Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 12 Kwiecień 2022 | AUTOR: Artur Kąciak

Zapowiedź: Finał Turnieju o Złoty Kask – Memoriał Jerzego Szczakiela

W Lany Poniedziałek, 18 kwietnia, o godzinie 14.00 na stadionie w Opolu, odbędzie się Finał Turnieju o Złoty Kask – Memoriał Jerzego Szczakiela. W zawodach tych wystąpi również Bartosz Zmarzlik.

Bartek do tej pory pięciokrotnie startował w tej imprezie. Lider Moje Bermudy Stali Gorzów w sezonie 2020 pierwszy raz w swojej dotychczasowej karierze zwyciężył w tym turnieju.

Zmarzlk pierwszy raz w tych zawodach rywalizował w 2015 roku. Turniej ten został rozegrany 14 kwietnia na torze w Lublinie. Zawody dla juniora Stali Gorzów rozpoczęły się bardzo pechowo. W pierwszym wyścigu Bartek miał problemy z motocyklem. Junior Stali ustawił się przed taśmą startową, ale po upływie czasu dwóch minut i został wykluczony. W pozostałych czterech wyścigach Zmarzlik zdobył sześć punktów. Ostatecznie swój udział w tej imprezie zakończył na dziesiątym miejscu.

W sezonie 2016 żużlowcy w finale Złotego Kasku rywalizowali na torze w Tarnowie. Niestety z powodu bardzo silnie padającego deszczu turniej został zakończony po trzech seriach startów. Bartosz Zmarzlik radził sobie wówczas bardzo dobrze na miejscowym „owalu”. W trzech wyścigach zgromadził osiem punktów. Jedynym pogromcom zawodnika z Gorzowa w siódmej gonitwie był Maksym Drabik. W zawodach z kompletem dziewięciu „oczek” zwyciężył Patryk Dudek. Bartek zajął w Tarnowie drugie miejsce.

Bartosz Zmarzlik w finale Złotego Kasku rozegranym w 2018 roku na torze w Pile zajął wysokie drugie miejsce. Turniej zakończył się wygraną wychowanka miejscowej Polonii Jarosława Hampela. Zmarzlik z wywalczonymi jedenastoma punktami został sklasyfikowany na drugiej pozycji. Lider drużyny z Gorzowa trzy razy do mety dojeżdżał na pierwszym miejscu, a dwa wyścigi ukończył na trzeciej pozycji.

W sezonie 2020 Bartek zwyciężył w Bydgoszczy w DPV Logistic ZOOleszcz Finale Turnieju o Złoty Kask. Żużlowiec zgromadził na swoim koncie komplet piętnastu punktów. Dla Bartka było to pierwsze zwycięstwo w tej prestiżowej imprezie.

W poniedziałek 21 czerwca 2021 roku na torze w Zielonej Górze został rozegrany Kojak#78 Finał Turnieju o Złoty Kask – Memoriał Jerzego Szczakiela. Bartosz Zmarzlik zajął w tych zawodach pierwsze miejsce. Żużlowiec w pięciu startach wywalczył trzynaście punktów.

W opolskiej imprezie zaprezentuje się – łącznie z rezerwowymi – 15 seniorów i 3 juniorów. Będą oni reprezentowali osiem klubów – 7 z PGE Ekstraligi i 1 z eWinner 1. Ligi. Jest oczywiście w tym gronie dwukrotny indywidualny mistrz świata, Bartosz Zmarzlik, który ma na koncie dwa triumfy w Finałach Turnieju o Złoty Kask – oba w ostatnich sezonach – 2020 i 2021. Zawodnik z Gorzowa będzie miał więc 18 kwietnia szansę na trzecie zwycięstwo w tej imprezie z rzędu. Ale nie tylko on rzecz jasna będzie należał do głównych faworytów zawodów. Kandydatów do końcowego triumfu jest z pewnością dużo więcej. Pierwsza kolejka ligowa wydatnie pokazała, kto obecnie znajduje się w najwyższej formie.

Finał Turnieju o Złoty Kask to impreza z długą tradycją. Zawody rozgrywane są – w różnej formule – nieprzerwanie od 1961 roku. Na liście zwycięzców widnieją największe nazwiska polskiego speedwaya, między innymi Zenona Plecha, Edwarda Jancarza, Antoniego Woryny, Pawła Waloszka, Romana Jankowskiego czy Tomasza Golloba, do którego należy rekord w ilości zdobytych trofeów, po które sięgał aż siedmiokrotnie. Pierwsze zawody memoriałowe imienia zmarłego przed dwoma laty Jerzego Szczakiela odbyły się w 2021 roku na torze w Zielonej Górze, teraz czas na rodzinne miasto pierwszego polskiego mistrza świata.

Lista startowa
1. Jarosław Hampel (Motor Lublin)
2. Bartosz Smektała (zielona-energia.comWłókniarz Częstochowa) – dzika karta
3. Kacper Woryna (zielona-energia.comWłókniarz Częstochowa)
4. Gleb Chugunov (Betard Sparta Wrocław)
5. Patryk Dudek (For Nature Solutions Apator Toruń)
6. Dominik Kubera (Motor Lublin)
7. Tobiasz Musielak (Cellfast Wilki Krosno)
8. Paweł Przedpełski (For Nature Solutions Apator Toruń)
9. Przemysław Pawlicki (Zooleszcz GKM Grudziądz)
10. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno)
11. Bartosz Zmarzlik (Moje Bermudy Stal Gorzów)
12. Szymon Woźniak (Moje Bermudy Stal Gorzów)
13. Wiktor Lampart (Motor Lublin)
14. Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno)
15. Jakub Miśkowiak (zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa)
16. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław)

Rezerowi:
17. Krzysztof Kasprzak (Zooleszcz GKM Grudziądz)
18. Bartłomiej Kowalski (Betard Sparta Wrocław)

Foto: Tomasz Przybylski

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Benzina
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL