Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 14 Październik 2021 | AUTOR: Artur Kąciak

Zapowiedź: 2021 MONSTER ENERGY FIM Speedway of Nations Final

W najbliższy weekend (16 i 17 października) na torze w Manchesterze zostanie rozegrany tegoroczny finał Speedway of Nations. Zawody te zapowiadają się niezwykle ciekawie.

Trener naszej kadry Rafał Dobrucki dokonał w składzie jednej zmiany w miejsce startującego w turnieju półfinałowym SoN w Daugavpils Dominika Kubery pojedzie Maciej Janowski. Na pozycji zawodnika młodzieżowego natomiast ujrzymy ponownie Jakuba Miśkowiaka.

Bartosz Zmarzlik w 2019 roku zadebiutował w rozgrywkach SoN. Przypominamy, że wówczas żużlowcy o medale rywalizowali w Togliatti. Polska na torze w Rosji w stosunku do sezonu 2018 poprawiła swój rezultat w Speedway of Nations. W pierwszej edycji SoN w finale rozegranym we Wrocławiu wywalczyliśmy brązowy medal. Natomiast w 2019 roku wyjechaliśmy z Rosji ze srebrnym „krążkiem”. Największy wkład w końcowy rezultat naszego zespołu miał właśnie Bartek, który znakomicie reprezentował barwy naszego kraju. Zmarzlik w trakcie dwudniowego finału przywiózł łącznie dla naszego kraju trzydzieści pięć punktów w części zasadniczej zawodów oraz jedno „oczko” w finale.

Lider naszej kadry przez dwa dni turnieju w Togliatti radził sobie bardzo dobrze. Niestety w najważniejszym biegu tej imprezy nasi żużlowcy nie poradzili sobie z doskonale spisującymi się żużlowcami gospodarzy. Ostatni wyścig dwudniowego finału był rozgrywany na raty. W pierwszym podejściu do tej potyczki na pierwszym wirażu motocykla nie opanował Patryk Dudek i się wywrócił. Sędzia zawodów zarządził powtórkę w pełnym składzie. W niej niestety zarówno Zmarzlik, jak i Dudek zostali na starcie i Rosjanie dowieźli do mety pewne podwójne zwycięstwo.

W 2020 roku Polska wywalczyła w Lublinie w finale Speedway of Nations srebrny medal. Zawody zostały zakończone z powodu kiepskiego stanu toru po czternastu rozegranych biegach. Polacy wystąpili jeszcze w wyścigu piętnastym, ale wyniki tej potyczki nie zostały zaliczone do końcowych rezultatów zawodów. Bartek wywalczył w Lublinie komplet punktów dla naszego kraju. Żużlowiec tylko w jednym biegu przyjechał do mety na drugiej pozycji za plecami partnera z reprezentacji Szymona Woźniaka.

Polska awans do tegorocznego finału wywalczyła sobie 17 września wygrywając turniej półfinałowy w Daugavpils. Bartosz Zmarzlik w siedmiu startach wywalczył dla naszego kraju dwadzieścia jeden punktów w tej imprezie. Oprócz podopiecznych Rafała Dobruckiego z tych samych zawodów przepustkę do finału zapewnili sobie zawodnicy z Danii oraz Szwecji. Niestety w Manchesterze nie zobaczymy na torze Fredrika Lindgrena. Popularny „Fredka” zakończył już swoje starty w sezonie 2021.

Tegoroczny finał SoN zapowiada się bardzo ciekawie, w gronie głównych faworytów oprócz Polaków wskazać można reprezentację Wielkiej Brytanii, która na swoim torze powinna liczyć się w walce o medale. Groźnie na „papierze” wygląda również Dania. Leon Madsen, Mikkel Michelsen i Mads Hansen mogą sporo „namieszać” w finale. Skład Australii też jest dość solidny, duet: Jason Doyle, Max Fricke potrafi wygrywać wyścigi z najgroźniejszymi rywalami. Nie wiadomo jednak, czy Keynan Rew będzie wsparciem dla bardziej doświadczonych kolegów. Przypominamy, że w każdym dniu finału zawodnik młodzieżowy musi wystąpić w minimum jednym biegu.

Podsumowując, czeka nas ciekawa impreza. Kto stanie na podium w tegorocznym finale Speedway of Nations? Przekonamy się o tym już w niedzielę wieczorem.

Awizowane na finał Speedway of Nations 2021:

Wielka Brytania:
1. Tai Woffinden
2. Robert Lambert
3. Tom Brennan (U21)

Polska:
1. Bartosz Zmarzlik
2. Maciej Janowski
3. Jakub Miśkowiak (U21)

Szwecja:
1. Pontus Aspgren
2. Jacob Thorssell
3. Philip Hellstroem-Baengs (U21)

Dania:
1. Leon Madsen
2. Mikkel Michelsen
3. Mads Hansen (U21)

Australia:
1. Jason Doyle
2. Max Fricke
3. Keynan Rew (U21)

Łotwa:
1. Andrzej Lebiediew
2. Oleg Michaiłow
3. Francis Gusts (U21)

Francja:
1. David Bellego
2. Dimitri Berge
3. Steven Goret (U21)

Foto: Tomasz Przybylski

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Benzina
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL