Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 30 Lipiec 2022 | AUTOR: Artur Kąciak

Zapowiedź: FIM Speedway of Nations – Final

Bardzo interesująco zapowiada się tegoroczny finał Speedway of Nations. W sobotę 30 lipca siedem reprezentacji narodowych powalczy o medale na torze w Vojens.

W środę i czwartek zostały rozegrane turnieje półfinałowe. Z każdego dnia tych zawodów awans do wielkiego finału wywalczyli zawodnicy z trzech państw. Bardzo ciężką przeprawę mieli podopieczni trenera Rafała Dobruckiego. Nasi żużlowcy dość niespodziewanie awans zapewnili sobie dopiero w biegu barażowym, w którym para: Patryk Dudek, Bartosz Zmarzlik podwójnie pokonała duet Niemców: Kai Huckenbeck, Norick Bloedorn. W środę zwyciężyli Australijczycy przed zawodnikami z Finlandii.

Czwartkowe zawody również trzymały praktycznie do samego końca kibiców w napięciu. Najlepsi na torze okazali się Szwedzi. Na drugim miejscu rywalizację zakończyli żużlowcy z Czech. Natomiast w barażu zmierzyli się jeźdźcy z Wielkiej Brytanii i Francji. Brytyjczycy bez większych problemów wygrali 7:2 ten wyścig i jako ostatnia reprezentacja zameldowali się w finale.

W porównaniu do poprzednich lat zrezygnowano z rozgrywania dwudniowych finałów Speedway of Nations. W 2021 roku medalistów tej imprezy poznamy już w sobotę 30 lipca.

W trakcie dwudziestu jeden biegów każda drużyna zmierzy się po razie z każdym z sześciu pozostałych zespołów. Co ważne, prowadzenie po dwudziestu jeden wyścigach sobotnich zawodów nie będzie równoznaczne z wywalczeniem złotego medalu. Zwycięzca tej części rywalizacji w ostatnim, decydującym biegu dnia zmierzy się z wygranym starcia pomiędzy drugą a trzecią drużyną fazy zasadniczej. I dopiero wygrany tej rywalizacji będzie mógł świętować ostateczny triumf. W finale obejrzymy dwadzieścia trzy biegi, a o tytule zdecyduje ten ostatni, czyli dwudziesty trzeci.

Podsumowując, trudno wskazać zdecydowanego faworyta do zwycięstwa w sobotnich zawodach. W gronie faworytów wymienia się kilka reprezentacji, ale jak się przekonaliśmy w półfinałach nie zawsze najsilniejsza na „papierze” drużyna wygrywa. Polska, Dania, Szwecja, Wielka Brytania i Australia to zdaniem wielu osób reprezentacje, które powalczą o zwycięstwo. Należy jednak pamiętać, że żużlowcy z Finlandii i Czech pokazali w półfinałach iż nie można ich skreślać przed rozpoczęciem tej imprezy.

Awizowane składy na tegoroczny finał Speedway of Nations:

Czechy:
1. Vaclav Milik
2. Jan Kvech
3. Petr Chlupac

Dania:
1. Leon Madsen
2. Mikkel Michelsen
3. Anders Thomsen

Finlandia:
1. Timo Lahti
2. Timi Salonen
3. Jesse Mustonen

Wielka Brytania:
1. Tai Woffinden
2. Robert Lambert
3. Daniel Bewley

Australia:
1. Jason Doyle
2. Max Fricke
3. Jack Holder

Szwecja:
1. Fredrik Lindgren
2. Oliver Berntzon
3. Victor Palovaara

Polska:
1. Bartosz Zmarzlik
2. Patryk Dudek
3. Maciej Janowski

Foto: Tomasz Przybylski

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Benzina
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL