Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 29 Sierpień 2019 | AUTOR: Artur Kąciak

Zapowiedź: Aztorin FIM Speedway Grand Prix of Germany

Tegoroczna rywalizacja w cyklu Grand Prix powoli wchodzi w decydującą fazę. W sobotę 31 sierpnia na torze w Teterow odbędzie się już siódmy turniej GP. Zawody te zapowiadają się bardzo ciekawie.

W klasyfikacji generalnej mistrzostw na prowadzeniu obecnie znajduje się Leon Madsen, który ma na swoim koncie siedemdziesiąt pięć punktów. Bartosz Zmarzlik traci do Duńczyka sześć „oczek”. Emil Sajfutdinow i Martin Vaculik mają tylko o jeden punkt mniej od naszego reprezentanta. Nie są, to duże różnice pomiędzy tymi żużlowcami dlatego Grand Prix Niemiec będzie niezwykle interesującym turniejem.

Miasto Teterow położone jest w północno-wschodnich Niemczech, w powiecie Rostock. Liczy około 9 tysięcy mieszkańców. Po kilku latach przerwy w 2016 Grand Prix Niemiec na żużlu powróciło do kalendarza poprzez usunięcie z kalendarza Grand Prix Finlandii. Miejscowy stadion nosi nazwę Bergring Arena i od 2016 roku odbywa się na tym obiekcie jedna z rund GP. Obiekt może pomieścić 18 tysięcy widzów. Długość toru wynosi 314 metrów.

Bartosz Zmarzlik do tej pory trzykrotnie uczestniczył w turniejach GP rozgrywanych na miejscowym torze. W sobotę 10 września 2016 roku zanotował swój debiut na miejscowym „owalu”. Dla naszego reprezentanta były to udane zawody. Polak nie wygrywając żadnego ze swoich biegów w rundzie zasadniczej, awansował do półfinału, w którym do mety dojechał za plecami Grega Hancocka. W finale Bartek Zmarzlik uległ tylko Jasonowi Doyle’owi, w pokonanym polu zostawiając Grega Hancocka i Nielsa kristiana Iversena.

Kolejny turniej Grand Prix został rozegrany w Teterow 9 września 2017 roku. Nie były, to udane zawody dla Bartosza Zmarzlika. Po trzech kolejkach startów Polak nie miał na swoim koncie żadnego punktu. Dopiero w dwóch ostatnich wyścigach przywoził do mety po jednym „oczku”. Ostatecznie z wywalczonymi dwoma punktami został sklasyfikowany na piętnastym miejscu. Dla naszego reprezentanta był to najgorszy występ w dotychczasowej karierze na miejscowym torze.

W 2018 roku żużlowcy rywalizowali na Bergring Arenie 22 września. Bartek Zmarzlik bez większych problemów zapewnił sobie awans do biegu półfinałowego. W rundzie zasadniczej uzbierał na swoim koncie dwanaście punktów. O awans do wielkiego finału zmierzył się z: Gregiem Hancockiem, Nielsem Kristianem Iversenem oraz Maciejem Janowskim. W wyścigu tym zwyciężył najbardziej doświadczony z tej czwórki zawodnik, czyli Hancock. Zmarzlik przyjechał na linię mety na drugiej pozycji. W najważniejszym biegu wieczoru Polak mimo dobrego startu uległ Woffindenowi i Doyle’owi.

Podsumowując, Bartek Zmarzlik dobrze czuje się na miejscowym torze. Żużlowiec dwa razy stawał już na podium w Teterow. Polak ma w tym roku ogromne szanse na kolejny dobry wynik. Słabszy występ w 2017 roku należy uznać za przysłowiowy „wypadek przy pracy”. Kto zwycięży w Grand Prix Niemiec? Przekonamy się o tym już w najbliższą sobotę późnym wieczorem.

Klasyfikacja generalna cyklu Grand Prix po sześciu rozegranych turniejach:

1. Leon Madsen (Dania) – 75 
2. Bartosz Zmarzlik (Polska) – 69
3. Emil Sajfutdinow (Rosja) – 68 
4. Martin Vaculik (Słowacja) – 68
5. Fredrik Lindgren (Szwecja) – 63 
6. Patryk Dudek (Polska) – 61
7. Maciej Janowski (Polska) – 51 
8. Artiom Łaguta (Rosja) – 50 
9. Janusz Kołodziej (Polska) – 48 
10. Jason Doyle (Australia) – 42
11. Niels Kristian Iversen (Dania) – 41
12. Matej Zagar (Słowenia) – 37
13. Max Fricke (Australia) – 36 
14. Antonio Lindbaeck (Szwecja) – 30 
15. Tai Woffinden (Wielka Brytania) – 27 
16. Robert Lambert (Wielka Brytania) – 24

Dane Stadionu Bergring Arena w Teterow:

  • Adres: Appelhäger Chaussee 1, 17166 Teterow, Niemcy
  • Pojemność: 18 000
  • Rekord toru: Matej Zagar: 58.06s 
  • Długość toru: 314 metrów

Foto: Mateusz Wójcik

Koszulka Grand Prix 2022

139,00 PLN

Koszulka Polo Zmarzlik Team 2022

169,00 PLN

T-shirt Zmarzlik Team 2022

139,00 PLN

Koszulka Polo Black Edition // 2022

169,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Miasto Gorzów Wielkopolski
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Promet Cargo
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Globex
KDK Group
Gold Las
Optyline
Mario VVS
Szczepan Bike - Giant Gorzów
GM
Daytona
Rehakompleks
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL