Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 9 Maj 2019 | AUTOR: Artur Kąciak

Zapowiedź: Betard Sparta Wrocław – truly.work Stal Gorzów

Betard Sparta Wrocław zmierzy się w piątek 10 maja z truly.work Stalą Gorzów, w spotkaniu piątej kolejki rozgrywek PGE Ekstraligi. Pojedynek na Stadionie Olimpijskim zapowiada się bardzo ciekawie.

Betard Sparta zajmuje aktualnie szóste miejsce w ligowej tabeli. Zespół prowadzony przed Dariusza Śledzia ma na swoim koncie dwa punkty. Drużyna z Wrocławia w pierwszej kolejce uległa na wyjeździe 40:50 Fogo Unii Leszno. W drugiej rundzie wygrała na Stadionie Olimpijskim ze Stelmet Falubazem Zielona Góra 49:41. Natomiast w miniony piątek po bardzo zaciętym meczu Sparta przegrała w Grudziądzu 40:50. Wrocławianie mają do rozegrania jeszcze jedno zaległe spotkanie z Get Well Toruń. Zaplanowany pierwotnie na 26 kwietnia pojedynek został przełożony z powodu opadów deszczu na 19 maja.

Truly.work Stal Gorzów jest obecnie sklasyfikowana na piątym miejscu w tabeli PGE Ekstraligi. Podopieczni trenera Stanisława Chomskiego w pierwszej kolejce ligowej przegrali mecz wyjazdowy 43:47 z forBET Włókniarzem Częstochowa. W kolejnym meczu odnieśli zwycięstwo 49:41 na swoim torze nad Speed Car Motorem Lublin. Największy wkład w końcowy sukces miał Bartosz Zmarzlik, który w sześciu startach wywalczył dla swojego klubu szesnaście punktów. Żużlowiec na swoim koncie zanotował również jeden bonus.

Dla Bartka był, to wyjątkowy dzień, ponieważ w dniu spotkania obchodził swoje dwudzieste czwarte urodziny. W ostatnią niedzielę kwietnia Stal zmierzyła się na wyjeździe z „piekielnie” mocną ekipą Fogo Unii Leszno. Po dwunastu rozegranych biegach bym remis 36:36, ale trzy ostatnie wyścigi podwójnie wygrali gospodarze i mecz zakończył się wygraną gospodarzy 51:39.

W niedzielę 5 maja na Stadionie im Edwarda Jancarza truly.work Stal Gorzów gościła Stelmet Falubaz Zielona Góra. Derby Ziemi Lubuskiej do połowy zawodów układały się po myśli gospodarzy. Po dziesięciu rozegranych biegach podopieczni Stanisława Chomskiego prowadzili 31:29. Od jedenastego wyścigu jednak to goście przejęli inicjatywę w tym meczu. Ostatecznie Falubaz odniósł zwycięstwo 49:41 na „Jancarzu”. Bartosz Zmarzlik wywalczył w tym pojedynku dwanaście punktów w sześciu startach i jeden bonus. We wtorek żużlowiec wystąpił w spotkaniu pierwszej kolejki rozgrywek szwedzkiej Elitserien. Bartek był najskuteczniejszym zawodnikiem Vetlandy Speedway. Na swoim koncie zgromadził komplet piętnastu „oczek”. Gorzowscy kibice więc mogą być spokojni o dyspozycję swojego kapitana.

Podsumowując, piątkowy mecz we Wrocławiu zapowiada się niezwykle ciekawie. Gospodarze pojadą w starciu ze Stalą bez kontuzjowanego Macieja Janowskiego. Szkoleniowiec drużyny z Gorzowa awizował taki sam skład, jaki wystąpił w Derbach Ziemi Lubuskiej. Goście, jeśli chcą myśleć o wygranej, to nie mogą mieć w swoim składzie „dziur”. Niestety w ostatnim meczu ponownie zawiódł Peter Kildemand. Duńczyk ewidentnie nie radzi sobie w tym roku w PGE Ekstralidze. W „kratkę” jeździ również duet zawodników: Szymon Woźniak, Anders Thomsen. W starciu ze Stelmet Falubazem Zielona Góra lepszy występ zanotował Krzysztof Kasprzak. Jeśli wszyscy zawodnicy gorzowskiego klubu pojadą na równym poziomie, to w piątek istnieje spora szansa na zdobycie dwóch pierwszych punktów do ligowej tabeli na wyjeździe w 2019 roku.

Tradycyjnie wieczorem po zakończeniu meczu na zmarzlik.com znajdziecie szczegółowe wyniki z tego spotkania oraz relację z wyścigów z udziałem Bartka.

Awizowane składy:

Truly.work Stal Gorzów:
1. Szymon Woźniak
2. Peter Kildemand
3. Krzysztof Kasprzak
4. Anders Thomsen
5. Bartosz Zmarzlik
6. Rafał Karczmarz
7. Mateusz Bartkowiak

Betard Sparta Wrocław:
9. Tai Woffinden
10. Przemysław Liszka
11. Vaclav Milik
12. Jakub Jamróg
13. Max Fricke
14. Patryk Wojdyło
15. Maksym Drabik

Początek spotkania: 20.30 (transmisja Eleven Sports)

  • Stadion Olimpijski we Wrocławiu:
  • Adres: al. Paderewskiego 35, 51-612 Wrocław
  • Długość toru: 352 metry
  • Rekord toru: Maksym Drabik 60,99 s (24.09.2017)

Foto: Mateusz Wójcik

Koszulka Grand Prix 2022

139,00 PLN

Koszulka Polo Zmarzlik Team 2022

169,00 PLN

T-shirt Zmarzlik Team 2022

139,00 PLN

Koszulka Polo Black Edition // 2022

169,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Miasto Gorzów Wielkopolski
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Promet Cargo
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Globex
KDK Group
Gold Las
Optyline
Mario VVS
Szczepan Bike - Giant Gorzów
GM
Daytona
Rehakompleks
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL