Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 1 Kwiecień 2023 | AUTOR: Artur Kąciak

Zapowiedź: Finał Mistrzostw Polski Par Klubowych w Rzeszowie

W niedzielę, 2 kwietnia na torze w Rzeszowie zostanie rozegrany tegoroczny finał Texom Mistrzostw Polski Par Klubowych. Przypominamy, że pierwotnie impreza miała się odbyć w piątek 31 marca. W zawodach tych wystąpią również zawodnicy Platinum Motoru Lublin. Bartosz Zmarzlik będzie w tej imprezie startował w parze z Dominikiem Kuberą. Natomiast zawodnikiem rezerwowym w drużynie popularnych „Koziołków” będzie Fredrik Lindgren.

Powodem zmiany terminu rzeszowskiej imprezy były niezbyt korzystne warunki pogodowe w ostatnich dniach, które zaowocowały obawami organizatorów o doprowadzenie toru do stanu używalności w pierwotnym terminie tego turnieju. Stąd decyzja o przeniesieniu zawodów na niedzielę.

Bartek pierwszy raz o medale w Mistrzostwach Polski Par Klubowych rywalizował w 2013 roku na stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie. Duet Stali Gorzów Krzysztof Kasprzak, Bartosz Zmarzlik zajął w tej imprezie drugie miejsce. Walkę o złoto miejscowi zawodnicy przegrali z żużlowcami Unii Tarnów tylko różnicą jednego „oczka”. Zmarzlik w sześciu startach wywalczył wówczas dziesięć punktów i jeden bonus.

W kolejnym sezonie ponowie gospodarzem finału MPPK było miasto Gorzów. W niedzielę 19 października 2014 roku jeźdźcy Stali sięgnęli po upragniony tytuł mistrzowski. Duet Kasprzak, Zmarzlik okazał się najlepszy u siebie. Gorzowianie łącznie zgromadzili dwadzieścia osiem punktów i o dwa „oczka” wyprzedzili sklasyfikowanych na drugim miejscu jeźdźców Unibaxu Toruń. Bartek w sześciu startach zdobył czternaście punktów. Należy jednak też podkreślić, że ze swojego pierwszego biegu został wykluczony.

W sezonie 2015 najlepszy krajowy duet został wyłoniony na stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie. Dla Bartosza Zmarzlika był to wyjątkowy dzień. Tego dnia rozegrano bowiem dwa turnieje na miejscowym „owalu”, w których uczestniczył junior Stali Gorzów. Zmarzlik sięgnął najpierw po tytuł najlepszego młodzieżowca w naszym kraju, a kilka godzin później wraz z Krzysztofem Kasprzakiem świętował zdobycie kolejnego w swojej karierze srebra w MPPK. Zawody zakończono z powodu padającego deszczu po czternastu rozegranych wyścigach. Zwyciężyli w nich żużlowcy Unii Leszno. Gorzowianie zgromadzili tyle samo punktów co popularne „Byki”, ale w bezpośredniej rywalizacji lepsi okazali się miejscowi jeźdźcy i dlatego zdobyli złoto. Bartek w czterech startach przywiózł dla swojego zespołu dziesięć „oczek”.

Kolejny raz o medale żużlowcy Stali rywalizowali w 2017 roku na torze w Ostrowie Wielkopolskim. Duet Kasprzak, Zmarzlik sięgnął po kolejne złoto. Gorzowianie zdeklasowali wówczas rywali. Sklasyfikowana na drugim miejscu para Falubazu Zielona Góra straciła do zwycięzców aż sześć „oczek”. Bartek pojechał doskonały turniej. W pierwszym swoim starcie przyjechał do mety za plecami Szymona Woźniaka, a w pozostałych pięciu wyścigach był bezkonkurencyjny na torze.

Bartosz Zmarzlik w sezonie 2018 nie uczestniczył w finale MPPK rozegranym w Ostrowie Wielkopolskim. Natomiast w 2019 roku żużlowcy truly.work Stali Gorzów zdobyli kolejny srebrny „krążek”. W turnieju rozegranym w Bydgoszczy zwyciężyła para z Leszna. Najważniejszą potyczką tych zawodów była gonitwa osiemnasta. Zmierzyły się w niej dwa najlepsze duety Fogo Unii Leszno oraz truly.work Stali. Po lepszym starcie Piotr Pawlicki i Jarosław Hampel 5:1 zwyciężyli Zmarzlika i Woźniaka. W wyścigu dwudziestym pierwszym podopieczni Piotr Barona po podwójnej wygranej z Betard Spartą Wrocław zapewnili sobie złote medale. Bartek pojechał kolejne dobre zawody. Czternaście zdobytych punktów w tej imprezie należy uznać za świetny wynik.

W 2020 roku na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku rozegrano po raz czterdziesty siódmy finał Mistrzostw Polski Par Klubowych. Bartek w tych zawodach występował w parze z Szymonem Woźniakiem. Gorzowianie wówczas zajęli czwarte miejsce, zdobywając osiemnaście punktów. Turniej wygrali żużlowcy Fogo Unii Leszno.

Miasto Poznań było gospodarzem zeszłorocznego finału MPPK. Zawodnicy Moje Bermudy Stali Gorzów zajęli w tych zawodach czwarte miejsce. Bartek w sześciu startach wywalczył w tej imprezie szesnaście „oczek”.

W Rzeszowie wystartuje siedem drużyn. Tytułu mistrzowskiego będzie bronić Platinum Motor Lublin. Oprócz aktualnych mistrzów kraju udział w rywalizacji wezmą: Ebut.pl Stal Gorzów, Zielona-Energia.com Włókniarz Częstochowa, For Nature Solutions Apator Toruń, Fogo Unia Leszno, Cellfast Wilki Krosno oraz gospodarze – Texom Stal Rzeszów. 

Doszło do zmiany w składzie ebut.pl Stali Gorzów na nadchodzące Texom Mistrzostwa Polski Par Klubowych. Za Martina Vaculika pojedzie Anders Thomsen. Kapitan gorzowskiej Stali nie może wziąć udziału w niedzielnych zawodach, ponieważ w tym dniu będzie rywalizował w Mistrzostwach Słowacji, które zostały wpisane wcześniej do międzynarodowego kalendarza FIM. Zgodnie z aktualnymi przepisami składy poszczególnych zespołów muszą być złożone z żużlowców, którzy w poprzednim sezonie ligowym uzyskali najwyższe średnie biegowe.

Lista startowa:

Texom Stal Rzeszów:
1. Marcin Nowak
2. Jacob Thorssell
15. Rafał Karczmarz

Ebut.pl Stal Gorzów:
3. Anders Thomsen
4. Szymon Woźniak
16. Oskar Fajfer

Platinum Motor Lublin:
5. Bartosz Zmarzlik
6. Dominik Kubera
17. Fredrik Lindgren

Zielona-Energia.com Włókniarz Częstochowa:
7. Leon Madsen
8. Kacper Woryna
18. Jakub Miśkowiak

Fogo Unia Leszno:
9. Chris Holder
10. Janusz Kołodziej
19. Bartosz Smektała

For Nature Solutions Apator Toruń:
11. Patryk Dudek
12. Robert Lambert
20. Paweł Przedpełski

Cellfast Wilki Krosno:
13. Krzysztof Kasprzak
14. Jason Doyle
21. Mateusz Świdnicki

Foto: Tomasz Przybylski

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Benzina
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL