Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 7 Maj 2019 | AUTOR: Artur Kąciak

Zapowiedź: Lotos MPPK

W sobotę 11 maja na torze w Bydgoszczy zostanie rozegrany finał Lotos Mistrzostw Polski Par Klubowych. W zawodach wystartuje siedem duetów. Początek imprezy zaplanowano na godzinę 14.45.

Na torze w Bydgoszczy zaprezentuje się również para Truly.work Stali Gorzów. Partnerem Bartka Zmarzlika będzie Szymon Woźniak. Podopieczni trenera Stanisława Chomskiego będą jednymi z głównych faworytów do zwycięstwa w tych zawodach. Największym rywalem gorzowskiego zespołu w walce o złoto wydaje się duet Fogo Unii Leszno, który tworzyć będzie Jarosław Hampel z Piotrem Pawlickim. Kibice zastanawiają się zwłaszcza, jak sobie poradzi pierwszy z tych dwóch zawodników. Przypominamy, że Hampel wraca na tor po kontuzji. Więc jego dyspozycja pozostaje sporą niewiadomą. Natomiast młodszy z braci Pawlickich od początku tegorocznego sezonu jeździ bardzo równo i jest jednym z liderów Unii.

Jeszcze kilka dni temu śmiało, można było stwierdzić, że trzecim z głównych kandydatów do złota będą zawodnicy Betard Sparty Wrocław. Niestety w piątkowym meczu na torze w Grudziądzu urazu doznał krajowi lider tej drużyny Maciej Janowski. Wydaje się, że awizowana para drużyny wrocławskiej: Maksym Drabik, Jakub Jamróg nie jest już tak silna. Po słabszym początku na pewno z lepszej strony będzie chciał się zaprezentować zwłaszcza ten drugi żużlowiec. „Czarnym koniem” tych zawodów mogą okazać się zawodnicy forBET Włókniarza Częstochowa. Adrian Miedziński i Paweł Przedpełski są w stanie wygrywać biegi praktycznie z każdym rywalem.

Bez szans na medal nie są również zawodnicy z Ostrowa, którzy zostali Mistrzami Par Klubowych Nice 1. LŻ. Dzięki tej wygranej zawodnicy zapewnili sobie właśnie udział w zawodach w Bydgoszczy. Grzegorz Walasek i Tomasz Gapiński to bardzo doświadczeniu żużlowcy, którzy jeśli szybko dopasują się do warunków torowych, mogą wówczas sporo namieszać w tej imprezie.

Podsumowując, finał Lotos Mistrzostw Polski Par Klubowych zapowiada się niezwykle ciekawie. Wydaje się, że o medale powalczą przedstawiciele klubów z PGE Ekstraligi. Bartek Zmarzlik i Szymon Woźniak są w stanie sięgnąć po złoto. Warunek jest jednak jeden, obaj żużlowcy muszą od początku imprezy solidnie punktować. Ponieważ stracone na początku imprezy „oczka” może być trudno później odrobić. Przed startem turnieju nie można jednak lekceważyć żadnej z par. Wielokrotnie zdarzało się już, że nie zawsze zawody wygrywali faworyci. W sobotę wieczorem na zmarzlik.com znajdziecie wyniki oraz relację z Bydgoszczy.

Awizowane składy:

Truly.work Stal Gorzów:
Bartosz Zmarzlik
Szymon Woźniak

ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz:
Kamil Brzozowski
Josh Grajczonek

forBET Włókniarz Częstochowa:
Paweł Przedpełski
Adrian Miedziński

Fogo Unia Leszno:
Jarosław Hampel
Piotr Pawlicki

Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski:
Grzegorz Walasek
Tomasz Gapiński

Betard Sparta Wrocław:
Maksym Drabik 
Jakub Jamróg

Get Well Toruń:
Norbert Kościuch
Igor Kopeć-Sobczyński

Foto: Mateusz Wójcik

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Benzina
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL