Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 21 Czerwiec 2021 | AUTOR: Artur Kąciak

Zapowiedź: Kojak#78 Finał Turnieju o Złoty Kask – Memoriał Jerzego Szczakiela

W poniedziałek 21 czerwca Bartosz Zmarzlik wystartuje w kolejnym prestiżowym turnieju. W Zielonej Górze zostanie rozegrany Kojak#78 Finał Turnieju o Złoty Kask – Memoriał Jerzego Szczakiela. Impreza zapowiada się niezwykle ciekawie. Na torze ujrzymy bowiem czołowych zawodników z naszego kraju.

Bartosz Zmarzlik do tej pory czterokrotnie startował w finale Złotego Kasku. Lider Moje Bermudy Stali Gorzów w sezonie 2020 pierwszy raz w swojej dotychczasowej karierze zwyciężył w tym turnieju.

Bartek pierwszy raz w finale Złotego Kasku pojechał w 2015 roku. Turniej ten został rozegrany 14 kwietnia na torze w Lublinie. Zawody dla juniora Stali Gorzów rozpoczęły się bardzo pechowo. W pierwszym wyścigu Bartek miał problemy z motocyklem. Junior Stali ustawił się przed taśmą startową, ale po upływie czasu dwóch minut i został wykluczony. W pozostałych czterech wyścigach Zmarzlik zdobył sześć punktów. Ostatecznie swój udział w tej imprezie zakończył na dziesiątym miejscu.

W sezonie 2016 żużlowcy w finale Złotego Kasku rywalizowali na torze w Tarnowie. Niestety z powodu bardzo silnie padającego deszczu turniej został zakończony po trzech seriach startów. Bartosz Zmarzlik radził sobie wówczas bardzo dobrze na miejscowym „owalu”. W trzech wyścigach zgromadził osiem punktów. Jedynym pogromcom zawodnika z Gorzowa w siódmej gonitwie był Maksym Drabik. W zawodach z kompletem dziewięciu „oczek” zwyciężył Patryk Dudek. Bartek zajął w Tarnowie drugie miejsce.

Bartosz Zmarzlik w finale Złotego Kasku rozegranym w 2018 roku na torze w Pile zajął wysokie drugie miejsce. Turniej zakończył się wygraną wychowanka miejscowej Polonii Jarosława Hampela. Zmarzlik z wywalczonymi jedenastoma punktami został sklasyfikowany na drugiej pozycji. Lider drużyny z Gorzowa trzy razy do mety dojeżdżał na pierwszym miejscu, a dwa wyścigi ukończył na trzeciej pozycji.

W sezonie 2020 Bartek zwyciężył w Bydgoszczy w DPV Logistic ZOOleszcz Finale Turnieju o Złoty Kask. Żużlowiec zgromadził na swoim koncie komplet piętnastu punktów. Dla Bartka było to pierwsze zwycięstwo w tej prestiżowej imprezie.

Bartek pierwszy raz wyjechał na tor w biegu trzecim. Zmarzlik o pierwsze punkty rywalizował z: Krzysztofem Buczkowskim, Dominikiem Kuberą oraz Bartoszem Smektałą. Był to wyścig bez większej historii. Po doskonałym wyjściu spod taśmy startowej lider Moje Bermudy Stali Gorzów odniósł pewne zwycięstwo.

W gonitwie ósmej Bartosz Zmarzlik po kolejnym udanym starcie na pierwszym wirażu przedarł się na prowadzenie przed Kacpra Worynę. Z wychowankiem ROW-u Rybnik poradził sobie również Krzysztof Kasprzak. Natomiast na końcu stawki dojechał Jakub Jamróg.

Bartek w biegu dziesiątym stoczył ciekawy pojedynek o zwycięstwo z Januszem Kołodziejem. Zmarzlik wygrał start, ale na chwilę na pierwsze miejsce przedarł się zawodnik Fogo Unii Leszno. Bartosz Zmarzlik zdołał odnieść trzecie zwycięstwo. Po trzech kolejkach startów zawodnik z Gorzowa jako jedyny żużlowiec był niepokonany.

Bardzo ciekawy przebieg miał wyścig trzynasty. Fantastyczny pojedynek o zwycięstwo stoczył w nim Bartosz Zmarzlik z Jarosławem Hampelem. Obaj zawodnicy kilkakrotnie mijali się na dystansie. Ostatecznie górą w tej rywalizacji okazał się Bartek. Bez wątpienia był to jeden z najładniejszych wyścigów tego turnieju.

Ostatni raz na tor lider Stali Gorzów wyjechał w biegu dziewiętnastym. Zmarzlik ponownie był piekielnie szybki. Po starcie na pierwszym wirażu dojechał do ścieżki przy samej bandzie, gdzie nabrał ogromnej prędkości i odjechał do przodu pozostałym zawodnikom. Na drugiej pozycji do mety przyjechał Paweł Przedpełski. Na trzecim miejscu na linię mety wjechał Patryk Dudek. Natomiast na końcu stawki dojechał Jakub Miśkowiak. Zeszłoroczne zawody były bardzo ciekawe, kilka biegów mogło z pewnością się podobać kibicom. Najważniejsze jest jednak to, że w trakcie całej imprezy nie wydarzył się żaden wypadek. Organizatorzy przygotowali na ten turniej doskonale nawierzchnię, która pozwoliła na stworzenie ciekawego widowiska na torze.

Podsumowując, poniedziałkowy turniej zapowiada się bardzo ciekawe. Bartek jest jednym z głównych faworytów do zwycięstwa w tej imprezie. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 18.45.

Występy Bartosza Zmarzlika w finałach Złotego Kasku:

  • Lublin, 2015 rok – 10 miejsce: (w,1,2,2,1) 6
  • Tarnów, 2016 rok – 2 miejsce: (3,2,3) 8
  • Piła, 2018 rok – 2 miejsce: (3,3,1,3,1) 11
  • Bydgoszcz, 2020 rok – 1 miejsce (3,3,3,3,3) 15

Lista startowa Kojak#78 Finał Turnieju o Złoty Kask – Memoriał Jerzego Szczakiela:

1. Jarosław Hampel (Motor Lublin)
2. Paweł Przedpełski (eWinner Apator Toruń)
3. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno)
4. Gleb Chugunov (Betard Sparta Wrocław)
5. Tobiasz Musielak (Cellfast Wilki Krosno)
6. Mateusz Tonder (Marwis.pl Falubaz Zielona Góra)
7. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław)
8. Wiktor Lampart (Motor Lublin)
9. Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno)
10. Jakub Miśkowiak (Eltrox Włókniarz Częstochowa)
11. Szymon Woźniak (Moje Bermudy Stal Gorzów)
12. Bartosz Zmarzlik (Moje Bermudy Stal Gorzów)
13. Patryk Dudek (Marwis.pl Falubaz Zielona Góra)
14. Bartosz Smektała (Eltrox Włókniarz Częstochowa)
15. Dominik Kubera (Motor Lublin)
16. Piotr Protasiewicz (Marwis.pl Falubaz Zielona Góra)

Zawodnicy rezerwowi:
17. Kacper Woryna (Eltrox Włókniarz Częstochowa)
18. Mateusz Cierniak (Motor Lublin)

Foto: Tomasz Przybylski

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Benzina
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL