Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 25 Maj 2020 | AUTOR: Artur Kąciak

Tory Speedway Grand Prix: PGE Narodowy w Warszawie

Przedstawiamy Państwu nasz nowy cykl, w którym zaprezentujemy tym razem szczegółowe statystyki uzyskane przez Bartka Zmarzlika na poszczególnych torach w turniejach Grand Prix. Zaczynamy od Warszawy. Zapraszamy do lektury!

Stadion Narodowy w Warszawie, bo taką nazwę początkowo nosił ten obiekt, został wybudowany w latach 2008-2011. W 2012 roku był jedną z głównych aren, na której odbywały się mecze piłkarskich Mistrzostw Europy. Na trybunach tego obiektu może zasiąść aż 58500 osób. W 2015 roku zmieniła się nazwa stadionu ze względu na pozyskanie sponsora. Od tamtej chwili jest to PGE Narodowy. Zawody w Warszawie cieszą się ogromnym zainteresowaniem kibiców. Wyjątkiem był tylko mecz z udziałem Żużlowej Reprezentacji Polski rozegrany w 2016 roku. Pojedynek ten na trybunach obejrzało 25 tysięcy kibiców. Mimo to również należy uznać taką liczbę widzów za spory sukces, zwłaszcza że było to tylko spotkanie towarzyskie.

Bartosz Zmarzlik do tej pory sześciokrotnie uczestniczył w imprezach rozgrywanych na miejscowym torze. W 2015 roku pełnił funkcję zawodnika rezerwowego w warszawskiej rundzie Grand Prix. Mimo to otrzymał szansę występu w jednym biegu, w którym zwyciężył.

Najlepsi żużlowcy na świecie pierwszy raz ścigali się na sztucznie ułożonym torze w Warszawie w 2015 roku. Niestety tamte zawody okazały się wielką porażką organizatorów. Po dwunastu rozegranych biegach ze względu na zły stan nawierzchni postanowiono wówczas zakończyć ten turniej. Na dodatek do tego popsuła się jeszcze taśma startowa (zawodnicy startowali na zielone światło). Na całe szczęście w kolejnych latach nie zdarzały się już takie wpadki organizacyjne.

Ciekawostką jest to, że w 2016 roku PGE Narodowy gościł dwukrotnie najlepszych żużlowców na świecie. W sobotę 14 maja został rozegrany turniej Grand Prix. Natomiast następnego dnia w niedzielę Żużlowa Reprezentacja Polski zmierzyła się w spotkaniu towarzyskim z drużyną Reszty Świata.

W sobotę 14 maja 2016 roku Zmarzlik zanotował swój debiut na PGE Narodowym w roli stałego uczestnika cyklu Grand Prix. Bartek rundę zasadniczą zakończył z dorobkiem dziesięciu „oczek”. W biegu półfinałowym przyjechał jednak na końcu stawki i odpadł z dalszej rywalizacji. Ostatecznie został sklasyfikowany na wysokim szóstym miejscu.

W rozegranym 15 maja 2016 roku spotkaniu towarzyskim Polska uległa drużynie Reszty Świata 44:46. Zmarzlik wywalczył dla naszego kraju osiem punktów. Bartek zaczął od mocnego akcentu swój występ w tym meczu, przywożąc do mety trzy punkty. Niestety trzy kolejne wyścigi w jego wykonaniu nie było już tak dobre. Dopiero w ostatnim swoim starcie ponownie zwyciężył.

Kolejny turniej Grand Prix został rozegrany w Warszawie 13 maja 2017 roku. Bartosz Zmarzlik z dwunastoma wywalczonymi punktami w ładnym stylu awansował do półfinału. Podobnie jak miało, to miejsce rok wcześniej na tym etapie zakończył swój start w tych zawodach. W wyścigu dwudziestym drugim dojechał do mety za plecami: Fredrika Lindgrena, Martina Vaculika oraz Taia Woffindena. Mimo to był to najlepszy występ w dotychczasowej karierze na PGE Narodowym naszego reprezentanta. Polak zajął w tym turnieju piąte miejsce.

W sezonie 2018 żużlowcy rywalizowali w Warszawie 12 maja. Po trzech kolejkach startów Bartek miał na swoim koncie siedem punktów. Wydawało się wówczas, że będzie w stanie powalczyć o naprawdę dobry wynik w tych zawodach. Niestety w kolejnych biegach żużlowiec nie był już tak skuteczny. Osiem punktów wystarczyło na awans do półfinału, w którym Zmarzlik dorzucił jeszcze jedno „oczko”. Na liście końcowej turnieju został sklasyfikowany na ósmej pozycji.

W 2019 roku najlepsi zawodnicy na świecie o punkty do klasyfikacji generalniej mistrzostw świata walczyli w Warszawie w sobotę 18 maja. Żużlowiec występem w stolicy naszego kraju kończył trzydniowy maraton startów. W czwartek Zmarzlik uczestniczył w spotkaniu szwedzkiej Elitserien, w którym Vetlanda Speedway podejmowała na swoim torze drużynę Lejonen Gislaved. Mecz zakończył się wygraną gospodarzy 50:40. Bartek w tym meczu wywalczył komplet piętnastu punktów dla ekipy gospodarzy. W piątek żużlowiec poprowadził truly.work Stal Gorzów do zwycięstwa nad Betard Spartą Wrocław, w pojedynku piątej kolejki rozgrywek PGE Ekstraligi. Bartek w pięciu startach przywiózł dla swojego zespołu czternaście „oczek”. Natomiast w sobotę zawodnik wystąpił w turnieju BOLL Speedway Grand Prix Polski rozegranym w Warszawie.

Bartosz Zmarzlik swój udział w tym turnieju rozpoczął od zwycięstwa. W wyścigu czwartym przywiózł do mety za swoimi plecami: Artioma Łagutę, Taia Woffindena oraz Emila Sajfutdinowa. Niestety w gonitwie ósmej dojechał na końcu stawki. W części zasadniczej zawodów wywalczył łącznie dziewięć „oczek” które pozwoliły mu się zakwalifikować do półfinału. Bartek w biegu dwudziestym drugim jechał po starcie na drugiej pozycji za Nielsem Kristianem Iversenem. Polak na dystansie popełnił jednak poważny błąd, który wykorzystał Leon Madsen. Mimo ambitnej jazdy nasz reprezentant nie zdołał już odzyskać utraconej pozycji. Ostatecznie na koniec turnieju został sklasyfikowany na szóstej pozycji z dorobkiem dziesięciu „oczek”.

– Moim zdaniem pojechałem całkiem przyzwoity turniej w Warszawie. Wywalczyłem do klasyfikacji generalnej mistrzostw świata dziesięć punktów. W mojej dotychczasowej karierze zdarzały mi się już słabsze występy na PGE Narodowym. Dopiero zaczynamy rywalizację o medale. Do zdobycia jest jeszcze bardzo dużo punktów – powiedział Bartosz Zmarzlik, po zeszłorocznych zawodach w Warszawie.

Bartek do tej pory wystąpił w dwudziestu pięciu wyścigach Grand Prix w Warszawie. Zmarzlik dziewięć z nich zwyciężył. Średnia biegowa z tych startów uzyskana przez naszego zawodnika wynosi 1,76. Zaplanowany na 16 maja inauguracyjny turniej tegorocznego cyklu Grand Prix w Warszawie został przełożony. Zawody na PGE Narodowym odbędą się 8 sierpnia. Decyzję taką podjęto z powodu rozprzestrzeniania się COVID-19 (koronawirusa). Zorganizowanie tej imprezy w pierwotnym terminie z powodu epidemii nie było możliwe.

Wyniki uzyskane przez Bartka Zmarzlika w dotychczasowej karierze w turniejach Grand Prix rozegranych na torze w Warszawie:

Sezon 2015:

 • Grand Prix Polski  – 12 miejsce – (3) 3

Sezon 2016:

 • Grand Prix Polski  – 6 miejsce – (2,2,3,w,3,0) 10

Sezon 2017:

 • Grand Prix Polski  – 5 miejsce – (3,2,2,3,2,0) 12

Sezon 2018:

 • Grand Prix Polski  – 8 miejsce – (3,1,3,0,1,1) 9

Sezon 2019:

 • Grand Prix Polski  – 6  miejsce – (3,0,2,3,1,1) 10

Statystyki Bartosza Zmarzlika uzyskane w dotychczasowej karierze w turniejach Grand Prix na PGE Narodowym w Warszawie:

 • Liczba  wyścigów: 25
 • Suma punktów: 44
 • Bonusy: 0
 • Suma punktów z bonusami: 44
 • Średnia biegowa: 1,76
 • Pierwsze miejsca: 9
 • Drugie miejsca: 6
 • Trzecie miejsca: 5
 • Czwarte miejsca: 4
 • Defekty: 0
 • Taśmy:  0
 • Upadki i wykluczenia: 1

Wyniki uzyskane przez Bartka Zmarzlika w dotychczasowej karierze w ważniejszych imprezach na torze w Warszawie:

Sezon 2016:

 • Mecz towarzyski:  Polska – Reszta Świata  44:46 – (3,0,1,1*,3) 8+1

Statystyki Bartosza Zmarzlika uzyskane w dotychczasowej karierze w ważniejszych imprezach na PGE Narodowym:

Liczba wyścigów: 5
Suma punktów: 8
Bonusy: 1
Suma punktów z bonusami:  9
Średnia biegowa: 1,8  
Pierwsze miejsca: 2
Drugie miejsca: 0
Trzecie miejsca: 2
Czwarte miejsca: 1
Defekty: 0
Taśmy: 0
Upadki i wykluczenia: 0

Łączne statystyki uzyskane przez Bartosza Zmarzlika w dotychczasowej karierze w turniejach Grand Prix i ważniejszych imprezach na torze w Warszawie:

 • Liczba wyścigów: 30
 • Suma punktów: 52
 • Bonusy: 1
 • Suma punktów z bonusami: 53
 • Średnia biegowa: 1,766
 • Pierwsze miejsca: 11
 • Drugie miejsca: 6
 • Trzecie miejsca: 7
 • Czwarte miejsca: 5
 • Defekty: 0
 • Taśmy: 0
 • Upadki i wykluczenia: 1

Dane PGE Narodowego w Warszawie:

 • Data otwarcia: 29 stycznia 2012 roku
 • Adres: Al. Ks. J. Poniatowskiego 1, 03-901 Warszawa
 • Pojemność: na trybunach 58500 kibiców, zaś w czasie koncertów do 72900 osób
 • PGE Narodowy jest największym stadionem w naszym kraju.

Foto: Mateusz Wójcik

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Benzina
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL