Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 3 Sierpień 2020 | AUTOR: Artur Kąciak

Zapowiedź: Finału MPPK w Gdańsku

W środę 5 sierpnia na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku odbędzie się już 47. edycja Mistrzostw Polski Par Klubowych. Zmagania o medale najlepszych krajowych duetów oficjalnie odbywają się od 1974 roku, chociaż już wcześniej po meczach I i II ligi (pierwszy i drugi poziom rozgrywek, odpowiednik dzisiejszej ekstraligi i I ligi) po ostatnim biegu odbywały się dodatkowe wyścigi zaliczające się właśnie do zmagań par klubowych. Oficjalnie ich się jednak nie zalicza do klasyfikacji medalowej MPPK.

Ostatni raz walka o Mistrzostwo Polski Par Klubowych na torze w Gdańsku odbyła się 44 lata temu – w 1976 roku wygrała wóczas ekipa Stali Gorzów. Tytułu w Gdańsku bronić będzie Fogo Unia Leszno, która przed rokiem triumfowała w Bydgoszczy. Rywalami “Byków” będą RM Solar Falubaz Zielona Góra, PGG ROW Rybnik, Betard Sparta Wrocław, Eltrox Włókniarz Częstochowa, Zdunek Wybrzeże Gdańsk oraz Cash Broker Stal Gorzów. Walka o medale rozstrzygnie się po rozegraniu 21. wyścigów i ewentualnie biegów dodatkowych.

Bartek pierwszy raz o medale w Mistrzostwach Polski Par Klubowych rywalizował w 2013 roku na Stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie. Duet Stali Gorzów Krzysztof Kasprzak, Bartosz Zmarzlik zajął w tej imprezie drugie miejsce. Walkę o złoto miejscowi zawodnicy przegrali z żużlowcami Unii Tarnów tylko różnicą jednego „oczka”. Bartek w sześciu startach wywalczył wówczas dziesięć punktów i jeden bonus.

W kolejnym sezonie ponowie gospodarzem finału MPPK było miasto Gorzów. W niedzielę 19 października 2014 roku jeźdźcy Stali sięgnęli po upragniony tytuł mistrzowski. Duet Kasprzak, Zmarzlik okazał się najlepszy u siebie. Gorzowianie łącznie zgromadzili 28 punktów i o dwa „oczka” wyprzedzili sklasyfikowanych na drugim miejscu jeźdźców Unibaxu Toruń. Bartek w sześciu startach zdobył czternaście punktów. Należy jednak też podkreślić, że ze swojego pierwszego biegu został wykluczony.

W sezonie 2015 najlepszy krajowy duet został wyłoniony na Stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie. Dla Bartosza Zmarzlika był to wyjątkowy dzień. Tego dnia rozegrano bowiem dwa turnieje na miejscowym „owalu”, w których uczestniczył junior Stali Gorzów. Zmarzlik sięgnął najpierw po tytuł najlepszego młodzieżowca w kraju, a kilka godzin później wraz z Krzysztofem Kasprzakiem świętował zdobycie kolejnego w swojej karierze srebra w MPPK. Zawody zakończono z powodu padającego deszczu po czternastu rozegranych wyścigach. Zwyciężyli w nich żużlowcy Unii Leszno. Gorzowianie zgromadzili tyle samo punktów co popularne „Byki”, ale w bezpośredniej rywalizacji lepsi okazali się miejscowi jeźdźcy i dlatego zdobyli złoto. Bartek w czterech startach przywiózł dla swojego zespołu dziesięć „oczek”.

Kolejny raz o medale żużlowcy Stali rywalizowali w 2017 roku na torze w Ostrowie Wielkopolskim. Duet Kasprzak, Zmarzlik sięgnął po kolejne złoto. Gorzowianie zdeklasowali wówczas rywali. Sklasyfikowana na drugim miejscu para Falubazu Zielona Góra straciła do zwycięzców aż sześć „oczek”. Bartek pojechał doskonały turniej. W pierwszym swoim starcie przyjechał do mety za plecami Szymona Woźniaka, a w pozostałych pięciu wyścigach był bezkonkurencyjny na torze.

Bartosz Zmarzlik w sezonie 2018 nie uczestniczył w finale MPPK rozegranym w Ostrowie Wielkopolskim. Natomiast w 2019 roku żużlowcy truly.work Stali Gorzów zdobyli kolejny srebrny „krążek”. W turnieju rozegranym w Bydgoszczy zwyciężyła para z Leszna. Najważniejszą potyczką tych zawodów była gonitwa osiemnasta. Zmierzyły się w niej dwa najlepsze duety Fogo Unii Leszno oraz truly.work Stali. Po lepszym starcie Piotr Pawlicki i Jarosław Hampel 5:1 zwyciężyli Zmarzlika i Woźniaka. W wyścigu dwudziestym pierwszym podopieczni Piotr Barona po podwójnej wygranej z Betard Spartą Wrocław zapewnili sobie złote medale. Bartek pojechał kolejne dobre zawody. Czternaście zdobytych punktów należy uznać za świetny wynik.

Podsumowując środowy turniej w Gdańsku zapowiada się niezwykle ciekawie. Kandydatów do zwycięstwa jest co najmniej kilku. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 18.45. Bezpośrednią transmisję z tej imprezy na swojej antenie przeprowadzi nSport+.

Występy Bartosza Zmarzlika w finałach MPPK:

  • Gorzów, 2013 rok – 2 miejsce: (3,1,2*,1,0,3) 10+1
  • Gorzów, 2014 rok – 1 miejsce: (w,3,3,2,3,3) 14
  • Leszno, 2015 rok – 2 miejsce: (3,2,3,2) 10
  • Ostrów, 2017 rok – 1 miejsce: (2,3,3,3,3,3) 17
  • Bydgoszcz, 2019 rok – 2 miejsce: (3,1,3,3,3,1) 14

Awizowane składy na HN Nowak GmbH Mistrzostwa Polski Par Klubowych w Gdańsku:

RM Solar Falubaz Zielona Góra:
1. Patryk Dudek
2. Piotr Protasiewicz
15.

PGG ROW Rybnik:
3. Przemysław Giera
4. Mateusz Szczepaniak
16.

Betard Sparta Wrocław:
5. Maciej Janowski
6. Gleb Chugunov
17.

Eltrox Włókniarz Częstochowa:
7. Paweł Przedpełski
8. Jakub Miśkowiak
18.

Fogo Unia Leszno:
9. Piotr Pawlicki
10. Dominik Kubera
19.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk:
11. Krystian Pieszczek
12. Kacper Gomólski
20. Karol Żupiński

Cash Broker Stal Gorzów:
13. Bartosz Zmarzlik
14. Szymon Woźniak
21.

W trakcie zawodów obowiązuje limitowana liczba miejsc – zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów – oraz wytyczne sanitarne dotyczące strefy trybun dla zawodów z udziałem publiczności zgodnie z załącznikiem nr 1 do Regulaminu Sanitarnego PZM. Posiadacz biletu zobowiązany jest m.in. posiadać maseczkę ochronną i zdezynfekować ręce przy wejściu na stadion.

Cennik przedstawia się następująco:

  • Bilet dziecięcy korona stadionu – 5 zł (obowiązuje dla dzieci do 7 lat)
  • Bilet dziecięcy trybuna główna – 10 zł (obowiązuje dla dzieci do 7 lat)
  • Bilet ulgowy korona stadionu – 15 zł (dla dzieci i młodzieży w wieku 8-18 lat oraz emerytów i rencistów)
  • Bilet normalny korona stadionu – 30 zł
  • Bilet trybuna główna – 50 zł

Foto: Arkadiusz Siwek

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Benzina
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL