu w tej potyczce czternaście „oczek”. Trudno tak naprawdę przewidzieć, w jakiej dyspozycji są żużlowcy Motoru Lublin, którzy jeszcze nie rozpoczęli zmagań ligowych. Jednego możemy być pewni, niedzielny pojedynek zapowiada się niezwykle interesująco. Początek tego meczu zaplanowano na godzinę 16.30.

Awizowane składy:

Motor Lublin:
1. Jarosław Hampel
2. Krzysztof Buczkowski
3. Grigorij Laguta
4. Mark Karion
5. Mikkel Michelsen
6. Wiktor Lampart
7. Mateusz Cierniak

Moje Bermudy Stal Gorzów:
9. Rafał Karczmarz
10. Bartosz Zmarzlik
11. Martin Vaculik
12. Szymon Woźniak
13. Anders Thomsen
14. Wiktor Jasiński
15. Kamil Nowacki

  • Początek spotkania: 16.30
  • Transmisja telewizyjna: nSport+
  • Sędzia zawodów: Artur Kuśmierz
  • Komisarz toru: Arkadiusz Kalwasiński

Wyniki spotkań pomiędzy obiema zespołami na torze w Gorzowie z ostatnich dziesięciu lat:

12.04.2019: truly.work Stal Gorzów – Speed Car Motor Lublin 49:41
09.08.2020: Moje Bermudy Stal Gorzów – Motor Lublin 47:43

Wyniki uzyskane przez Bartka Zmarzlika w dotychczasowej karierze w spotkaniach PGE Ekstraligi na torze w Gorzowie w meczach z Motorem Lublin:

12.04.2019: truly.work Stal Gorzów – Speed Car Motor Lublin 49:41 – (3,2,3,3,2*,3) 16+1
09.08.2020: Moje Bermudy Stal Gorzów – Motor Lublin 47:43 – (3,3,3,3,3,3) 18

Liderzy zespołów:

  • Bartosz Zmarzlik (Moje Bermudy Stal Gorzów) – 2,800 ( aktualna średnia biegowa w PGE Ekstralidze), 14,00 ( aktualna średnia meczowa w PGE Ekstralidze)
  • Grigorij Łaguta (Motor Lublin) – 2,157 (średnia biegowa uzyskana w PGE Ekstralidze w 2020 roku), 10,14 (średnia meczowa uzyskana w PGE Ekstralidze w 2020 roku)

Foto: Tomasz Przybylski

Koszulka Grand Prix 2022

139,00 PLN

Koszulka Polo Zmarzlik Team 2022

169,00 PLN

T-shirt Zmarzlik Team 2022

139,00 PLN

Koszulka Polo Black Edition // 2022

169,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Miasto Gorzów Wielkopolski
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Promet Cargo
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Globex
KDK Group
Gold Las
Optyline
Mario VVS
Szczepan Bike - Giant Gorzów
GM
Daytona
Rehakompleks
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL