Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 10 Czerwiec 2022 | AUTOR: Artur Kąciak

Zapowiedź: Arged Malesa Ostrów Wielkopolski – Moje Bermudy Stal Gorzów

Arged Malesa Ostrów podejmować będzie na własnym torze Moje Bermudy Stal Gorzów, w spotkaniu ósmej kolejki rozgrywek PGE Ekstraligi. Początek tego pojedynku zaplanowano na godzinę 20.30.

Nie było niespodzianki w piątek 3 czerwca w Gorzowie, miejscowa Moje Bermudy Stal pokonała u siebie 55:35 beniaminka z Ostrowa. Bartosz Zmarzlik wywalczył w tym meczu w czterech startach komplet dwunastu punktów. Gorzowianie pojedynkiem na obiekcie Arged Malesy rozpoczynają rundę rewanżową, a to oznacza, że lepsza drużyna w dwumeczu uzyska za to dodatkowy punkt bonusowy do ligowej tabeli.

Beniaminek z Ostrowa zajmuje obecnie ostatnie ósme miejsce w ligowej tabeli. W siedmiu rozegranych spotkaniach drużyna prowadzona przez trenera Mariusza Staszewskiego nie wywalczyła żadnego punktu.

Gorzowianie natomiast są obecnie sklasyfikowani na trzeciej pozycji z dorobkiem ośmiu „oczek”. Faworytem w piątkowym meczu są zawodnicy Stali, każdy inny wynik niż zwycięstwo drużyny gości będzie można uznać za sporą niespodziankę.

Bartosz Zmarzlik w swojej dotychczasowej karierze nie miał okazji do startów w spotkaniach ligowych na domowym „owalu” drużyny z Ostrowa.

W sezonie 2019 jednak oba zespoły spotkały się w pojedynkach barażowych o miejsce w PGE Ekstralidze w 2020 roku. Truly.work Stal Gorzów obydwa mecze z zespołem z Ostrowa rozstrzygnęła na swoją korzyść. W dwumeczu zespół z Gorzowa zwyciężył 117:63. Statystyki Bartosza Zmarzlika z tej rywalizacji są bardzo dobre. Żużlowiec w siedmiu startach wywalczył dwadzieścia jeden punktów. Bartek wykręcił maksymalną średnią biegową 3,000. Lider Stali jako jedyny jeździec nie doznał żadnej porażki w tych spotkaniach barażowych.

Bez wątpienia jednym z głównych wydarzeń piątkowego meczu będzie debiut w PGE Ekstralidze Oskara Palucha. We wtorek 7 czerwca żużlowiec skończył szesnaście lat i może już uczestniczyć w pojedynkach ligowych. Syn Piotra Palucha jest uważany za wielki talent i kibice Stali nie mogą się już doczekać występu tego zawodnika w najbliższym spotkaniu.

Patrząc na awizowane składy, ozdobą tego meczu powinny być zwłaszcza biegi z udziałem liderów obu drużyn, czyli Bartosza Zmarzlika i Chrisa Holdera. Po ostatnim dość kiepskim występie w Gorzowie zrehabilitować będzie chciał się przed własną publicznością Tomasz Gapiński. Pięć zdobytych punktów w pięciu startach to słaby wynik uzyskany przez tego doświadczonego żużlowca na domowym obiekcie Stali. W zespole gospodarzy z dobrej strony powinien się również zaprezentować w piątek Oliver Berntzon, który w Gorzowie wywalczył osiem punktów i bonus. Matias Nielsen może okazać się przysłowiowym „czarnym koniem” w zespole Mariusza Staszewskiego. Siedem wywalczonych „oczek” w pięciu biegach w ostatniej kolejce ligowej na torze Moje Bermudy Stali należy uznać za dobry wynik.

Podsumowując, w piątkowym pojedynku faworytem są podopieczni trenera Stanisława Chomskiego. Mimo to żużlowcy z pewnością będą chcieli stworzyć ciekawe i emocjonujące widowisko na torze.

Awizowane składy:

Moje Bermudy Stal Gorzów:
1. Szymon Woźniak
2. Anders Thomsen
3. Martin Vaculík
4. Patrick Hansen
5. Bartosz Zmarzlik
6. Mateusz Bartkowiak
7. Oskar Paluch

Arged Malesa Ostrów:
9. Oliver Berntzon
10. Tomasz Gapiński
11. Grzegorz Walasek
12. Matias Nielsen
13. Chris Holder
14. Jakub Krawczyk
15. Sebastian Szostak

  • Początek spotkania: 20:30
  • Transmisja telewizyjna: Eleven Sports 1
  • Sędzia zawodów: Krzysztof Meyze
  • Komisarz toru: Michał Wojaczek

Liderzy zespołów:

  • Bartosz Zmarzlik (Moje Bermudy Stal Gorzów) – 2,697 (średnia biegowa), 12,43 (średnia meczowa)
  • Chris Holder (Arged Malesa Ostrów) – 2,025 (średnia biegowa), 11,43 (średnia meczowa)

Foto: Tomasz Przybylski

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Benzina
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL