Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 15 Wrzesień 2021 | AUTOR: Artur Kąciak

Zapowiedź: 2021 MONSTER ENERGY FIM Speedway Of Nations – Semi-Finals

Bartosz Zmarzlik w najbliższy piątek wystąpi w pierwszym półfinale tegorocznej edycji Speedway of Nations. Zawody odbędą się na torze w łotewskim Daugavplis. Oprócz Bartka w barwach naszej reprezentacji w tym turnieju pojadą: Dominik Kubera i Jakub Miśkowiak.

Bartek w 2019 roku zadebiutował w rozgrywkach SoN. Przypominamy, że dwa lata temu żużlowcy o medale rywalizowali w Togliatti. Polska na torze w Rosji w stosunku do sezonu 2018 poprawiła swój rezultat w Speedway of Nations. W pierwszej edycji SoN w finale rozegranym we Wrocławiu wywalczyliśmy brązowy medal. Natomiast dwa lata temu wyjechaliśmy z Rosji ze srebrnym „krążkiem”. Największy wkład w końcowy rezultat naszego zespołu miał właśnie Bartek, który znakomicie reprezentował barwy naszego kraju. Zmarzlik w trakcie dwudniowego finału przywiózł łącznie trzydzieści pięć punktów w części zasadniczej zawodów oraz jedno „oczko” w finale.

Lider naszej kadry przez dwa dni turnieju w Togliatti radził sobie bardzo dobrze. Niestety w najważniejszym biegu tej imprezy nasi żużlowcy nie poradzili sobie z doskonale spisującymi się żużlowcami gospodarzy. Ostatni wyścig dwudniowego finału był rozgrywany na raty. W pierwszym podejściu do tej potyczki na pierwszym wirażu motocykla nie opanował Patryk Dudek i się wywrócił. Sędzia zawodów zarządził powtórkę w pełnym składzie. W niej niestety zarówno Zmarzlik, jak i Dudek zostali na starcie i Rosjanie dowieźli do mety pewne podwójne zwycięstwo.

Jest to mój pierwszy „krążek” w rozgrywkach Speedway Of Nations. Żużel to jest tylko sport, nie zawsze się wygrywa. Zwłaszcza że o mistrzostwie w obecnym regulaminie decyduje zaledwie jeden bieg. Myślę, że nie przynieśliśmy wstydu, a wręcz przeciwnie w stosunku do pierwszej edycji Speedway of Nations się poprawiliśmy. We Wrocławiu Polska sięgnęła po brąz, a teraz jest srebro, więc jest progres wyników – powiedział Bartosz Zmarzlik, po finale w 2019 roku.

Ostatni finał SoN został rozegrany w minionym sezonie na torze w Lublinie. Polska wywalczyła wówczas w tych rozgrywkach kolejny srebrny medal. Zawody zostały zakończone z powodu kiepskiego stanu toru po czternastu rozegranych biegach. Polacy wystąpili jeszcze w wyścigu piętnastym, ale wyniki tej potyczki nie zostały zaliczone do końcowych rezultatów zawodów. Bartek wywalczył w Lublinie w czterech startach piętnaście punktów dla naszego kraju. Zawodnik na swoim koncie zgromadził również jeden bonus. Żużlowiec tylko w jednym biegu przyjechał do mety na drugiej pozycji za plecami partnera z reprezentacji Szymona Woźniaka. Bartosz Zmarzlik w tej imprezie nie zaznał porażki z żadnym rywalem.

Szkoda, że pogoda popsuła plany organizatorom tych zawodów. Zamiast dwóch dni rywalizacji mieliśmy jednodniowy turniej. Na dodatek nie udało się nawet wówczas rozegrać wszystkich wyścigów. Jestem zadowolony ze swojej postawy w Lublinie, zdobyliśmy kolejny medal dla naszego kraju. Wiadomo, że chcieliśmy bardzo wygrać, ale to jest sport nie zawsze się wygrywa – skomentował krótko swój zeszłoroczny występ w finale Speedway of Nations Zmarzlik.

W gronie faworytów do zwycięstwa w piątkowych zawodach oprócz naszej reprezentacji wymienić trzeba żużlowców z Danii oraz Szwecji. Zwłaszcza kadra prowadzona przez Hansa Nielsena wygląda na bardzo silną Leon Madsen i Mikkel Michelsen należą do ścisłej czołówki światowej. Do tego dochodzi utalentowany junior Mads Hansen. Szwedzi natomiast mają w swoim składzie Fredrika Lindgrena. Popularny „Fredka” już wielokrotnie udowadniał swoją postawą na torze, że jest naprawdę świetnym zawodnikiem. Nie wiadomo jednak, czy jego koledzy z kadry: Pontus Aspgren i Philip Hellstroem-Baengs będą w tym turnieju dobrze dysponowani.

Początek zawodów zaplanowano na godzinę 18.00. Jednego możemy być pewni, emocji na torze w Daugavplis z pewnością nie zabraknie!

Składy na pierwszy tegoroczny półfinał Speedway of Nations:

USA:
1. Broc Nicol
2. Luke Becker
3. Blake Borello

Polska:
1. Bartosz Zmarzlik
2. Dominik Kubera
3. Jakub Miśkowiak

Czechy:
1. Vaclav Milik
2. Josef Franc
3. Petr Chlupac

Dania:
1. Leon Madsen
2. Mikkel Michelsen
3. Mads Hansen

Słowenia:
1. Matic Ivacic
2. Nick Skorja
3. Anże Grmek

Szwecja:
1. Fredrik Lindgren
2. Pontus Aspgren
3. Philip Hellstroem-Baengs

Finlandia:
1. Timo Lahti
2. Tero Aarnio
3. Timi Salonen

Foto: Tomasz Przybylski

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Benzina
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL