Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 22 Kwiecień 2023 | AUTOR: Artur Kąciak

Zapowiedź: Finał HN Nowak GmbH European Team Speedway Championship

W sobotę 22 kwietnia na torze w Stralsundzie o godzinie 14.00 zostanie rozegrany finał HN Nowak GmbH European Team Speedway Championship. W zawodach tych pojedzie również Bartosz Zmarzlik.

Dla Bartka będzie to drugi start w dotychczasowej karierze w tej imprezie. W 2022 roku Drużynowe Mistrzostwa Europy zostały rozegrane w Poznaniu. Polska zajęła wówczas pierwsze miejsce, wyprzedzając Danię i Wielką Brytanię. Bartosz Zmarzlik w pięciu startach przywiózł dla naszego kraju czternaście punktów.

Tegoroczna edycja DME zapowiada się niezwykle ciekawie. Oprócz podopiecznych Rafała Dobruckiego o medale powalczą żużlowcy z Wielkiej Brytanii, Danii oraz Niemiec.

Przypominamy, że finalistów Drużynowych Mistrzostw Europy w 2023 roku wyłoniły dwa turnieje eliminacyjne w Gdańsku Finał A, w którym zwyciężyła nasza reprezentacja, oraz Finał B rozegrany w Pardubicach w nim triumfowali zawodnicy z Danii. Na torze w Stralsundzie w zawodach finałowych zapewnione miejsce mają również gospodarze. Natomiast żużlowcy z Wielkiej Brytanii awansowali z drugiego miejsca jako reprezentacja, która wywalczyła najwięcej punktów z drużyn sklasyfikowanych na drugim miejscu w turniejach eliminacyjnych.

Na torze w Stralsundzie Niemców w komplecie reprezentować będą zawodnicy startującego w polskiej 1. lidze zespołu Trans MF Landshut Devils. Jednej zmiany w stosunku do minionej niedzieli dokonali Brytyjczycy, których skład rozszerzył się o rezerwowego. Na to miejsce Oliver Allen nominował Dana Gilkesa. Żadnej roszady nie przeprowadził za to Nicki Pedersen, który w roli menedżera Duńczyków stanie przed szansą wywalczenia pierwszego medalu.

Najwięcej zmian dokonał za to Rafał Dobrucki. W porównaniu z Finałem A w Gdańsku postanowił zamienić Jakuba Miśkowiaka na trzykrotnego mistrza świata Bartosza Zmarzlika, a na pozycji zawodnika U21 zmienił Wiktora Przyjemskiego na Bartłomieja Kowalskiego. Kapitanem zespołu będzie Jarosław Hampel.

To już jest bezpośrednia walka o medale i dlatego wystawiamy możliwie najmocniejszy skład. Jarek, Szymon i Dominik wraz z młodzieżą udowodnili w Gdańsku, że zasługują na jazdę w Wielkim Finale. W naszej kadrze nie mogło też zabraknąć Bartosza Zmarzlika, a postanowiłem również zabrać do Niemiec Bartka Kowalskiego, który nabiera doświadczenia w poważnych imprezach. Naszym celem jest oczywiście obrona tytułu, lecz wiem, jak trudne to będzie zadanie. Jedziemy jednak powalczyć o złoto – powiedział Rafał Dobrucki, menedżer reprezentacji Polski.

Podsumowując, tegoroczna rywalizacja o medale w Drużynowych Mistrzostwach Europy zapowiada się bardzo interesująco. Faworytem do zwycięstwa w tej imprezie są podopieczni Rafała Dobruckiego. Należy jednak pamiętać o tym, że to jest tylko sport i każdy wynik na torze jest możliwy.

Awizowane składy:

Wielka Brytania:
1. Dan Bewley
2. Adam Ellis
3. Tom Brennan
4. Richie Worrall
17. Dan Gilkes
Menedżer: Oliver Allen

Polska:
5. Bartosz Zmarzlik
6. Jarosław Hampel
7. Szymon Woźniak
8. Dominik Kubera
18. Bartłomiej Kowalski
Menedżer: Rafał Dobrucki

Niemcy:
9. Kai Huckenbeck
10. Erik Riss
11. Martin Smoliński
12. Norick Blödorn
19. Erik Bachhuber
Menedżer: Herbert Rudolph

Dania:
13. Mikkel Michelsen
14. Frederik Jakobsen
15. Rasmus Jensen
16. Andreas Lyager
20. Emil Breum
Menedżer: Nicki Pedersen

Foto: Tomasz Przybylski

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Benzina
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL