Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 8 Czerwiec 2023 | AUTOR: Artur Kąciak

Zapowiedź: 1. Finał Canal+ Online Indywidualnych Mistrzostw Polski w Rzeszowie

W czwartek 8 czerwca na torze w Rzeszowie zostanie rozegrany 1. Finał Canal+ Online Indywidualnych Mistrzostw Polski. Przypominamy, że najlepszego żużlowca w naszym kraju wyłoni cykl składający się z trzech turniejów.

Bartek w finale IMP do tej pory startował jedenaście razy. W minionym sezonie zdobył drugi tytuł mistrzowski w swojej dotychczasowej karierze.

Bartosz Zmarzlik pierwszy raz w finale Indywidualnych Mistrzostw Polski pojechał w 2012 roku. Zawody zostały wówczas rozegrane na torze w Zielonej Górze. Bartek wypadł w nich bardzo dobrze. Żużlowiec w tym turnieju zajął czwarte miejsce z wywalczonymi dziesięcioma punktami.

Kolejny impreza wyłaniająca najlepszego żużlowca w naszym kraju została rozegrana w Tarnowie. Niestety tym razem Zmarzlik nie odegrał w niej znaczącej roli. Wychowanek Stali w pięciu startach zgromadził tylko pięć „oczek” i ostatecznie zajął w tych zawodach trzynaste miejsce.

W 2014 roku finał Indywidualnych Mistrzostw Polski ponowie odbył się w Zielonej Górze. Bartek w rundzie zasadniczej zdobył dziewięć punktów i zakwalifikował się do biegu barażowego. Zmarzlik przyjechał w nim jednak na końcu stawki i odpadł z dalszej rywalizacji.

Swój pierwszy w karierze medal w IMP Bartek wywalczył na torze w Gorzowie. W sezonie 2015 z dorobkiem czternastu „oczek” Bartosz Zmarzlik w ładnym stylu wygrał turniej zasadniczy, dzięki temu uzyskał bezpośredni awans do najważniejszej gonitwy wieczoru. Start w wielkim finale wygrał Maciej Janowski, ale jadący na drugiej pozycji wychowanek Stali bardzo mocno naciskał na zawodnika z Wrocławia. Mimo ambitnej jazdy Bartka złoty „krążek” zawisł na szyi jeźdźca ze stolicy Dolnego Śląska. Zmarzlik musiał zadowolić się srebrnym medalem.

Gospodarzem finału Indywidualnych Mistrzostw Polski w 2016 roku było Leszno. Jedenaście wywalczonych punktów zapewniło Bartkowi awans do półfinału. Niestety w nim na pierwszym łuku na tor upadł Maciej Janowski. Arbiter zawodów za sprawcę tego zdarzenia uznał Zmarzlika i wykluczył go z powtórki. Ostatecznie wychowanek Stali w klasyfikacji łącznej tej imprezy zajął szóste miejsce.

W sezonie 2017 najlepsi żużlowcy w kraju ponowie o medale rywalizowali na stadionie w Gorzowie. Bartosz Zmarzlik rundę zasadniczą zakończył z dziesięcioma „oczkami”. Po słabszym pierwszym starcie Bartek zaczął jechać na swoim poziomie. Potem jednak zaczął gubić punkty, a odpadł z dalszej rywalizacji w barażu.

Wydawało się, że w 2018 roku Zmarzlik zdoła wywalczyć drugi medal w IMP w swojej dotychczasowej karierze. Zawodnik bez większych problemów na torze w Lesznie przebrnął przez turniej eliminacyjny, w którym zdobył trzynaście „oczek”. W wielkim finale na pierwszym łuku wywrócił się Piotr Pawlicki. Z powtórki sędzia zawodów wykluczył jednak Bartka. Bartosz Zmarzlik rywalizację w tej imprezie zakończył na czwartej pozycji.

W sezonie 2019 finał Indywidualnych Mistrzostw Polski ponownie odbył się w Lesznie. Zmarzlik wygrał turniej zasadniczy z kompletem punktów, a w wielkim finale uległ na torze tylko Januszowi Kołodziejowi.

Żużlowcy w 2020 roku o medale również rywalizowali na domowym obiekcie Fogo Unii Leszno. Turniej był również jednocześnie jubileuszowym 70. Memoriałem Alfreda Smoczyka. Bartosz Zmarzlik zajął w tych zawodach drugie miejsce.

W niedzielę 11 lipca 2021 roku w Lesznie został rozegrany kolejny finał Indywidualnych Mistrzostw Polski, który był równocześnie 71. Memoriałem Alfreda Smoczyka. Zmarzlik w rundzie zasadniczej wywalczył czternaście punktów i uzyskał bezpośredni awans do wielkiego finału. W najważniejszym biegu wieczoru Bartek zwyciężył i zdobył swój pierwszy w karierze złoty medal.

Żużlowcy o tytuł mistrzowski w sezonie 2022 rywalizowali już w nowej zmienionej formule. Najlepszego zawodnika w naszym kraju wyłonił wówczas cykl składający się z trzech turniejów.

Pierwsze zawody zeszłorocznego cyklu IMP odbyły się 9 lipca w Grudziądzu. Bartosz Zmarzlik zwyciężył w tej imprezie. Bartek tylko w jednej gonitwie dojechał do mety za plecami rywala. Żużlowiec zdobył też dodatkowy punkt za największą liczbę biegowych zwycięstw.

W poniedziałek 15 sierpnia w Krośnie został rozegrany drugi turniej. Bartek zajął w tych zawodach drugie miejsce.

Natomiast 5 września na torze w Rzeszowie odbył się 3. Finał Canal+ Online Indywidualnych Mistrzostw Polski. Bartosz Zmarzlik zajął w rundzie zasadniczej pierwsze miejsce z wywalczonymi czternastoma punktami. Żużlowiec wygrał również finał w Rzeszowie i obronił tytuł mistrzowski.

Podsumowując, w Rzeszowie czeka nas bardzo interesujący turniej. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 19.00.

Lista startowa Canal+ Online IMP – Finał 1 – Rzeszów:

1. Marcin Nowak (Texom Stal Rzeszów) #16
2. Wiktor Przyjemski (Abramczyk Polonia Bydgoszcz) #505
3. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno) #333
4. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław) #71
5. Piotr Pawlicki (Betard Sparta Wrocław) #777
6. Adrian Gała (ebebe PSŻ Poznań) #32
7. Jarosław Hampel (Platinum Motor Lublin) #33
8. Wiktor Jasiński (Ebut.pl Stl Gorzów) #299
9. Szymon Woźniak (Ebut.pl Stal Gorzów) #48
10. Wiktor Lampart (For Nature Solutions KS Apator Toruń) #47
11. Oskar Fajfer (Ebut.pl Stal Gorzów) #161
12. Patryk Dudek (For Nature Solutions KS Apator Toruń) #692
13. Mateusz Świdnicki (Cellfast Wilki Krosno) #108
14. Kacper Woryna (Tauron Włókniarz Częstochowa) #223
15. Bartosz Zmarzlik (Platinum Motor Lublin) #95
16. Krzysztof Buczkowski (Enea Falubaz Zielona Góra) #277

Foto: Tomasz Przybylski

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Benzina
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL