Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 12 Luty 2022 | AUTOR: Artur Kąciak

Turbo Garaż 95

W dniu dzisiejszym gościliśmy u Damiana Żarczyńskiego wielkiego fana Bartosza Zmarzlika i kolekcjonera pamiątek żużlowych. Damian swoją kolekcję przechowuje w specjalnie do tego przygotowanym garażu. O swoim hobby opowiedział nam w krótkim wywiadzie. Zapraszamy do lektury!

Jak to się stało, że zostałeś kolekcjonerem pamiątek żużlowych?

Od dziecka moją ukochaną dyscypliną jest żużel. Później pojawił się nasz mistrz i perełka światowego żużla Bartosz Zmarzlik, i się nasiliło do tego stopnia, że objawy się mocniej nasiliły i poleciało (uśmiech).

Ile przedmiotów liczy Damian twoja kolekcja?

Kolekcja jest nie do policzenia nieskończoność (uśmiech). Nigdy nie liczyłem jednak tego, bo nie to się w tym liczy.

Jaki jest najcenniejszy gadżet w kolekcji i jak udało się go zdobyć?

Najcenniejszy gadżet to dość trudne pytanie. Myślę, że flaga Stali Gorzów z 1984 roku, stolik w kształcie Stadionu im. Edwarda Jancarza oraz stolik w kształcie motoru żużlowego. Był to mój pomysł, a wykonanie artysty z Lubska, który zajmuje się metaloplastyką. I można tak o tym mówić i mówić.

Skąd się wziął pomysł na  kolekcjonowanie tych gadżetów w garażu?

W tych trudnych czasach jest to rodzaj odstresowania. Dla mnie jest to miejsce przeżywania widowisk żużlowych z udziałem naszego mistrza Bartosza Zmarzlika, daje on nam „kopa” do życia. Jest to miejsce i hołd dla jego osoby. Marzeniem naszym jest wizyta jego skromnej osoby w tym miejscu. Nazwaliśmy ten garaż Turbo Garażem 95.

Jesteś fanem Bartka Zmarzlika możesz nam zdradzić, jakie jego gadżety posiadasz? Który, ma dla Ciebie największą wartość sentymentalną?

Co do gadżetów Bartka to jest to niezliczona ilość, ale największym skarbem jest kevlar Bartosza Zmarzlika oraz motocykl żużlowy. Naprawdę nie jestem w stanie ich wyliczyć i wymienić (uśmiech).

Foto: Tomasz Przybylski

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Benzina
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL