Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 15 Sierpień 2022 | AUTOR: Artur Kąciak

Zapowiedź: Indywidualne Mistrzostwa Polski – runda II

W poniedziałek 15 sierpnia na torze w Krośnie zostanie rozegrany 2. Finał Canal+ Online Indywidualnych Mistrzostw Polski. Pierwsze zawody tegorocznego cyklu składającego się z trzech turniejów odbyły się 9 lipca w Grudziądzu.

Bartosz Zmarzlik zwyciężył w tych zawodach. Bartek tylko w jednej gonitwie dojechał do mety za plecami rywala. Żużlowiec zdobył też dodatkowy punkt za największą liczbę biegowych zwycięstw i z dorobkiem 18 “oczek” przewodzi klasyfikacji generalnej.

Bardzo ciekawy przebieg miał wyścig szósty. Zmarzlik świetnie ruszył spod taśmy startowej, ale za plecami zawodnika z Gorzowa jechał Maciej Janowski. Wrocławianin mimo wielu prób nie dał rady „wyrwać” „trójki” Bartkowi. Na trzeciej pozycji przyjechał Przedpełski, a bez punktu tę potyczkę ukończył Krzysztof Kasprzak.

Dużo na torze działo się również w biegu szesnastym. Zmarzlik „zaspał” na starcie. Na pierwszym wirażu zamknął przy bandzie Patryka Dudka, a potem ruszył w pogoń za Musielakiem i Smektałą. Pięknym atakiem minął dwóch rywali i dowiózł do mety trzecią „trójkę”.

W najważniejszym wyścigu wieczoru najlepiej spod taśmy ruszył Jarosław Hampel, ale Bartek pięknym manewrem po szerokiej przedarł się na pierwsze miejsce i zwyciężył w Grudziądzu. Na drugim miejscu podium stanął Hampel. Trzecie miejsce w tym turnieju zajął Dominik Kubera, a czwarty był Patryk Dudek.

Niestety z powodu kontuzji na torze w Krośnie nie ujrzymy Krzysztofa Kasprzaka. Zawodnik poinformował PZM, że z uwagi na uciążliwy ból, nie będzie mógł wystartować w pozostałych dwóch turniejach cyklu Canal+ Online Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu. W miejsce wychowanka Unii Leszno w dwóch pozostałych rundach startować będzie pierwszy rezerwowy tegorocznego cyklu Mateusz Cierniak. Zawodnik Motoru Lublin, który w Grudziądzu również pojawił się na torze, w miejsce kontuzjowanego Jakuba Jamroga (Zdunek Wybrzeże Gdańsk). Cierniak wywalczył wówczas sześć „oczek” i w tej chwili zajmuje dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej Canal+ Online Indywidualnych Mistrzostw Polski.

Kasprzak w pierwszym finale Canal+ Online IMP zajął w Grudziądzu szóste miejsce. W pięciu biegach wywalczył osiem punktów. W wyścigu barażowym ruszał się jednak na starcie, za co otrzymał drugie tego dnia ostrzeżenie od arbitra, co skutkowało wykluczeniem go z powtórki. Krzysztof Kasprzak pozostanie więc z ośmioma punktami w klasyfikacji generalnej mistrzostw.

Podczas turnieju w Krośnie zmiany nastąpią także w gronie rezerwowych zawodników. Na pozycję R1 „przeskoczy” Krzysztof Buczkowski (Stelmet Falubaz Zielona Góra), a rolę R2 przejmie Rafał Karczmarz (Cellfast Wilki Krosno), który w gdańskim półfinale Canal+ Online IMP zajął dwunaste miejsce.

Podsumowując, kandydatów do zwycięstwa w Krośnie jest co najmniej kilku, a Bartosz Zmarzlik również znajduje się w tym gronie. Z „dziką kartą” w tych zawodach wystąpi Mateusz Szczepaniak, który jest zawodnikiem miejscowego klubu.

Lista startowa Canal+ Online IMP – Finał 2 – Krosno:

1. Grzegorz Zengota (KS ROW Rybnik) #29
2. Jarosław Hampel (Motor Lublin) #33
3. Tobiasz Musielak (Cellfast Wilki Krosno) #100
4. Dominik Kubera (Motor Lublin) #415
5. Patryk Dudek (For Nature Solutions Apator Toruń) #692
6. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław) #71
7. Bartosz Smektała (zielonaenergia.com Włókniarz Częstochowa) #115
8. Janusz Kołodziej (FOGO Unia Leszno) #333
9. Bartosz Zmarzlik (Moje Bermudy Stal Gorzów) #95
10. Mateusz Szczepaniak (dzika karta) (Cellfast Wilki Krosno) 16
11. Jakub Miśkowiak (zielonaenergia.com Włókniarz Częstochowa) #515
12. Kacper Woryna (zielonaenergia.com Włókniarz Częstochowa) #223
13. Jakub Jamróg (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) #31
14. Przemysław Pawlicki (ZooLeszcz GKM Grudziądz) #59
15. Mateusz Cierniak (Motor Lublin) #842
16. Paweł Przedpełski (For Nature Solutions Apator Toruń) #323

Rezerwowi

R1 Krzysztof Buczkowski (Stelmet Falubaz Zielona Góra) #277
R2 Rafał Karczmarz (Cellfast Wilki Krosno) #99


Foto: Tomasz Przybylski

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Benzina
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL