Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 29 Maj 2019 | AUTOR: Artur Kąciak

Zapowiedź: Get Well Toruń – truly.work Stal Gorzów

W piątek 31 maja czekają nas kolejne ligowe emocje. Drużyna Get Well Toruń podejmować będzie na Motoarenie truly.work Stal Gorzów, w spotkaniu siódmej rundy PGE Ekstraligi. Dla obu zespołów ten mecz ma ogromne znaczenie.

Drużyna z Torunia, aby myśleć jeszcze o utrzymaniu w najwyższej klasie rozgrywkowej w naszym kraju, nie może pozwolić sobie na kolejną porażkę na swoim torze. Na dodatek popularny „Anioły” powinny również poszukać punktów gdzieś na wyjeździe. Sytuacja drużyny w ligowej tabeli jest fatalna. W pięciu rozegranych spotkaniach Get Well nie zdołał wywalczyć nawet jednego „oczka”. Toruńska drużyna zajmuje aktualnie ostatnie ósme miejsce w lidze z zerowym dorobkiem punktowym.

Truly.work Stal Gorzów jest obecnie sklasyfikowana na czwartym miejscu w tabeli PGE Ekstraligi. Podopieczni trenera Stanisława Chomskiego w pierwszej kolejce ligowej przegrali mecz wyjazdowy 43:47 z forBET Włókniarzem Częstochowa. W kolejnym spotkaniu odnieśli zwycięstwo 49:41 na swoim torze nad Speed Car Motorem Lublin.

W ostatnią niedzielę kwietnia Stal zmierzyła się na wyjeździe z „piekielnie” mocną ekipą Fogo Unii Leszno. Po dwunastu rozegranych biegach bym remis 36:36, ale trzy ostatnie wyścigi podwójnie wygrali gospodarze i mecz zakończył się wygraną gospodarzy 51:39.

W niedzielę 5 maja na Stadionie im Edwarda Jancarza truly.work Stal Gorzów gościła Stelmet Falubaz Zielona Góra. Derby Ziemi Lubuskiej do połowy zawodów układały się po myśli gospodarzy. Po dziesięciu rozegranych biegach podopieczni Stanisława Chomskiego prowadzili 31:29. Od jedenastego wyścigu jednak to goście przejęli inicjatywę w tym meczu. Ostatecznie Falubaz odniósł zwycięstwo 49:41 na „Jancarzu”.

Kolejnym rywalem Stali była Betard Sparta Wrocław. W piątek 17 maja zespół prowadzony przez trenera Chomskiego zwyciężył podopiecznych Dariusza Śledzia 48:42. Największy wkład w końcowy sukces gospodarzy miał Bartosz Zmarzlik. Kapitan gorzowskiego zespołu w pięciu startach wywalczył czternaście punktów.

Swój ostatni pojedynek ligowy truly.work Stal rozegrała 24 maja na swoim torze. Rywalem zespołu z Gorzowa była drużyna MrGarden GKM-u Grudziądz. Mecz ten zapowiadał się niezwykle ciekawie. Zwłaszcza że podopieczni trenera Roberta Kempińskiego byli o krok od sprawienia ogromnej niespodzianki w Zielonej Górze. Po bardzo zaciętym spotkaniu ulegli miejscowemu Stelmet Falubazowi 46:44. Dlatego obawiano się tej konfrontacji w Gorzowie. Ostatecznie jednak wszystko ułożyło się po „myśli” gospodarzy. Truly.work Stal pokonała MrGarden GKM Grudziądz 51:39. Komplet piętnastu punktów w tym spotkaniu wywalczył Bartosz Zmarzlik.

Podsumowując, piątkowy mecz w Toruniu zapowiada się bardzo ciekawie. Dla obu drużyn ma jednak zupełnie inne znaczenie. Gospodarze walczą o utrzymanie w lidze, a drużyna z Gorzowa o awans do fazy play-off.

Awizowane składy:

Truly.work Stal Gorzów:
1. Szymon Woźniak
2. Peter Kildemand
3. Krzysztof Kasprzak
4. Anders Thomsen
5. Bartosz Zmarzlik
6. Rafał Karczmarz
7. Mateusz Bartkowiak

Get Well Toruń:
9. Chris Holder
10. Filip Nizgorski
11. Niels Kristian Iversen
12. Justin Stolp
13. Jason Doyle
14. Igor Kopeć-Sobczyński
15. Maksymilian Bogdanowicz

Liderzy zespołów:

  • Bartosz Zmarzlik (truly.work Stal Gorzów) – 2,515 (średnia biegowa) – 13,17 (średnia meczowa)
  • Jason Doyle (Get Well Toruń) – 2,400 (średnia biegowa) – 12,00 (średnia meczowa)

Początek spotkania: 20.30 (transmisja Eleven Sports)

  • Motoarena im. Mariana Rosego w Toruniu
  • Adres: ul. Pera Jonssona 7, 87-100 Toruń, Polska
  • Pojemność: 15.500
  • Długość toru: 325 metrów
  • Rekord toru: Greg Hancock: 56.40s

Foto: Mateusz Wójcik

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Benzina
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL