Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 28 Lipiec 2021 | AUTOR: Artur Kąciak

Zapowiedź: 2021 BETARD Wroclaw FIM Speedway Grand Prix of Poland

Kibiców żużla w naszym kraju czeka prawdziwe święto. W piątek 30 lipca i w sobotę 31 lipca najlepsi żużlowcy na świecie będą rywalizować w dwóch kolejnych turniejach tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Zawody odbędą się na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.

Bartosz Zmarzlik w swojej dotychczasowej karierze trzy razy wystąpił w turniejach Speedway Grand Prix rozegranych we Wrocławiu. Żużlowiec w pięknym stylu zwyciężył w sobotę 3 sierpnia 2019 roku na Stadionie Olimpijskim. Dla wielu obserwatorów ten turniej, który odbył się w stolicy Dolnego Śląska był jednym z najciekawszych w historii całego cyklu SGP. Zmarzlik również pochwalił organizatorów za stworzenie zawodnikom świetnych warunków do ścigania.

Tor był znakomicie przygotowany przez organizatorów. Stworzyli nam doskonałe warunki do jazdy. Kibice swoim dopingiem również mega nam pomagali. Ja szczerze mówiąc, nie pamiętam takiego turnieju Grand Prix. Nawet jak oglądałem żużel jako młody chłopak. We Wrocławiu od pierwszego biegu bardzo dużo się działo na torze. Zawodnicy wychodzący na pierwsze pozycje, nagle jechali ostatni. Natomiast ci z ostatnich miejsc przesuwali się na czoło stawki. W tym turnieju praktycznie wszystko zmieniało się jak w kalejdoskopie – powiedział Bartosz Zmarzlik, po zwycięstwie we Wrocławiu w 2019 roku.

W sezonie 2020 na Stadionie Olimpijskim odbyły się dwa turnieje. W pierwszym z nich rozegranym w piątek 28 sierpnia Bartosz Zmarzlik zajął szóste miejsce. Natomiast kolejnego dnia Bartek awansował do wielkiego finału. W najważniejszym biegu wieczoru przyjechał do mety za plecami: Macieja Janowskiego i Taia Woffindena. Na końcu stawki rywalizację w tym wyścigu zakończył Fredrik Lindgren.

Po dwóch pierwszych rundach tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix Bartosz Zmarzlik w klasyfikacji generalniej zajmuje szóste miejsce z wywalczonymi dwudziestoma trzema punktami. Do prowadzącego Macieja Janowskiego traci obecnie piętnaście „oczek”. Natomiast do sklasyfikowanego na trzeciej pozycji Emila Sajfutdinowa dziewięć punktów. Przypominamy, że taki sam dorobek ma również zajmujący obecnie drugą pozycję w klasyfikacji przejściowej Artiom Łaguta.

Podsumowując, turnieje we Wrocławiu zapowiadają się bardzo interesująco. W gronie faworytów do zwycięstwa należy typować znających doskonale miejscowy tor zawodników Betard Sparty: Artioma Łagutę, Taia Woffindena i Macieja Janowskiego. Bartek jest również w gronie żużlowców, którzy mogą powalczyć o najwyższe laury na Stadionie Olimpijskim. Emil Sajftudinow i Martin Vaculik też powinni włączyć się do walki o awans do półfinałów. Po ostatnim świetnym występie w meczu ligowym na miejscowym „owalu” dużo namieszać może również Leon Madsen, który w niedzielę był we Wrocławiu piekielnie szybkim i skutecznym jeźdźcem. Z „dziką kartą” w stolicy Dolnego Śląska pojedzie natomiast Gleb Czugunow.

Bartosza Zmarzlika czeka teraz trzydniowy maraton startów. W piątek i sobotę żużlowiec wystartuje w zawodach SGP we Wrocławiu, a w niedzielę rywalizować będzie w bardzo ważnym meczu ligowym w Gorzowie. Przypominamy, że Moje Bermudy Stal podejmować będzie wówczas na Stadionie im. Edwarda Jancarza Betard Spartę Wrocław.

Uczestnicy turniejów Speedway Grand Prix we Wrocławiu:

1. Bartosz Zmarzlik (Polska)
2. Tai Woffinden (Wielka Brytania)
3. Fredrik Lindgren (Szwecja)
4. Maciej Janowski (Polska)
5. Leon Madsen (Dania)
6. Jason Doyle (Australia)
7. Artiom Łaguta (Rosja)
8. Emil Sajfutdinow (Rosja)
9.  Martin Vaculik (Słowacja)
10. Max Fricke (Australia)
11. Matej Zagar (Słowenia)
12. Krzysztof Kasprzak (Polska)
13. Anders Thomsen (Dania)
14. Robert Lambert (Wielka Brytania)
15. Oliver Berntzon (Szwecja)
16. Gleb Czugunow (Polska) – (dzika karta)

Klasyfikacja cyklu SGP 2021 po dwóch turniejach:

1. Maciej Janowski (Polska) 38
2. Emil Sajfutdinow (Rosja) 32
3. Artiom Łaguta (Rosja) 32
4. Fredrik Lindgren (Szwecja) 30
5. Tai Woffinden (Wielka Brytania) 24
6. Bartosz Zmarzlik (Polska) 23
7. Martin Vaculik (Słowacja) 19
8. Leon Madsen (Dania) 17
9. Jason Doyle (Australia) 15
10. Max Fricke (Australia) 15
11. Anders Thomsen (Szwecja) 12
12. Matej Zagar (Słowenia) 11
13. Robert Lambert (Wielka Brytania) 9
14. Jan Kvech (Czechy) 7
15. Krzysztof Kasprzak (Polska) 5
16. Oliver Berntzon (Szwecja) 3

Dotychczasowe występy w karierze Bartosza Zmarzlika w turniejach Grand Prix rozegranych we Wrocławiu:

03.08.2019 – (2,3,1,2,3,3,3) 17 – I miejsce
28.08.2019 – (2,3,0,2,3) 10+1 – VI miejsce
29.09.2019 – (1,1,3,3,3) 11+2+1 – III miejsce

Foto: Tomasz Przybylski

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Benzina
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL