Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 26 Kwiecień 2019 | AUTOR: Artur Kąciak

Zapowiedź: Fogo Unia Leszno – truly.work Stal Gorzów

Fogo Unia Leszno zmierzy się w niedzielę 28 kwietnia z truly.work Stalą Gorzów, w spotkaniu trzeciej kolejki rozgrywek PGE Ekstraligi. Faworytem w tym pojedynku jest ekipa gospodarzy, która jako jedyny zespół w lidze ma na swoim koncie dwa wygrane mecze.

Podopieczni Piotra Barona w pierwszej kolejce pokonali na Stadionie im. Alfreda Smoczyka Betard Spartę Wrocław 50:40. Natomiast w drugiej rundzie odnieśli zwycięstwo w Toruniu 48:42. Na dodatek należy podkreślić, że drużyna z Leszna występuje w osłabionym składzie. W „szeregach” Fogo Unii brakuje nadal jednego z liderów Jarosława Hampela, który leczy kontuzję.

Truly.work Stal Gorzów rozpoczęła tegoroczny sezon od porażki 43:47 na torze w Częstochowie. Dla wielu osób ten wynik jest sporą niespodzianką. Przed spotkaniem mało kto dawał drużynie Stali szanse na zdobycie takiej ilości punktów w Częstochowie. Dobre występy Bartosza Zmarzlika (13+1) oraz Andersa Thomsena (13+2) spowodowały to, że losy tego pojedynku rozstrzygnęły się dopiero w ostatnim piętnastym biegu.

W piątek 12 kwietnia zespół prowadzony przez trenera Stanisława Chomskiego podejmował na Stadionie im. Edwarda Jancarza Speed Car Motor Lublin. Po bardzo zaciętym pojedynku gospodarze zwyciężyli 49:41. Największy wkład w końcowy sukces miał Bartosz Zmarzlik, który w sześciu startach wywalczył dla swojego klubu szesnaście punktów. Żużlowiec na swoim koncie zanotował również jeden bonus. Dla Bartka był, to wyjątkowy dzień, ponieważ w dniu spotkania obchodził swoje dwudzieste czwarte urodziny.

Podsumowując, niedzielny mecz w Lesznie powinien dostarczyć kibicom wielu emocji.Truly.work Stal Gorzów, jeśli chce myśleć o korzystnym wyniku w tym pojedynku, nie może mieć w swoim składzie dziur. Przede wszystkim musi obudzić się Krzysztof Kasprzak, który doskonale zna miejscowy tor. Na dodatek na lepszą jazdę zdać na pewno również Petera Kildemanda. Duńczyk delikatnie mówiąc, w dwóch pierwszych kolejkach rozczarował swoją postawą na torze. Ciekawie zapowiadają się wyścigu z udziałem juniorów. Kibice zastanawiają się jak na tle Bartosza Smektały I Dominika Kubery zaprezentuje się Rafał Karczmarz, który w starciu z drużyną z Lublina zdobył jedenaście punktów.

Od początku sezonu w doskonałej formie jest Bartosz Zmarzlik. W środę startując w pierwszej kolejce ligi duńskiej, zgromadził na swoim koncie aż dwadzieścia jeden „oczek”. Aktualnie na liście najskuteczniejszych zawodników startujących w rozgrywkach PGE Ekstraligi zajmuje wysokie drugie miejsce ze średnią biegową 2,583. Wyprzeda go tylko, lider Betard Sparty Wrocław Tai Woffinden (2,818). Bartek pojedzie w tym spotkaniu z numerem piątym, w trzech pierwszych swoich wyścigach za partnera będzie miała Rafała Karczmarza.

Awizowane składy:

truly.work Stal Gorzów:
1. Szymon Woźniak
2. Peter Kildemand
3. Krzysztof Kasprzak
4. Anders Thomsen
5. Bartosz Zmarzlik
6. Rafał Karczmarz
7. Mateusz Bartkowiak

Fogo Unia Leszno:
9. Emil Sajfutdinow
10. Jaimon Lidsey
11. Brady Kurtz
12. Janusz Kołodziej
13. Piotr Pawlicki
14. Bartosz Smektała
15. Dominik Kubera

Początek spotkania: 16:00

  • Stadion im. Alfreda Smoczyka w Lesznie
  • Adres: Strzelecka 7, 64-100 Leszno
  • Długość toru: 346 metrów
  • Rekord toru: Przemysław Pawlicki: 58,53 s (2 czerwca 2013)

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Benzina
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL